LOGO

علم و درس - استخراج بیتکوین
تحلیل سرورها و سایتهای استخراج , آموزش تصویری افتتاح حساب ارز مجازی،انواع والت و کیف پول تحت وب - نرم افزار،روش تولید بیت کوین,لایت کوین,داگ کوین,کریپتو,بیتکوین کلودسرویس,CEX,درآمد
 • بیت کوین
 • Scam-invest
 • scam_ponzi_pyramid

بیت کوین چیست؟

 ?What is bitcoin 

?How is created?   How is it used


 

بیتکوین چیست؟  چگونه ساخته میشود؟  چه کاربردی دارد؟


 

بیت کوین محدویتهای شبکه  بانکی را از بین خواهد برد

 عدم کنترل توسط یک نهاد متمرکز 

 تحریم معنا نخواهد داشت 


  در ادامه این مطلب مشاهد خواهید کرد:
 • بیتکوین چیست؟ چگونه و بوسیله چه کسی ساخته شد؟
 • آیا بیت کوین را میتوان خرید و فروش کرد؟
 • آیا دولت ها میتوانند برای بیت کوین مالیات بگیرند؟
 • آموزش افتتاح حساب بیت کوین (باز کردن یک کیف پول به صورت آنلاین)
 • بیت کوین چگونه تولید خواهد شد و آدرس بیت کوین چیست.
 • آشنایی با سایتهای خرید و فروش بیت کوین و سایت اصلی بیت کوین
 • آیا ارزهای مشابه بیت کوین نیز وجود دارند؟
 • تنظیمات اصلی در کیف پول بلاک چین.
 • راه های کسب درآمد بیت کوین.
 • مزیت و ویژگی های بیت کوین.
 • نمودار رشد قیمت بیت کوین

آموزش باز کردن حساب بیتکوین (تصویری)
(ادامه مطلب، در همین صفحه)

 دوستان  اگر برای اولین بار است که با بیت کوین آشنا میشوید ، با خواندن مطالب این صفحه  و سایت های دیگر در ابتدا شاید حیرت زده شده و تعجب کنید ، اما برای درک بهتر، در ذهن خود ، بیت کوین را با پول کاغذی و حتی دیگر پول های آلکترونیکی مقایسه کنید و اگر درست در زمان اختراع پول ، بیت کوین هم اختراع میشد ( با فرض بودن تکنولوژی)؛ شاید این همه درک آن سخت نبود و حل یک مسئله بسیار سخت ، با همکاری بسیاری از کامپیوترها ، بسیارارزشمندتر از یک تکه کاغذ ، که از آن به عنوان پول یاد میکنن، خواهد بود. پس اصلا هراس نداشته باشید و  بدانید تا انجام ندهید و خود تجربه نکنید ، با آن آشنا نمیشوید . ضمنا خواهید دید که کار با آن و افتتاح حساب آن در کیف پول الکترونیکی (در ابتدا) و نیز داشتن یک صندوق یا به تعبیری بانک در کامپیوتر خود ، حتی از بسیاری از کارهای کامپیوتری آسانتر است و بعد از چند روز میبینید که برای خود یک استاد در زمینه بیت کوین شده اید.کسب درآمد در نت ، تنها یک رویا است. به هیچ فعالیتی اعتماد نکنید!


 چه کسی بیتکوین را اختراع کرد ( در ادامه خواهیم دید) واقعا بیت کوین از کجا آمده و چیست؟


بیتکوین یک شبکه قراردادی است . یعنی تمام شرایط و موارد آن انتخاب و تعیین شده است. به عنوان نمونه در آن این طور تنظیم شده است که اگر تعداد ماینرها افزایش یافت ، بدست آوردن پاسخ (حل بلاک) سخت تر شود و یا اینکه قرارداد شده است که هر 4 سال یکبار جایزه ماین آن به نصف کاهش یابد . این کمک به رشد قیمت آن میکند.


بیت کوین ( Bitcoin‏ ): نوعی پول دیجیتال بر پایه شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است و به کاربران امکان می دهد که بدون هیچ واسطه ای انتقال پول غیر قابل بازگشت انجام دهند. گره های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می کنند که پس از تایید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می شود. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ مبتنی بر عقایدی که ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای منتشر کرد پایه گذاری شد. اصل مقاله ساتوشی ناکاموتو را می توانید از اینجا دانلود کنید. 

 بیت کوین پول دیجیتالی است که بر خلاف سایر پولهای دیجیتالی رایج یک مرکز کنترل مشخص ندارد و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمیگردد بلکه از ساختار P2P و کدگذاری در حد امنیت نظامی برای حفظ اطلاعات و تایید تراکنشها استفاده میکند. بطور خلاصه این پول به وسیله خود مردم اداره میشود اما به واسطه کدگذازی کسی امکان دستکاری سیستم را ندارد.

      مزیت اول این سیستم این است که هر کس میتواند بدون ارایه مدرک شناسایی در عرض 5 دقیقه یک حساب بیت کوین داشته باشد و بلافاصله با هرنقطه از جهان مبادله مالی داشته باشد که این امر برای ما ایرانیها که متاسفانه تحت تحریم سیستمهای مالی هستیم تجربه جالبیست .

     مزیت دوم عدم امکان دخالت دولت ها در این سیستم است چرا که کل سیستم در حد بسیار امن کدگذاری شده و هیچ سرور مرکزی وجود ندارد که مورد حمله قرار گیرد و یا با حکم قانونی متوقف شود . مزیت دیگر نداشتن یک سرور مرکزی اینست که تمام اطلاعات و تراکنشها در هزاران کامپیوتر که به صورت داوطلبانه در سرار دنیا با این سیستم همکاری میکنند درحال گردش است و اگر کسی بر فرض موفق به رمز گشایی سیستم و دستکاری اطلاعات بشود باید حداقل 51% از کل کامپیوتر های شبکه را در کنترل داشته باشد تا بتواند از پاک شدن اطلاعات دستکاری شده جلوگیری کند و با موفقیت آنها را به نفع خود ثبت کند .

بیت کوین ارزش ثابتی ندارد و هر بیت کوین الآن حدود 500 دلار میباشد(متغیر است) . سایت های کمی سود از طریق بیت کوین میدهند ولی حسن آن این است که بسرعت قابل انتقال و معامله است.

چون هر 4 سال یک بار باید تعداد بیت کوین تولید شده در دنیا نصف شود و ریاضیات نشان میدهد که تعداد انها هیچ وقت از 21 میلیون نمیگذرد برای همین در چند سال گذشته هیج جیز در دنیا مانند بیت کوین رشد نداشته( از نظر قیمت) و مطمئنان شاید هر از چند گاهی پس از یک رشد بی ثبات مقدای قیمت آن سقوط کند ولی مطمئن باشید در دراز مدت به همان دلیل نصف شدن تولید آن و یک پول الکترونیکی بدون مالیات و دور از تحریم است، قیمت آن خیلی رشد میکند

شما میتوانید در نمودار زیر رشد ارزش بیتکوین را ببینید.

 

این نمودار، قیمت یک بیت کوین را از ابتدای سال 2011 که بیت کوین توجه عمومی را جلب کرد نشان می دهد. قیمت بطور خارق العاده ای متلاطم بوده است. به عنوان مثال بیش از 90 درصد از ارزش بیت کوین بین ژوئن و اکتبر 2011 کاسته شده است. اما یک روند صعودی بلند مدت همواره وجود داشته. توجه کنید که این نمودار در مقیاس لگاریتمی است. نمودار نشان می دهد که پول بیت کوین از 0.3 دلار در ابتدای سال 2011 به حدود 900 دلار در امروز رسیده است. در حال حاضر حدود 12 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. بنابر این ارزش کل بیت کوینهای شبکه بیت کوین حدود 10 میلیارد دلار است.


جهت مشاهده جدول کامل معادل های کوچکتر و بزرگتر بیتکوین به این صفحه مراجعه نمایید

Smaller units and equivalents per bitcoin

1 Bitcoin

Bitcoin

BTC

0.001 Bitcoin

miliBitcoin

mBTC

Bitcoin 0.000001

microBitcoin

μBTC

 0.00000001 Bitcoin 

Satoshi

Satoshi

                                                       

     معادل های بیت کوین

elmodars.ir

   سایت علم و درس

 

 


ماشین حساب بیتکوین به ریال و ...(معادل های بیتکوین به ریال و .....) 
 یک میکرو بیت کوین = 100 ساتوشی
 یک میلی بیت کوین = 1000 میکرو بیت کوین=100,000 ساتوشی(صد هزار)
 یک بیت کوین = 1000 میلی = 1,000,000 میکرو = 100 میلیون ساتوشی 
 یک بیت کوین = یک میلیون  تا دو میلیون  (متغیر است - یعنی بین 350 تا 660 دلار)
 یک میلی بیت کوین = هزار تا دو هزار تومان = ده هزار ریال تا بیست هزار ریال

در زیر ، یک بیت کوین = یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است

0.00000001 =   1 ساتوشی = 0.1 ریال
0.00000010 =  10 ساتوشی =  1 ریال = 0.1 تومان
0.00000100 =   100 ساتوشی =  یک میکرو BTC  = یک تومان به عبارتی 10 ریال 
0.00001000 =   1000 ساتوشی = 10 میکرو BTC = ده تومان
0.00010000 = 10 هزار S = صد میکرو  =  یک صد تومان
0.00100000 = 100 هزار  = 1 میلی BTC  =  هزار تومان      
0.01000000 = 10 میلی BTC =  ده هزار تومان  
0.10000000 = 100 میلی BTC =  یک صد هزار تومان    
1.00000000 = 1 بیت کوین = یک میلیون تومان به عبارتی معادل ده میلیون ریال

 • روش اول محاسبه : محاسبه اعدادی که بر حسب بیتکوین برای شما عنوان میشود. (بر حسب تومان): مثال : 0.0376554  BTC

فرن ض کنید که قیمت بیتکوین= یک میلیون و صد هزار تومان است

تنها کافی است که بوسیله ماشین حساب، عدد بالا را در یک میلیون و صد هزار تومان ضرب نمایید:

1,100,000*0.0376554 = 41,420.94

پاسخ به صورت تقریبی برابر با 41,420 (چهل و یک هزار و چهارصدوبیست تومان است)

 • روش دوم محاسبه: محاسبه اعدادی که بر حسب ساتوشی گفته شده است و یا بر حسب بیتکوین است و به ساتوشی تبدیل نماییم: به عنوان مثال : 55000 ساتوشی  (0.00055000 BTC)

برای محاسبه هر مقدار ساتوشی به تومان، باید ابتدا قیمت حال حاضر بیتکوین را بر عدد 100 میلیون تقسیم نمایید

فرض کنید که یک بیتکوین برابر با یک میلیوین تومان باشد.

در نتیجه یک میلیون را بر صد میلیون تقسیم نمایید. پاسخ برابر با 0.01

1,000.000/100,000,000= 0.001

در نتیجه هر مقدار ساتوشی خود را در عدد 0.01 اگر ضرب نمایید، برابر با مبلغ تومانی آن میشود. معادل تومان

همین طور برای بدست آوردن به ریال،  میتوان یا عدد بدست آمده بالا را در 10 ضرب نمایید. و یا در همان ابتدا به جای قیمت بیتکوین که به تومان است، قیمت ریالی آن را که معادل ده برابر است، بر 100 میلیون تقسیم نمایید.

 مثال :

اگر عدد شما، بر حسب ساتوشی بود. به عنوان نمونه ، مقدار 265488 ساتوشی ، آنگاه تنها باید در عدد بدست آمده بالا ضرب نمایید(قیمت بیتکوین / صد میلیون) . اما اگر مانند عدد 0.00265488 را  که به بیتکوین نمایش داده شده است ،  باشد و بخواهید ابتدا به ساتوشی تبدیل نمایید. اگر پس از اعشار، هشت رقم موجود باشد، این یعنی همان مقدار سمت راست اعشار را میتوان به عنوان ساتوشی در نظر گرفت.

یعنی عدد بالا، برابر با 26588 ساتوشی است

همیشه دو نکته را در نظر داشته باشید (از نظر ریاضیات)

 1. صفر سمت راست یک عدد اعشاری ، تاثیری ندارد
 2. برای محاسبه ، اگر با اعدد اعشاری مشکل دارید، سعی کنید همیشه عدد خود را که به بیتکوین است و به صورت اعشاری است، به هشت رقم پس از اعشار تبدیل نمایید

یعنی اگر عدد شما= 0.002786 باشید، میتوانید پس از عدد 6 تا رسیدن به هشت رقم اعشار، صفر اضافه نمایید. یعنی عدد

0.002786 =0.00278600

در نتیجه برابر با 278600 ساتوشی به عبارتی برابر با دویست و هتفادوهشت هزارو شصد ساتوشی است

اگر موجودی شما را به صورت مستقیم برحسب ساتوشی اعلام نمایند، دیگر مشکلی نخواهید داشت و براحتی طبق محاسبه اول که گفته شد، میتوانید به تومان و یا برحسب ریال با توجه به قیمت همان لحظه بیتکوین محاسبه نمایید.

مثال 2:

 به عنوان مثال 200 ساتوشی یا همان دو میکرو بر حسب تومان = باید یک صدم بالا را که از قیمت بیتکوین، تقسیم بر صد میلیون بدست آمده است(قیمت یک میلیون تومان برای بیتکوین ) در عدد 200 ضرب نمایید. 

برای حساب کردن 0.00265488 = در صورتی که بیتکوین را معادل 9 میلیون ریال و به عبارتی 800 هزار تومان بدانیم، اگر بخواهیم به ریال محاسبه نماییم:

محاسبه بر حساب بر حسب ریال : باید عدد 0.09 را در 265488 ضرب نماییم

محاسبه بر حسب تومان :باید عدد 0.009  را در 264588 ضرب نماییم

نکته : 0.009 (9 هزارم) در بالا از تقسیم 900 هزار تومان بر صدمیلیون جهت محاسبه به تومان بدست آمده است و برای ریال، از تقسیم 9 میلیون ریال بر صد میلیون، عدد 0.09 (9 صدم) بدست آمده است.


را 

  Bitcoin 

price on Bitstamp - http://dc-charts.com 

 بیت کوین به زبان ساده 

.

 Key/key pair کلید/جفت کلید :

بیت کوین برپایه یک رمزگذاری قوی ساخته شده و تعدادی از اصطلاحات، مربوط به مفاهیم پایه در رمزگذاری هستش که برای همین مجبورم مطرحشون کنم، مثل “کلیدها “.در رمزگذاری، اطلاعاتی هست که فرمت خواندنش آسونه و از مقداری اطلاعات مخفی که کلید نامیده میشه استفاده میشه تا اونو رمزگذاری کنه. فقط در صورتی که یک نسخه مشابه از همون کلیدی که کار رمزگذاری رو انجام داده داشته باشین، این رمزگذاری قابل بازشدنه. روشهای دیگر رمزگذاری وجود داره که از ۲ کلید استفاده می کنه، یکی خصوصی و یکی عمومی. کلید خصوصی مخفی نگه داشته میشه و کلید عمومی رو میتونین به هر کسی بدین. اگر میخواین پیغامی برام بفرستین، میتونین با کلید عمومی من رمزگذاری کنین، اما فقط کلید خصوصی میتونه این پیغامو کشف رمز کنه. به این ۲ تا کلید “جفت کلید” میگن.

Signing علامت گذاری:

بیت کوین از یک روش رمزگذاری به نام علامت گداری استفاده زیادی میکنه که به نوعی شبیه روش رمزگذاریه که در بالا توضیح دادم، اما در واقع پیغام رو تغییر نمیده. بجاش یک سری عملیات ریاضی با پیغام و کلید خصوصیه شما انجام میده که در نتیجه مجموعه کوچکی اطلاعات میده که میتونین به آخر پیغامتون اضافه کنین. هر کس دیگه ای میتونه از کلید عمومی شما برای صحت اینکه پیغام با استفاده از اون داده ها و کلید خصوصیه شما ایجاد شده استفاده کنه که هر دو تایید میکنه که شما کلید درستی رو دارین و اینکه پیغام در انتقال تغییر نکرده یا خراب نشده.

علم و درس دات آی آرBlock/Block chain

این یک مفهوم مرکزی در بیت کوینه که زیادم سخت نیست
وقتی شما پولی رو در یک بانک عادی سپرده گذاری میکنین، اونها اطلاعاتی رو در مورد سپرده شما و حساب شما در یک پایگاه داده بزرگ ذخیره میکنن. بیت کوین هم همین کارو میکنه، اما بر خلاف یک بانک عادی، ما نمیتونیم به یک قدرت مرکزی که پایگاه داده رو برای ما مدیریت و ذخیره کنه، اعتماد کنیم که مشکلی نداشته باشه. بیت کوین این مشکلات رو با تقسیم کردن پایگاه داده به مجموعه های کوچکی که ” بلاکها” نامیده میشه حل میکنه. هر بلاک یه جور برچسبه (Label) که اونو به بلاک قبلی پیوند میده بترتیبی که هر کسی میتونه تمام پایگاه داده رو که از این قسمتهای مجزا تشکیل شده اسمبل کنه و هر کسی که از بیت کوین استفاده میکنه، یک نسخه از کل پایگاه داده رو (که زنجیره بلاک نامیده میشه) ذخیره میکنه و این مجموعه های بسیار کوچک رو بین هم رد و بدل میکنن.

حالا که تا اینجا رو فهمیدیم کارو جلوتر میبریم. بیت کوین تلاشی برای ایجاد یک ارز جدید در دوران دیجیتال است.
اگه بخواهیم خیلی صادق باشیم باید بگیم روش انجام تراکنشها به صورت آنلاین نسبتا قدیمی و خیلی نا امنه. ورای تراکنشها، بحثهایی هم در مورد نوع پولی که استفاده میشه وجود داره، اغلب قدرتهایی وجود دارن که از اونجایی که کنترل ارز رو در دست دارن، میتونن همه جوره مشکلات اقتصادیه جدی درست کنن و همیشه هم کارشون قابل پیش بینی نیست.
خلاصه، بعضی مشکلات جدی برای پول ما و روشهایی که برای خرج اونها استفاده می کنیم وجود داره و شاید تا کنون بیت کوین موفق ترین تلاش برای حل این مشکلات باشه.بیت کوین بر پایه یک سیستم رمزگذاری قویست، از نوعی که ماموران دولتی برای دور نگه داشتن اسرار از دست دولتهای دیگر استفاده می کنند، پس به جای تلاش برای افزایش امنیت یک ارز ذاتا غیر ایمن، ما باید از اول قوی عمل کنیم.

طراحی بیت کوین بر اساس سیستم غیر متمرکز است، بدین معنی که هیچ قدرت مرکزی، بیت کوین را کنترل نمیکنه. بیت کوینهای جدید با یک الگوریتم ریاضی منتشر شده که در اختیار همه قرار گرفته است و تغییر اون به طرز باورنکردنی اگر نگیم غیر ممکن، ولی مشکله، بنابر این همه دقیقا میدونن امروز چند تا بیت کوین وجود داره و فردا دقیقا چند تا خواهد بود.
کوینهای جدید برای افرادی که وقت کامپیوتراشونو صرف کمک به ایمنی پایگاه داده های تراکنشها میکنن منتشر میشه.به این روش عموما ماینینگ میگن که قبلا در موردش نوشتم.

جنبه غیر متمرکز بیت کوین به مهمی رمز گذاری اونه. هر کسی یک نسخه از پایگاه داده تراکنش ها داره، هر کسی درستی تراکنشها رو میتونه تحقیق کنه و هر کسی یک نسخه از تمام قوانینو میتونه داشته باشه. این به این معنیه که ما به بانک نیاز نداریم برای اینکه هممون بانک هستیم. ما نه به هیچ شرکتی که ممکنه ورشکست بشه متکی هستیم، نه به هیچ حزب و دولتی که ممکنه بالا و پایین بشه. مادامیکه یک اینترنت در حال کار و دو یا چند نفری که یک نسخه از نرم افزار بیت کوین رو اداره میکنن وجود داشته باشه، بیت کوین هنوز باقی خواهد موند. تعطیلیه اون خیلی سخته.از اونجاییکه همه ما بانک هستیم، پس هیچ قدرت مرکزی نمیتونه تصمیم بگیره که کی با کی معامله بکنه. مدتی قبل ویزا و مستر کارتو به خاطر بیارین که (…) اونو به پول نژادپرستانه تبدیل کرد. برای بیت کوین نمیتونه این اتفاق بیفته.طبیعت غیر متمرکز بیت کوینه که باعث میشه تعطیل کردن عمدی اون اگر غیر ممکن نباشه، خیلی سخت باشه. قبلا ارزهای اینترنتی دیگه هم وجود داشته اما بخاطر عیوب ذاتیشون ور افتادن.تمام ارزهای اینترنتی قبلی توسط افرادی اداره میشدن و دولت هر وقت می خواست میتونست در خونشونو بشکنه و داراییشونو توقیف کنه. خوبیه بیت کوین اینه که دری نداره که بشکننش، اما هنوز در معرض آسیب هست.

در ابتدا می گفتم بیت کوین هم “بی نام و گم نام (Anonymous)”- بعد افرادی تو اینترنت خوششون نیومد و ما رو مجبور کردن از کلمه “اسم مستعار” استفاده کنیم. بی نام به این معنیه که هیچ پیوندی با هیچ هویتی به هیچ شکلی نداره که عملا حقیقت نداره، ولی اسم مستعار به این معنیه که به شکلی از اشکال هویت پیوند داره، اما نه لزوما هویتی که به عنوان هویت شما قابل تشخیص باشه. بزارین توضیح بدم: هر “حساب-اکانت” بیت کوین در واقع یک زوج کلیده. ما یک قالب بندی روی کلید عمومی اعمال میکنیم و بهش میگیم یک ” آدرس”. این آدرسو فکر کنین مثل شماره حساب بانکیه، میتونین این آدرسو به یکی بدین و اونا براتون پول بفرستن. وقتی پولی به اون آدرس دریافت کنین، میتونین از کلید خصوصی مربوطه برای خرج کردن اون پول استفاده کنین. همه اینها پشت صحنه اتفاق میوفته، و کیف پول ( کلاینت) بیت کوین تمام مراحل رو اداره میکنه. اگرچه مطلب مهم اینه که اگر من عملا یک فیش با آدرس خودم به شما بدم، شما حالا میدونی که من اینکارو کردم و میتونین آدرس و تمام موجودیه اونو کنترل کنین. اگر من معامله ای به عنوان یک آدم بی نام با شما بکنم و آدرسمو به طریقی که هویت واقعی منو آشکار نکنه برای شما بفرستم، هیچ روشی که بتونین آدرسم رو با هویت من ربط بدین وجود نداره. این مهمه، چون از اونجاییکه هر کسی یک نسخه از پایگاه داده کل تراکنش رو در اختیار داره، اینکه به تمام تراکنشی که توسط یک ادرس خاصی انجام شده مراجعه کنیم کار جالبی نیست. این به نظر میاد از بابت پنهان سازی باشه، اما به خاطر داشته باشین غیر از اینکه برین همه جا در اینترنت جار بزنین ” های، همه توجه کنن، من فلانی هستم و اینم آدرس بیت کوین منه” اساسا فهمیدن اینکه یک آدرس متعلق به کیه وجود نداره.

حالا اینو با این حقیقت ترکیب کنین که اگه فکر میکنین بتونین هر شماره آدرسهای جدید رو در هر زمانی که دلتون خواست ایجاد کنین و بیت کوین هم بتونه بازم به اون اندازه ای که میخواین، ایمن بمونه یک چیز دور از ذهنه. آینده ای رو تصور کنین که غیر انتفاعی ها ( که نیاز به معرض عموم گذاشتن گزارشات مالیشون هست) مجبور نباشن کار خاصی رو برای انتشار حساب و کتابشون انجام بدن تا داده های مالیشون بطور کاملا شفاف و در هر لحظه قابل دیدن و بررسی باشه- در حین اینکه میلیونها نفر که تقریبا در گمنامی هستن دقیقا از همون سیستم استفاده میکنن و در ضمن اینکه نقل و انتقال بیت کوینها رو می بینن اما هیچ راهی هم برای اینکه بفهمن کی کدوم کلید رو داره نباشه.

جنبه مهم دیگر بیت کوین اینه که عمدا طوری طراحی شده که مثل پول نقد باشه. راههای زیادی وجود داره که بیت کوین رو خیلی بیشتر از اینکه شبیه یک پرداخت الکترونیکیش بکنن، شبیه پول کاغذی بکنن، اما من می خوام روی ۲ تا از مهمتریناش تمرکز کنم: کنار زدن افراد واسط و تراکنشهای برگشت ناپذیر.

تا حالا توجه کردین روز به روز برای خریدهای با پول نقد، تخفیفهای بیشتری قایل میشن؟ برای این کار دو دلیل کاملا معتبر وجود داره که بیت کوین هر دوشو حل کرده. اول اینکه در هر تراکنشی با کارت اعتباری، یک مشت واسطه وجود داره. فرض کنیم شما یک آبنبات با ۱ دلار میخرین، پولو به فروشنده میدین و تموم میشه ، معامله بین شما و فروشنده انجام شد. شما یک آبنبات گرفتین، فروشنده پولو گرفته و چون هیچ کس دیگه ای این وسط نیست فروشنده همه پول نصیبش شده. حالا اگر کارتتونو بکشین، فروشنده نیاز به کمک بانک شما، بانک خودش، خدمات یک شرکت تجاری که به تمام زبانهای مختلف تمام بانکها صحبت کنه و غیر مستقیم شرکتی که آرمش روی کارت اعتباری شما هست ( ویزا، مستر کارت و غیره) داره. هر کدوم از اینها از این تراکنشها سود میبرن. ساختار نرخ خدمات پیچیده و بسیار متنوع است، اما میتونین حدس بزنین که کشیدن کارت شما برای فروشنده بطور متوسط ۱۵ سنت به علاوه ۳% مبلغ این معامله هزینه داره. یک آبنبات ۱ دلاری شما، برای فروشنده ۱۸ سنت هزینه داره یا در واقع ۱۸% قیمت آبنبات.
در حین اینکه بیت کوین هم هزینه داره ولی فقط برای تراکنشهای خیلی پیچیده، مثلا بخواین یک پرداخت ترکیبی رو از ۳۰ حساب مختلف انجام بدین که همیشه هزینه ثابت و خیلی کمی داره. تقریبا تراکنشها مشمول هیچ هزینهای نیستند.

دومین روش مهمی که بیت کوین رو شبیه پول نقدی میکنه اینه که ترکنشهای بیت کوین برگشت پذیر هستند. برگردین به مثال آبنبات. تصور کنین نقدی پرداخت کردین. یک دلار به فروشنده دادین، با آبنباتتون میاین بیرون اما… اوه خدای من، این آبنبات کهنه و خیلی بد مزس. اینکه پولتون برگرده یا نه بستگی به فروشنده داره. اگر کاغذ خالی رو برگردونین فروشنده میتونه بگه: خوب، نمی تونسته اونقدرها هم بد بوده باشه، اگر هم چیز بدی در ظاهر آبنبات باشه میتونه بازم اونو گردن خودتون بندازه. این روشیه که سالهاست برای مرجوعی ها انجام میشه.
اما مراحل کارت اعتباری روشی رو ابداع کرده که فروشنده رو اذیت میکنه: جدال بر سر هزینه ها. اگر پول آبنبات رو با کارت اعتباری داده باشین، اول اینکه ۱۸% برای فروشنده هزینه داشته، بعد هم میتونین به بانکتون زنگ بزنین و سر نپرداختن این پول بحث کنین که خیلی وقتها هم نتیجه مثبته.حالا چی شده؟ فروشنده ۱ دلار رو نگرفته ، ۱۸ سنت براش هزینه داشته و ۵۰ سنتی که آبنباتو خریده بهش برنمیگرده و اغلب، هزینه هایی رو هم فروشنده برای این برگشت متحمل میشه ، حتی بدون اونها هم فروشنده ۱/۱۶۸ دلار از یک فروش ۱ دلاری که توش ۳۲ سنت سود داشته از دست داده. حالا اینو با مثلا خرید یک تلوزیون مقایسه کنین. آیا شکی دارین که فروشنده پول نقد رو ترجیح نده.

اما مشکلات فروشنده چه ربطی به شما داره؟ ربطش اینه که اگر فروشنده ها ۳% هزینه دارن، باید اونو از یک جایی جبران کنن، و این بدان معنیه که کل جنساشونو ۳% گرانتر میکنن. حالا من و شما برای جبران تراکنشهای معکوس ۳% بیشتر پرداخت می کنیم. بدتر از اون اینه که شرکتهای دیگه به تجربه آبنبات برگشتی نگاه میکنن و بطور انحصاری برای آمادگی تراکنشهای معکوس که هنوز پیش نیومده، قیمتها رو ۳% بالا میبرن.(blog.btctalk)  

 

خرید و فروش بیت کوین و دوژکوین و سایر ارزها به همراه آموزش ثبت نام  .برای ورود  کلیک کنید.


 بیت کوین واقعا چیست؟ چه کسی آن را اختراع کرد؟

بیت کوین (Bitcoin) نوعی واحد پول دیجیتال و در واقع واحد پول رایج در شبکه است. اما واقعاً بیت کوین چیست و از کجا آمده است؟ این پدیده اولین باراوایل فوریه سال ۲۰۰۹، در پی مقاله ای که توسط برنامه نویس ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) منتشر، و به دنیا معرفی شد. این برنامه نویس مرموز که تا کنون هیچ گونه اطلاعات شخصی از خود در دسترس قرار نداده در وب‌سایت (P2P Foundation) برای اولین بار از پول دیجیتال حرف زد و نوشت:

«من یک سیستم پرداخت الکتریکی متن‌باز (Open Source) ایجاد کرده‌ام که بیت کوین نامیده می‌شود، با سیستم کنترل‌کننده‌ی غیرمتمرکز، بدون سرور مرکزی یا تکیه بر نهادهای‌ اعتباری.»

ناکاموتو واحد پولی خلق کرد و آن را بیت کوین نامید که ترکیبی از کلمات بیت به معنای واحد اطلاعات کامپیوتری و کوین که به معنی سکه است. البته پول اختراع شده توسط او هیچ شباهتی به سکه یا اسکناس نداشت، هیچ اثری از کاغذ، مس، نقره یا طلا در ساخت این پول عجیب نبود، فقط ۳۱ هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی. ناکاموتو ادعا کرده بود که مردی ۳۶ ساله اهل کشور ژاپن است و اعلام کرده بود که بیش از یک سال وقت صرف نرم افزاری به نام بیت کوین کرده و انگیزه خود از این کار را خشم زیاد از وضعیت فاجعه بار اقتصادی برشمرد. وی افزود که می خواسته واحد پولی اختراع کند که تحت تاثیر سیاست های غیر قابل پیش بینی مالی، دزدی های بانکداران و سیاست نباشد.

 

 بیت کوین چگونه تولید می شود؟

اختراع ناکاموتو به طور نرم افزاری کنترل می شود و در طول ۲۰ سال آینده، ۲۱ میلیون بیت کوین تولید خواهد کرد، به این صورت که هر ده دقیقه یک بار سکه ها از طریق مکانیزمی شبیه به لاتاری به بازار عرضه می شوند. کسانی که به دنبال این سکه ها هستند، بارها و بارها در این لاتاری شرکت می کنند و سریع ترین کامپیوتر بیشترین پول را خواهد برد و سایرین هم به نسبت سرعت خود سهمی خواهند داشت. فرآیند تولید و توزیع بیت کوین به (Bitcoin Mining) معروف است و از نرم افزاری به اسم (Bitcoin Miner) جهت شرکت در این شبه لاتاری استفاده می شود. برای شروع شرکت در این فرآیند ابتدا باید یک کیف پول (Bitcoin Wallet) برای بیت کوین های خود داشته باشید زیرا این واحد پولی مجازی است و شما به جایی برای نگه داری آن نیاز دارید. می توانید با مراجعه به سایت Bitcoin برای سیستم عامل خود برنامه های بیت کوین را دانلود کنید. شما ابتدا باید شماره حساب داشته باشید و این برنامه به شما شماره حساب یا (Bitcoin Address) را می دهد. البته دقت کنید که تمام دارایی شما در کیف پول شماست پس مراقب باشید. شماره حساب بیت کوین همواره با عدد ۱ شروع می شود برای مثال: ۱GEEi5CfZitZ6XFmnwXt3jeArkRYd7QsPv

حساب بیت کوین:

در ابتدا این توضیح را بدهم که شما میتوانید برای نگهداری بیت کوین خود راههای مختلفی است

 •  استفاده از کیف پول های آنلاین(نرم افزارهای تحت وب)در مواردی که شما مقدار کمی دوژ کوین و یا بیت کوین دارید ، بهترین گزینه برای راحتی در تبادل های خود ، استفاده از کیف پول های آنلاین است و این کیف پول ها بسیار امن هستند (از نظر امنیت و نه اعتبار سایت )  و در گذشته چون ممکن بود که افراد و سارقان این کیف پول ها و سایتها را هک کنند ، برای مقدارهای بسیار بالا ، گزینه خوبی نیستند و شما باید به این کیف پول ها و سایت ها اعتماد کنید .   ولی در زمان حال به دلیل پایین آمدن احتمال هک به حدی که حتی میتوان گفت به صفر رسیده است ، گزینه های خوبی برای دریافت ها و پرداخت ها میتوانند باشند (در هر حال برای مقادیر بسیار بالای بیت کوین و دوژ کوین بهتر است که از کیف پول های سخصی استفاده کنید)
 • کیف پول های سخت افزاری که امروز در ایران هم میتوان تهیه کرد (بهترین و راحت ترین و نیز امن است)
 •  کیف پول های شخصی یا نرم افزار های مخصوص این(کلاینت ها) کار که شما باید آنها را در سیستم خود دانلود کنید و سپس از آنها استفاده کنید. این کیف نرم افزار ها خود به دو گروه تقسیم میشوند.

 1. نرم افزار های مخصوص موبایل(bitcoin wallet)
 2. نرم افزارهای مخصوص سیستم عامل کامپیوتر ها (ویندوز و ...)

نرم افزار های مخصوص کامپیوتر نیز ، مدل های متفاوتی دارند که تفاوت آنها در مقدار فضا و زمان دانلود آنها و در امنیت آنها و نیز در مقدار کامزدی که میگیرند (این مقدار بسیار ناچیز است) میباشد.

 • در میان این نرم افزار ها ،  مولتی بیت برای بیت کوین، بسیار سبک میباشند و شما تقریبا بعد از اینکه این نرم افزار ها را دانلود کردید(در عرض چند دقیقه آماده میشود و خیلی سریع خود را به روز میکند)، قابل استفاده میباشند و مزیت این نرم افزارها این است که زبان فارسی را نیز پشتیبانی میکنند.(MultiBit برای بیت کوین)( multidoge برای دوژ کوین)
 • کلاینت های دیگری نیز برای سیستم عامل ویندوز و ... وجود دارند که این نرم افزارها بسیار سنگین هستند و شما بعد از دانلود این کلاینت ها، باید تمام بلاک های موجود تا آن لحظه را دانلود کنند(دانلود این بلاک های برای این است که برنامه کیف پول بداند که تا این لحظه از چه آدرسهایی استفاده شده است)( Bitcoin Core) کلاینت اصلی بیت کوین است و بالاترین سطح امنیت را دارا میباشد و حریم شخصی و  پایداری را نیز ارائه میدهد و به تعبیری ستون فقرات شبکه را میسازد. دانلود از معایت این نرم افزار این است که بلاک های آن حتی ممکن است  بیش از یک روز طول بکشد. و برای دوژ کوین نیز چنین کلاینتی وجود دارد(dogecoin Core)


حال این سوال پیش می آید که عمل (mining) چیست و نقش آن در فرآیند ایجاد بیت کوین ها چیست؟ در واقع هر بیت کوین به جای این که توسط بانک مرکزی ایجاد شود، توسط عده ای معدن چی (miner ) ایجاد می شود که در یک شبکه غیر متمرکز بر سر یافتن جواب یک مساله یا در حقیقت یک (Hash) پیچیده با هم رقابت می کنند. اولین کسی که بتواند هر مساله را حل کند، مالک آن مساله و حل آن، که یک بیت کوین است می شود. حل هر مساله و اعلام عمومی آن، به معنای اعلام عمومی شروع مساله بعد است و کامپیوترهایی که حل مساله را دریافت کرده اند می توانند شروع به حل مساله بعدی بر سر تصاحب بیت کوین جدید کنند. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که مشکل چاپ بی پشتوانه پول توسط دولت ها را حل کند. پیچیدگی مسائل به صورتی تغییر می کند که میزان بیت کوین ها به طور مداوم به گونه ای کاهش یابد که هر چهار سال یک بار میزان بیت کوین های جدید نصف شود، بدین صورت تعداد بیت کوین ها تا سال ۲۱۴۰ در مرز ۲۱ میلیون ثابت خواهد شد.(علت اصلی بالا رفتن این ارز یکی به همین دلیل میباشد و دیگری رواج یافتن آن و به رسمیت شناختن دولتهایی چون کانادا و انگلیس و آمریکا و حتی در کشورهای کانادا و  امارات برای آن اولین خودپردازها را ایجاد کرده اند و این به این معنی است که وارد شبکه بانکی آنها شده است.

اختراع عجیب ناکاموتو توجه زیادی را به خود جلب کرد طوری که بسیاری از مردم در این لاتاری شرکت کردند و صرافی های آنلاین بسیاری به وجود آمد تا مردم بتوانند بیت کوین ها را با پول های رسمی مثل دلار و یورو تعویض کنند. هر کسی قادر به خرید بیت کوین است. قیمت بیت کوین در ابتدا کمتر از یک پنی بود، اما کم کم با پذیرش آن در پایان سال ۲۰۱۰ افزایش قابل توجهی پیدا کرد و در ژانویه سال ۲۰۱۱ هر بیت کوین ارزشی بیش از ۲۹ دلار داشت. البته این روند ادامه پیدا نکرد و در سپتامبر همان سال به ۵ دلار سقوط کرد. با این وجود هم چنان حدود ۷ میلیون بیت کوین در گردش بود که با این حساب ساتوشی ناکاموتو ۳۵ میلیون دلار دارایی تولید کرده بود. در نمودار زیر نوسانات قیمت بیت کوین را از دسامبر سال ۲۰۱۲ تا نوامبر ۲۰۱۳ مشاهده می کنید:


 با وجود این، شخص ناکاموتو هنوز در پرده ای از ابهام باقی مانده بود. قبل از پدیده بیت کوین هیچ اثری از برنامه نویسی به این نام نبود، وی از ایمیل و وب سایت غیر قابل ردیابی استفاده می کرد. در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ ناکاموتو صدها پست به انگلیسی روان در وبسایتش منتشر کرد و با وجود این که از برنامه نویسان دیگر برای بهبود بخشیدن بیت کوین کمک خواسته بود و با برخی در ارتباط بود اما هرگز جزییاتی از هویت و زندگی شخصی خود برای کسی فاش نکرد. وی سرانجام در ایمیلی که به یکی از این برنامه نویسان فرستاده بود اعلام کرده بود که دیگر بیت کوین در حوزه فعالیت هایش نیست و از آن زمان به بعد ناپدید شد. بعد ازآن صدها داستان و نظریه در مورد هویت واقعی ناکاموتو و محل زندگی اش ساخته و پرداخته شد، سوال اصلی این بود که آیا می توان به وی اعتماد کرد؟

 .

یکی از وبلاگ نویسان و مفسران تکنولوژی این گونه نوشت:

می توانم به راحتی تصور کنم که ناکاموتو در راس یک حقه کلاه برداری پانزی قرار دارد (حقه پانزی شیوه ای خاص در کلاه برداری توسط ایجاد شرکت های هرمی است).

اما با همه این اوصاف این گونه به نظر می رسد که اهداف ناکاموتو بیشتر سیاسی بوده است تا کلاه برداری. با کمی دقت می بینیم که او واحد پول خود را فقط چند ماه بعد از بحران بانکداری جهانی عرضه کرد و مقاله ای طویل درباره واحد های پول سنتی که تحت پشتیبانی دولت ها هستند نوشت. ناکاموتو معتقد بود که مشکل اصلی پول سنتی اطمینان از این موضوع است که بانک مرکزی ارزش پول را پایین نمی آورد اما از تاریخچه واحدهای پول موجود این طور به نظر می رسد که این اعتماد بارها و بارها توسط بانک مرکزی شکسته شده است، به علاوه بانک ها این پول ها را با پشتوانه اندک به خریداران املاک ، ماشین و … قرض می دهد.


ویژگی ها  :

به طور کلی نرم افزار بیت کوین قابلیت های قابل توجهی مانند تراکنش های بی واسطه به هر نقطه ای از جهان و نداشتن کارمزد یا بسیار کم بودن آن برای این تراکنش ها است. از دیگر خصوصیات نرم افزار این است که مردم می توانند بدون هیچ واسطه ای انتقالات مالی انجام دهند، به علاوه هیچ کس از خارج سیستم قادر به تولید پول بیشتری نیست. بانک های مرکزی و دولت ها نقشی در تولید بیت کوین ندارند. در بیت کوین همه چیز بر پایه رمزنگاری است نه بر پایه اعتماد.


بانک ها همواره بر تبادل الکترونیکی مالی نظارت دارند، تا کسی نتواند یک پول را دو بار خرج کند! درباره پول نقد چنین مساله ای مطرح نیست زیرا نمی توان یک اسکناس را به دو نفر همزمان داد، اما در مورد پول دیجیتال همواره این خطر وجود دارد که یک پول چند بار خرج شود. ناکاموتو راه حل هوشمندانه ای با استفاده از روش رمزنگاری ارائه کرد. نرم افزار بیت کوین تمام تبادلات مالی را رمزنگاری می کند، فرستنده و دریافت کننده بیت کوین در هر مبادله با رشته ای از اعداد شناخته می شوند اما یک مدرک عمومی از حرکت هر بیت کوین در تمام شبکه منتشر می شود. در این مبادلات نام طرفین مبادله محفوظ است اما همه می توانند انتقال پول را مشاهده کنند بنابر این نرم افزار اجازه نمی دهد یک پول دو بار خرج شود. یک زنجیره بلوکی (Blockchain) محلی برای ثبت تراکنش های عمومی است که به اشتراک گذاشته شده است و کل شبکه بیت کوین را شامل می شود. همه تراکنش های تایید شده در این زنجیره ثبت می شوند. به این ترتیب می توان در  تراکنش های جدید بررسی کرد که بیت کوین هایی که خرج می شوند متعلق به فرستنده هستند یا خیر.


 مساله امنیت :

در مورد بحث امنیت در بیت کوین می توان آن را نرم افزاری با امنیت بالا دانست. دن کامینسکی، پژوهشگر معروف در زمینه امنیت اینترنت (هکری که ایراد اساسی دی ان اس را یافت و دنیای اینترنت را از خطر جدی نجات داد) می گوید:


    ابتدا که نرم افزار بیت کوین را بررسی کردم، مطمئن بودم که می توانم سیستم امنیتی آن را بشکنم و بیت کوین را هک کنم. برنامه بیت کوین به طور بسیار فشرده و غیر قابل فهمی نوشته شده است و در این نوع برنامه نویسی، برنامه نویس باید بسیار حساس و وسواسی باشد تا مرتکب اشتباه نشود. من باگ های زیادی در بیت کوین پیدا کردم اما هر بار که می خواستم از یکی از آن ها برای هک کردن استفاده کنم بلافاصله خط دیگری از برنامه را می دیدم که این اشتباهات را اصلاح کرده است. من ۹ راه مختلف برای نفوذ به بیت کوین یافتم اما هر بار سیستم حمله را دفع کرد.


کامینسکی می گوید که تا به حال با چنین چیزی رو به رو نشده بود و به نظر وی ناکاموتو باید برنامه نویسی درجه یک با درک بسیار عمیق از زبان ++C ، دانش اقتصادی، رمزنگاری و شبکه های (Peer to Peer) باشد. با این حساب یا یک گروه بر روی این نرم افزار کار کرده اند یا ناکاموتو واقعا یک نابغه است.


البته کامینسکی تنها کسی نیست که چنین عقیده ای دارد. ناکاموتو پس از عرضه بیت کوین مقاله ای ۹ صفحه ای در مورد طرز کار آن منتشر کرد که شامل سه ارجاع به مقالات علمی استوارت هیبر پژوهشگری در (HP Labs) در پرینستون بود. برای اطلاعات بیشتر این مقاله (ترجمه فارسی) را مطالعه کنید. هیبر معتقد است کسانی که پروژه بیت کوین را به انجام رسانده اند درک بسیار عمیقی از رمزنگاری داشته اند و از هوش بسیار بالایی برخوردارند و مفاهیم رمزنگاری را به صورت نوینی با هم ترکیب کرده اند.


حدس زده می شود دلیل این که ناکاموتو اصرار به مخفی ماندن هویت واقعی خود داشته است این بوده که اغلب کسانی که با این گونه مسائل مربوط به پول سر و کار داشته اند، دچار مشکلات و دردسرهای قانونی شده اند. بیانیه ای از طرف (FBI) به این شرح موجود است:


    خلق سکه یا واحد پول به منظور رقابت با سکه ها و واحد پول رسمی بر خلاف قانون فدرال است و این شامل واحد های پول آنلاین نیز می باشد.


در سال ۲۰۰۷ دولت فدرال بر علیه شرکت (E-Gold) که یک واحد پولی قابل تعویض با طلا به وجود آورده بود اقامه دعوا کرد و استدلالش این بود که این واحد پولی زمینه پولشویی را فراهم می کند زیرا استفاده کنندگان از آن نیازی به ارائه هویت خود نداشتند. این شرکت سرانجام تعطیل شد. به نظر می رسد بیت کوین کاری شبیه به همین انجام می دهد، یعنی با واحد پولی رایج دلار رقابت دارد و هویت استفاده کنندگان نیز کاملا محفوظ می ماند. این امر توجه مجرمان را به خود جلب می کند، برای مثال وبسایتی با عنوان راه ابریشم ایجاد شد که در ازای ارائه بیت کوین مبادلات هروئین و حشیش انجام می داد. اما برخی معتقدند که ممکن است بیت کوین مشکل قانونی نداشته باشد چون هنوز معلوم نیست که باید با آن مانند واحد پول برخورد کرد یا نوعی کالا و یا ضمانت نامه. با این وجود مسائل سوال برانگیز و نامعلوم در مورد بیت کوین می تواند خطرناک باشد. شاید به همین دلیل باشد که ناکاموتو بیت کوین را بر پایه سیستم (Peer to Peer) نوشت که عموما برای رد و بدل کردن آهنگ ها و فیلم های بدون مجوز استفاده می شود. در این سیستم ها کاربران به جای ارتباط با یک سرور مرکزی با یک دیگر مرتبط اند بنابراین هیچ شرکتی وجود ندارد که مرکزیت امور را بر عهده داشته باشد و فرد خاصی در آن مرکز نیست که بتوان او را محکوم و دستگیر کرد.


لایت کوین چیست؟

لایت کوین (Litecoin) هم نوعی ارز مجازی تقریبا شناخته شده است که تولید آن بسیار راحت تر می باشد و همچنین مقدار بیشتری از آن در بازار وجود دارد. به این ترتیب، اگر بیت کوین را طلا در نظر بگیریم می توانیم به لایت کوین لقب نقره را بدهیم. در واقع،  زمانی که تولید بیت کوین در مقدار ۲۱ میلیون متوقف شود، ۸۴ میلیون لایت کوین تولید خواهد شد. هم چنین معاملات لایت کوین تنها به ۲٫۵ دقیقه زمان احتیاج دارد در حالی که بیت کوین برای کامل کردن فرآیند معامله بیش از ۱۰ دقیقه زمان می گیرد. تفاوت اصلی آن با بیت کوین در میزان امنیت آن است. به دلیل استفاده از تکنیک های خاص رمزنگاری، میزان امنیت لایت کوین نسبت به بیت کوین بیشتر است و در واقع به دلیل میزان بالای حافظه درگیر در آن، هک کردن و ایجاد اختلال درلایت کوین بسیار دشوار و پرهزینه است. در مقایسه با وضعیت بیت کوین، لایت کوین در دوران جنینی قرار دارد. ارزش هر لایت کوین طی چند هفته اخیر از ۹ دلار به هم اکنون ۴۸ دلار آمریکا رسیده است. البته هنوز توسط Mt Gox، بزرگترین صرافی بیت کوین ، پشتیبانی نمی شود. در صورت تمایل می توانید برای لایت کوین هم با مراجعه به سایت Litecoin فرآیند مشابه بیت کوین را طی کنید.

البته به عنوان نمونه برای بیتکوین، افراد بسیاری جزء انجمن آن هستند که اکثرا از برنامه نویسان و هکران بزرگ دنیا و یا حتی شرکت های تجاری بزرگ (با تزریق سرمایه) هستند و مدام برای نقاط ضعف این ارز تلاش میکنند.


Denominations: Equivalent units litecoin

LTC 0.00000001

1  nominal units

LTC 0.000001

1 µLTC or 1 microlitecoin

LTC 0.001

1 mLTC or 1 millilitecoin

LTC 0.01

1 cLTC or 1 centilitecoin

LTC 1.0

1 litecoin

سایت علم و درس                     معادل ها و واحدهای لایتکوین

elmodars.ir

 

 

 سایت کسب درآمد بیتکوبن - آموزش در این صفحهتجارت بیت کوینی :

امروزه از بیت کوین می توان برای خرید و فروش برخی اقلام به صورت آنلاین استفاده کرد. برای به دست آوردن بیت کوین شرکت در لاتاری آن کار عاقلانه ای نیست زیرا هر چه تعداد کاربران شرکت کننده بیشتر باشد شانس برنده شدن کاهش می یابد و نیاز به ابر کامپوترهای پر سرعت است تا بتوان لاتاری را برد. با این حساب در ابتدا که شرکت کنندگان کم بودند امکان برنده شدن بیشتر بود، اما هم اکنون باز کردن حساب در سایت های صرافی آنلاین بیت کوین عاقلانه ترین راه برای به دست آوردن آن به نظر می رسد. بیت کوین می تواند مثل پول یا سرمایه باشد، می توان در ازای آن کالا دریافت کرد یا می توان مانند اوراق بهادار یا سهام به آن نگریست به هر نحو این پدیده این روزها بازار داغی در بین مردم برای خود دست و پا کرده است.


برای استفاده از واحد پولی بیت کوین از آن جا که هیچ پشتوانه ای مثل طلا یا دولت ها ندارد، باید به آن اعتماد کرد. یعنی فرض کنیم بیت کوین هرگز هک نخواهد شد و ناکاموتو پول ها را بالا نخواهد کشید. بعد از این که این اعتماد شکل گرفت قیمت واقعی بیت کوین از عواملی چون تعداد بازرگانانی که از آن استفاده می کنند و تخمین های احتمالی یا این که دولت ناگهان آن را غیر قانونی اعلام کند تاثیر خواهد پذیرفت.


قیمت بیت کوین هم اکنون در زمان نوشتن این مطلب ۱۱۴۶ دلار، کمی پایین تر از قیمت هر اونس طلا که ۱۲۴۶ دلار آمریکا می باشد است. قیمت بیت کوین طی چند روز اخیر برای اولین بار به بیش از ۱۰۰۰ دلار آمریکا رسید. این طور که به نظر می رسد بیت کوین دیگر یک واحد پولی ارزان قیمت نیست. در زیر نمودار تغییرات قیمت بیت کوین را در چند ماه اخیر مشاهده می کنید. گفته می شود از جمله دلایل افزایش چشم گیر قیمت بیت کوین افزایش محبوبیت آن در کشور چین و بالا رفتن مبادلات آن است. از دلایل دیگر آن شاید شکست وبسایت راه ابریشم باشد که در ازای بیت کوین مواد مخدر خرید و فروش می کرد.


 راه های به دست آوردن بیت کوین :

به طور کلی چند راه مشخص برای دستیابی به این پول نو پا وجود دارد. اولین راه همان روش ماین کردن است که پیش تر شرح داده شد اما می توان بیت کوین را خریداری نیز کرد یعنی به ازای پول های رایج بیت کوین دریافت کرد. به این عمل در اصطلاح (Exchange) گفته می شود. برای این کار می توان به صرافی های آنلاین بیت کوین که تعداد آنها کم هم نیست مراجعه کرد. راه دیگر جمع آوری قطره ای است. در این روش شما با داشتن یک آدرس بیت کوین می توانید از طریق سایت های تبلیغاتی درآمد بیت کوینی کسب کنید. این سایت ها به ازای بازدید شما از تبلیغات به شما مقدار اندکی پول می دهند که در صورت تداوم می تواند منبع درآمد بیت کوین به حساب بیاید.  

روش‌های کسب بیت کوین به همراه آموزش

       بیتکوین‌ها عموما از طریق فعالیت‌های ماینینگ بیت کوین و یا همان استخراج بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است. البته راه دیگر کسب درآمد آن به این صورت است که شما به جای خرید این طور تجهیزات، گیگا هاش خریداری میکنید و بیتکوین استخراج(همان ماین کردن -Mining) میکنید همان عمل ماینینگ را انجام میدهید و حتی میتوانید بیتکوین را به ارزهای دیگر تبدیل کنید و خرید و فروش کنید. برای آموزش این روش و آشنا شدن با سایتهای این گروه کلیک کنید(البته این نوع بهترین نوع درآمد است) .همچنین برخی از وب سایت‌ها نیز وجود دارند که به اعضای خود بیت کوین رایگان می‌دهند. نحوه عملکرد این وب سایتها عموما مبتنی بر بخت آزمایی و یا قطره ای است و به ازای بازدید شما ، بیت کوین پرداخت میکنند.
هر کدام از ارزها یعنی بیت کوین و لایتکوین و .... به مقدار محدود  استخراج میشوند یعنی مثلا بیت کوین مقدار تولید آن هر 4 سال یکبار نصف میشود و ریاضیان نشان میدهد که مقدار تولید آن  از مرز 21 میلیون نمیگذرد در حالی که در زمان حال نزدیک به 13 میلیون بیت کوین در جهان وجود دارد(یعنی مانند یک معدن میمانند(البته اینها تماما قراردادی و مجازی است) و استخراج آنها رو به کاهش است و روزی به مقادیر خیلی اندک میرسد. استخراج بیتکوین و سختی کار آن تنها به یک عامل بستگی ندارد- به عنوان مثال با بالا رفتن قدرت هش شبکه، این سختی تقریبا هر دو هفته بررسی شده و طوری تنظیم میشود که برای ایجاد هر بلاک بیتکوین، همان زمان 10 دقیقه را طی شود.
پس به طور معمول سختی بیتکوین و در مقابل مقدار پاداش آن با پیستن افراد به این شبکه و از همه مهمتر هر 4 سال یکبار با نصف شدن پاداش، به ترتیب بالا و پایین میآید، اما این هیچ الزامی نمی آورد که حتما سختی آن در این ماه بیشتر از ماه گذشته باشد . و سختی آن با توجه به عوامل گوناگون چون قدرت هش شبکه و بر مبناء برنامه ریزی که برای بیتکوین شده است، تعیین میشود.

برای دیدن سرپوش بازار هر کدام از این ارزها روی کلید زیر کلیک نمایید

 پس این نشان میدهد که بیت کوین درآینده بسیار بالا تر میرود (در دراز مدت) و همینطورکه نمودار قیمت آن در دراز مدت نشان میدهد و این مساله را ثابت میکند.
بخصوص در 2017 که جایزه آن نصب میشود.جهت آموزش و افتتاح حساب بیت کوین(به زبان فارسی به همرا تصویر)در ادامه مطلب درهمین صغحه

              
در خرید و فروش ارزهای رمزنگاری مانند بیتکوین، ابتدا اعتبار صرافی را چک نمایید. در صفحه زیر...


پیوند ها و منابع مطالب: 

 •  قیمت بیتکوین 
 • تعدادی از کلمات بیت کوینی که ممکن است بشنوید: سایت بیت کوین(سایت اصلی بیت کوین)
 • دانلود نرم افزارهای کیف پول در سایت اصلی بیت کوین . برای آموزش میتوانید به آموزش داگ کوین کر در این صفحه مراجعه نمایید(کاملا منطبق و مشابه بیتکوین کر میباشد) - جهت دانلود به صورت مستقیم از سایت بیتکوین به این صفحه مراجعه نمایید
 • دانلود و آموزش نرم افزار مولتی بیت - برای ورود  کلیک کنید.
 • ضمنا برای تبدیل بیت کوین به دلار پرفکت و به صورت مردمی و نیز برای اطمینان از طریق پنل این سایت میتوانید استفاده کنید. با ایرانی ها نیز میتوانید معامله کنید.
  از هیچ سایت و جایی دیگر خرید نکنید و جون از برخی صرافی ها میشود برای پولشویی استفاده کرد، برای همین از سایتهایی که مجوز ندارند، خرید نکنید و ممکن است پول شما هر لحظه و لحظه خرید و فروش بلوکه شود. مواظب باشید
 • یک سایت خارجی برای تبدیل و خرید و فروش بیتکوین به پرفکت مانی و سایر ارزها و نیز تبدیل در پنل خود سایت(بررسی مانند سایر موارد به عهده کاربر است) -کلیک نمایید.
 • برای جستجو در تراکنش‌های انجام شده Bitcoin Block Explorer
 • پولهای اینترنتی پولشوئی را آسان ساخته است
 • انجمن فارسی بیت کوین وب سایت خبری بیت کوین پولفا
 • در مورد بیت کوین بیشتر بدانید  کلیک کنید :parsish
 • قیمت های تاریخی بیت‌کوین اخبار
 • تبدیل و محاسبه بیتکوین به دلار و ارزهایی نظیر خودش مانند لایتکوین و خرید لایتکوین: کلیک کنید. سایر ایکسچنجرها و تریدرهای خارجی در این صفحه (به همراه آموزش) و این صفحه معرفی شده اند. (در انتخاب صرافی - تریدر و ایکسچنجر خود بسیار بسیار دقت نمایید و به هر سایتی اعتماد نکنید - نظرات شخصی را اهمیت ندهید - حتی نظرات شخصی ما - هر کسی ممکن است اشتباه کند و خودتان اعتبار را بررسی کنید . برخی از سایت حتی ممکن است خود دست به درج نظرات جعلی به عنوان کاربر نمایند.
 • شورای ملی فضای مجازی به دنبال تدوین مقررات پول مجازی «بیت‌کوین» کلیک کنید.
 • آمار و نمودار بیت کوین در سایت بلاک چین. برای ورود کلیک کنید
 • نمودارهای بیت کوین برای ورود کلیک کنید
 • چگونگی تجارت(انگلیسی) برای ورود کلیک کنید
 • ویکی بیت کوین(انگلیسی) برای ورود کلیک کنید. پرسش های متداول (انگلیسی) برای ورود کلیک کنید
 • انجمن بیت کوین در گوگل. برای ورود کلیک کنید
 • انجمن بیتکوین (بیتکوین تاک) . برای ورود کلیک کنید . بزرگترین انجمن بیتکوین در دنیا 
 • نشریه بیت کوین.برای ورود کلیک کنید

 • ارزهای مشابه بیت کوین
                       
  سوخت و آتش گرفتن دلار در این تصویر، نمادی از بیتکوین جایگزین پولهای کاغذی است
   Bitcoin
   FeatherCoin
   FedoraCoin
   InfiniteCoin
   Litecoin  
   Earthcoin
   WorldCoin


      افتتاح حساب بیت کوین 


  Opening bitcoin account

  آموزش زیر مربوط به پنل اولیه سایت بلاک چین است - امروزه کیف پول های معتبر بسیاری آمده اند - حتی مولتی کیف پول

  جهت افتتاح حساب روی کلید زیر کلیک کنید. و مانند تصاویر زیر عمل کنید.

  Click the button below to open an account


   

  پس از ورود به سایت blockchain مراحل را مطابق تصاویر زیر انجام دهید.


   step 1 

  بر روی Wallet کلیک کنید.

  Click on the Wallet

  ابتدا برای ورود روی گزینه والت کلیک نمایید - آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین در کیف پول بلاک چین


   step 2 

  مانند تصویر زیر بر روی کلید Create My Free Wallet کلیک کنید.

  .As shown on the button click Create My Free Wallet

  روی کلید کریت مای فری والت کلیک نمایید. جهت ساخت یک والت بیتکوین در بلاک چین


   step 3 

  باید ثبت نام کنید.مشخصات خود را وارد کنید.پسورد خود را یادداشت کنید.

  .You need to register. Enter your profile. Write down your password

  اطلاعات خواسته شده را مانند تصویر وارد نمایید - آموزش ساخت کیف پول بلاک چین


  فراموش کردن پسورد در بلاک چین = گم کردن کیف پول خود

   step 4 

  یک ایمیل برای شما ارسال میشود.وارد ایمیل خود شده وبر روی لینک فعال سازی کلیک کنید.

  An email will be sent to you. Enter your email and click on the activation link

  به ایمیل خود مراجعه نمایید - سایت علم و درس - سایت آنلالیز سرورهای کلود بیتکوین

   step 5 

  اکنون ایمیل شما تأُیید شده .شما میتوانید وارد سایت شوید

  Your email is confirmed., You can login

  اگر چنین پیغامی دریافت کردید، یعنی حساب شما تایید شده است

   step 6 

  پسورد خود را وارد کنید و وارد سایت شوید.

  شماره قسمت Identifier ، شماره حساب شما میباشد.از آن یک کپی بگیرید.

  Enter your password and login. 

  Part Number Identifier, is your account number. Make a copy of it

  حال میتوانید مانند تصویر وارد حساب و کیف پول بیت کوین خود در بلاک چین شوید

   step 7 

  تبریک میگویم . حساب شما با موفقیت افتتاح شد.

  Congratulations. Account successfully opened

  یادداشت کردن شماره والت خود در blockchain پس از ورود

  شما باید شماره حساب بیت کوین خود را حتماً یادداشت کنید. این شماره حساب مانند هر شماره حساب بانکی دیگر برای کلیه معاملات شما واجب میباشد. هر سایتی که خواستار آدرس یا شماره حساب شما شد شما باید همین شماره حساب را وارد نمایید. برای ورود به سایت نیز باید پسورد خود را بهمراه شماره قسمت   را که در بالا اشاره شد وارد نمایید.البته شما 

   step 8 

  securety

  safe میتوانید برای امنیت بیشتر حساب خود ،با رفتن به قسمتَ  Acconting Setting  و  زدن گزینه continue  در قسمت تنظیمات به گزینه securety مانند تصویر زیر(شماره 1) بروید.(ممکن است رمز خود را مجدد تکرار کنید) و فلش رو به پایین را بزنید.  در اینجا میتوانید از میان گزینه ها ایمیل یا sms را انتخاب کنید. این کار باعث میشود که هنگام ورود به سایت بلاک چنج در از شمایک کد بخواهد.و این کد به ایمیل یا موبایل شما فرستاده میشود.شما آن را در قسمت کد وارد کرده و گزینه open را میزنید.پیشنهاد میکنم در ابتدای  کار آن را فعال نکنید.


  تنها در سایت qoinpro ثبت نام کنید. و هر روز  بیت کوین و لایتکوین و .... بگیرید.


  تنظیمات امنیتی و فعال کردن فاکتور دوم حساب خود


   step9 

  کارمزد.

  Commission
  ممکن است مقداری کارمزد جهت ارسال بیت کوین از شما گرفته شود. توجه کنید که هر چقدر شما کارمزد بیشتری بپردازید، تراکنشهای شما از اولویت بالاتری برخوردار خواهند بود و هر جقدر دستمزد کمتری بپردازید ، تراکنشهای شما با سرعت کمتری تایید میشوند. مقدار کارمزد بستگی به دو جیز دارد:
  • مقدار بیت کوینی که شما ارسال میکنید.
  • سرعت انتقال بیت کوین
  شما در پنل تنظیمات خود شه گزینه برای نزخ کارمزد دارید . و خودتان میتوانید مقدار کامزد خود را تعیین کنید(عکس زیر)
  ضمنا برای رقتن به تنظیمات کامزد ، مانند مرحله قبل عمل میکنید ، با این تفاوت که در پنل خود به گزینه General بروید و در آن قسمت از میان سه گزینه یکی را انتخاب کنید:
  • گزینه 1.(Frugal) زمان انتقال بسیار بالا میرود و ممکن است از شما تنها 1000 ساتوشی دریافت کند که مبلغی ناچیز است.(زمان ارسال و تایید تراکنش شما ممکن است تا سه روز طول بکشد.
  • گزینه 1.(Normal) این گزینه به طور پیش فرض برای شما انتخاب شده است و توصیه ما نیز همین گزینه میباشد.  و انتقال بین پنج دقیقه تا بیست و چهارساعت بسته به ترافیک سایت انجام میشود.(معمولا مانند شبکه بانکی همان 5 دقیقه است.
  • گزینه 3.(Generous) در صورت انتخاب این گزینه، در هر ارسال حدود 0.001 بیت کوین به عنوان دستمزد از حساب شما کسر خواهد شد. در این نوع انتقال حساب شما بصورت آنی و بدون وقفه انتقال پیدا میکند و تضمین می کند که تراکنش شما از اولویت بسیار بالایی جهت تایید و پردازش برخوردار است.
  تنظیمات کارمزد در بلاک چین
  توضیح: در سیستم انتقال بیت کوین هربار که شما عمل انتقال را انجام میدهید 120 بلوک ریاضی باید حل گردد تا انتقال پول شما موفقیت آمیز باشد و تا زمانی که این بلوک ها حل نشود انتقال کامل نمیشود و شما با مقدار کارمزدی که میدهید سرعت انتقال را مشخص میکنید.
  ضمنا در 4 گزینه ای که در بالای گزینه های کارمزد قرار دارد و به صورت دقیقه آمده است، زمانی را میتوانید انتخاب کنید که هر با ورود به سایت، نیاز به انجام عملیات دارید و بعد از آن زمان دوباره باید جهت استفاده از امکانات سایت، پسورد خود را وارد کنید.
   step10 

  ارسال بیت کوین به دیگران

  Send bitcoin to others
  برای ارسال پول به روی گزینه Send money  در بالای صفحه کلیک کنید و سپس مطابق بصویر زیر آدرس بیت کوین طرف مقابل و مقدار آن را مشخص کنید و روی دکمه سبز کیک کنید.


   جهت امنیت و نکات بیشتر در بلاک چین، کلیک نمایید  برای آموزش افتتاح حساب داگ کوین (آنلاین- آفلاین) کلیک نمایید

   Click the button below to open an dogecoin account 


   


   
  دانلود و آموزش نرم افزار های کیف پول بیت کوین (سبک) نرم افزار مولتی بیت و آشنایی با سایر کلاینت ها بیت کوین و مزیت هر کدام

  Click the button below to download an account
  بیت کوین به صورت تخصصی تر

   

  آدرس (Address)

  بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می کند. هر کیف پول شامل تعدادی جُفت کلید عمومی و خصوصی است. کلید های عمومی به آدرس های بیت کوین تبدیل می شوند که به عنوان آدرس برای دریافت بیت کوین به پرداخت کننده اعلام می شوند. این آدرس ها در حالت قابل خواندن برای انسان ها به رشته ای با تقریباً ۳۳ نویسه تبدیل می شوند که همیشه با عدد ۱ یا ۳ شروع می شوند. به عنوان مثال 13NbyTofA5ziwLngHYuALGCb7FHi9GdUMH یک آدرس معتبر است.

  ایجاد یک آدرس جدید عملی کاملاً محلی و بی نیاز از اتصال به شبکه همتا به همتای بیت کوین است.

  اکثر آدرس های بیت کوین بی معنی به نظر می رسند. امکان ایجاد آدرس های شخصی تر به وسیله نرم‌افزاری که به سرعت آدرس های بسیاری تولید می کند و آدرس هایی را که با الگوی مورد نظر همخوانی دارند، ذخیره می کند، وجود دارد. به عنوان مثال 1FarsirZdrsWJdh3SeUAosQJAkv4PSeZap با 1Farsi در ابتدا. 

  روش استفاده (How to use)

  کسانی که از سیستم استفاده می‌کنند باید دارای یک کیف پول دیجیتال  باشند. این کیف پول می‌تواند روی کامپیوتر خود شخص و توسط نرم‌افزار بیت‌کوین (وب سایت بیت کوین -حمایت از زبان فارسی و دانلود نرم افزار) مدیریت شود یا روی یک سایت مستقل. اگر برای اولین بار است که با بیت کوین آشنا میشوید فعلا از کیف پول دیجیتالی استفاده کنید.


  شبکه (Network)

  هر کاربر متصل به شبکه بیت‌کوین، یک گره (node) محسوب می‌شود. در شبکه بیت‌کوین هر گره با چند گره دیگر در ارتباط است. برای انتقال وجه، گره فرستنده بیت‌کوین یک درخواست انتقال وجه تولید می‌کند و با کلید شخصی خود آن را امضا می‌کند؛ سپس این درخواست را برای تمام گره‌هایی که به آنها متصل است می‌فرستد. این گره‌ها نیز درصورت دریافت این درخواست آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند و به این روش این درخواست در تمام شبکه پخش می‌شود.


  بلوک (Block)

  گره‌های مولد بلوک، که Miner نامیده می‌شوند در صورت دریافت یک درخواست انتقال وجه، آن را وارد بلوکی که در حال ساخت هستند می‌کنند. ساخت بلوک کاری زمان بر و مبتنی بر شانس است. سختی ساخت بلوک متغییر است و تقریباً هر دو هفته یک بار به نسبت سرعت تولید بلوک در دو هفته اخیر طوری تغییر می‌کند که هر بلوک به طور متوسط ۱۰ دقیقه زمان برای ساخت لازم داشته باشد. در صورتی که یک گره مولد بلوک موفق به تولید یک بلوک شود، آن را به تمام گره‌هایی که با آنها در ارتباط است می‌فرستد. این گره‌ها درستی بلوک را بررسی می‌کنند و در صورت صحت بلوک و تمام درخواست‌های داخل آن، آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند. به این روش هر بلوک معتبر، به سرعت در شبکه پخش می‌شود. مولدهای دیگر، در صورت دریافت یک بلوک معتبر، کار روی درخواست‌های انتقالی که داخل این بلوک است را رها می‌کنند و شروع به تلاش برای تولید بلوک بعدی می‌کنند. به همین دلیل درخواستی که داخل یک بلوک ثبت می‌شود در واقع توسط اکثریت شبکه تایید شده است. مولدی که موفق به تولید یک بلوک می‌شود، یک درخواست انتقال ویژه به آن اضافه می‌کند که هیچ فرستنده‌ای ندارد و ۲۵ بیت‌کوین به آدرس خودش واریز می‌کند. این ۲۵ بیت‌کوین به عنوان پاداش مولد محسوب می‌شود و با اینکه هیچ فرستنده‌ای ندارد، توسط بقیه گره‌ها یک انتقال وجه درست محسوب می‌شود. البته این جایزه در ابتدا ۵۰ بیت‌کوین بود. این جایزه هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک نصف می‌شود.

  کپی تنها با ذکر منبع


  روش‌های کسب بیت کوین

   بیت کوین‌ها عموما از طریق فعالیت‌های ماینینگ بیت کوین و یا همان استخراج بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است. البته راه دیگر کسب درآمد آن به این صورت است که شما به جای خرید این طور تجهیزات، گیگا هاش خریداری میکنید و بیتکوین استخراج میکنید همان عمل ماینینگ را انجام میدهید و حتی میتوانید بیتکوین را به ارزهای دیگر تبدیل کنید و خرید و فروش کنید .همچنین برخی از وب سایت‌ها نیز وجود دارند که به اعضای خود بیت کوین رایگان می‌دهند. نحوه عملکرد این وب سایتها عموما مبتنی بر بخت آزمایی و یا قطره ای است و به ازای بازدید شما ، بیت کوین پرداخت میکنند.

  آدرسهای بیت کوین به آدرس ایمیل شباهت دارند

  با عدد 1 و یا 3 شروع میشود

  آدرس های لایتکوین با حرف   "ال" لاتین و  برای داگ کوین با حرف  "دی" لاتین و ...شروع میشوند

  از طریق یک کیف پول که همان بانک شما است، میتوانید به آدرس حساب  دیگران ، بیت کوین ارسال نمایید،  و هر فردی مانند یک ایمیل میتواند، تعداد بسیاری آدرس برای خود به جهت امنیت بیشتر ، ایجاد کند. شما میتوانید برای ساخت آدرس از طریق نرم افزارها  و یا به کمک سایتها اقدام نمایید. حتی کیف پول های سخت افزاری.

  اکثر آدرس های بیت کوین دارای 34 حرف هستند و برخی نیز کمتر میباشند و در یک آدرس بیت کوین ، حروفی از آن جهت چک کردن صحت آدرس بکار میروند و  اشتباه تایپی و ... کامل به صفر میرسد..

  و در یک آدرس بیت کوین برای جلوگیری از اشتباهات دیداری ، از حروفی چون اوی بزرگ "O" و ال کوچک "l" و همچنین آی بزرگ "I" و نیز عدد صفر استفاده نمیشود.

  نمونه ای از یک ادرس بیت کوین

  19GFJGtFuonpoWtXLnPD7az9u8Jfzii7YU

  همانطور که مشاهده میکنید آدرس بیت کوین بوسیله مجموع  حروف بزرگ وکوچک و اعداد  نوشته شده است و مطمئننا یک آدرس  به حروف کوچک و بزرگ حساس میباشد.برای اینتقال ادرس ها بهتری راه استفاده از حافظه کلیپ بورد کامپیوتر میباشد(همان عمل  کپی و پیست کردن) در صورتی که یک آدرس اشتباه باشد ، نرم افزار سریعا آن را تشخیص داده و رد میکند.

  امکان اینکه یک آدرس به غلط و اشتباه تایپی ،به عنوان یک آدرس صحیح پذیرفته شود 1 در 2^32 است که یک احتمال تقریبا   غیرممکن میباشد..

  ضمنا آدرس های بیت کوین یک کلید خصوصی دارند (یک شماره محرمانه) و این کلید در پوشه اطلاعات بیت کوین ذخیره این کلید یک هدف خاص را دنبال میکند و از آن برای تایید پرداخت وجه به آدرس مقصد استفاده میکند و در صورتی که یک تراکنش بیتکوین از بین برود یعنی دیگر بیت کوینی وجود ندارد و برای همیشه از بین خواهد رفت.

  آدرس های چند امضایی

  برای جلوگیری ازهک شدن و سرقت یک آدرس میتوان برای آن سه امضا تعریف کرد(آدرس های که از ترکیب چند کلید ساخته شده اند) و کسی که به دنبال ربودن این آدرس است ، باید هر سه کلید را پیدا کند و با حرف 3 شروع خواهند شد.  Price bicoin

  معادل و واحدهای کوچکتر  بیت کوین(Bitcoin units)

                      Smaller units and equivalents per bitcoin            

  1 Bitcoin

  Bitcoin

  BTC

  0.001 Bitcoin

  miliBitcoin

  mBTC

  Bitcoin 0.000001

  microBitcoin

  μBTC

   0.00000001 Bitcoin 

  Satoshi

  Satoshi  علم و درس


   بیشترین نرخ سود (استخراج بیت کوین)Mininig  


  منابع:

  1. Nakamoto, Satoshi (24 May 2009), Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System, retrieved 14 December 2010
  2. Total Number of Bitcoins in Existence"Bitcoin Block Explorer. 2013-12-04. Retrieved 2013-12-04
  3. اگر مطلبی از جای دیگری درج شده است . در توضیحات بالا و لینک های لازم درج شد هاست


  کپی تنها با ذکر منبع


  برچسب‌ها: بیتکوین چیست،  بیت کوین یعنی چه، قیمت بیتکویننرخ ارزهای رمزنگاری، پیبی ماینینگ- آموزش بیتکوین کلود، واقعا بیت کوین چیست همه چیز در، واقعا بیت کوین چیست .از کجا آمده، توضیح و آموزش ساده برای بیتکون، نکات فنی و حرفه ای بیت کوین، آموزش استخراج و تولید بیتکوین، BITCOIN LIECOIN DOGECOIN، Bitcoincloudservice-CEX-Pbmining
  درباره ما
  >>>>>>>>> سلام <<<<<<<<< ------- از انتخاب شما متشکریم -------- این سایت تنها جهت آموزش میباشد . با توجه به اینکه کلاهبرداری درنت مرسوم است و سایت های اسکم در هر لباس و شکلی با اعمال بالاترین سیاست ها ظاهر میشوند، پایداری هیچ فعالیتی را نمیتوان مطمئن بود. پس صحت مطالب - جزوات و مقالات باید از سوی کاربر بررسی شود و سایت هیچ مسئولیتی درباره مطالب منتشر شده نخواهد داشت.
  ایمیل : elmodarsarticle@gmail.com

  banner 240x200px
  No Data

  Name

  BTC

  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  banner 240x200px