روش استفاده از نسخه پشتیبان در داگ کوین کر

Training in the use of Backup in the Bitcoin Core

 
Back up - Dogecoin core

لوگوی داگ کویناستفاده از نسخه پشتیبان در Dogecoin core :


در مطالب گذشته، سعی کردیم که آموزش کامل والت اصلی داگ کوین کر را در کنار تمامی نکات امنیتی و ضروری این کیف پول را در این صفحه عنوان نماییم.

در این پست سعی خواهیم نمود تا به آموزش و روش استفاده از بک آپ و نسخه پشتیبان کیف پول بپردازیم.

این نکته آنقدر مهم است که جای دارد یک بار دیگر در این پست نیز ذکر کنیم :

بهترین و مطمئن ترین کیف پول در هر کوین، والت اصلی همان کوین میباشد. امنیت - اعتبار -اطمینان
گرفتن بک اپ از والت


برای گرفتن نسخه پشتیبان از کیف پول خود همانطور که قبلا در این صفحه اشاره شد، با استفاده از گزینه  Backup Wallet  در نرم افزار میتوانید اقدام نمایید. (البته روش های دیگری چون کپی مستقیم از والت و ... نیز وجود دارد که گزینه بک آپ والت مرسوم تر و راحت تر است)

ضمن اینکه حتما باید حداقل 2  نسخه پشتبان از کیف پول خود تهیه نموده و بهتر است، بک آپ و یا بک آپ های خود را خارج از سیستم و به صورت های گوناگون نگهداری نمایید.

نبود نسخه پشتیبان بزرگترین خطری است که یک کاربر و کیف پول او را تهدید میکند.

چرا باید نسخه پشتیبان تهیه نماییم:

  1. دلایلی چون خرابی ویندوز و از همه مهمتر از کار افتادن و سوختن هارد دیسک سیستم
  2. سرقت و یا مفقود شدن سیستم (این مشکل در لب تاپ ها احتمال بسیار دارد)
  3. استفاده از نسخه پشتیبان توسط یک سیستم دیگر(راه اندای و همگام سازی نرم افزار در سیستم دوم)


 آموزش بکاربردن نسخه پشتیبان داگ کوین کر:

روش کار :


استفاده از نسخه پشتیبان در والت ها کاری بسیار سهل و آسان است.

اگر بیاد داشته باشید، در آموزش نرم افزار، پس از دانلود و اجرای نرم افزار، پنجره ای جهت انتخاب محل ذخیره اطلاعات و بلاک ها (در اولین اجرا) باز میشد. حال اگر در این پنجره مکان ذخیره اطلاعات را تغییر داده اید،(قطعا این کار بهتر بوده است) جهت استفاده از بک آپ خود، باید به همان پوشه مراجعه نمایید.


اما این مکان به صورت پیش فرض در آدرس زیر است:


(ویندوز  7  درایو پیش فرض)                      C: \ Users \ USERNAME \ AppData \ Roaming \ DogeCoin


 (ویندوز XP درایو پیش فرض)   C: \Document and ... \ USERNAMELocal ..Set..\ AppData \ Dogecoinنکته : وقتی شما خودتان آدرس و محل ذخیره را مشخص کرده باشید، باز این اطلاعات در پوشه Dogecoin ذخیره خواهند شد. و تنها آدرس ریشه تغییر کرده است. در نتیجه به آدرس و سپس پوشه داگ کوین(در داگ کوین کر، و  بیتکوین برای بیتکوین کرد مراجعه نمایید- اکثریت کوین ها به همین شکل میباشد)


پس از اینکه به محل ذخیره اطلاعات مراجعه نمودید، اگر دقت نمایید، مطابق با تصویر زیر تعدادی فایل و زیرپوشه در پوشه مربوطه وجود دارد. ( برای داگ کوین، در پوشه Dogecoin - برای بیتکوین در پوشه Bitcoin)


Dogecoin Core - بلاک ها - Block - Blockchain


فایل والت "Wallet" همان کیف پول شما است (یعنی میتوان آن را به عنوان کیف پول کپی نمود)

زمانی که شما در یک سیستم جدید، نرم افزار داگ کوین کر و یا بیتکوین کر را نصب کرده اید، کافی است که بک آپ کیف پول خود را با این فایل جایگزین نمایید. یعنی بک آپ خود را به هر نامی که ذخیره نموده اید، ابتدا به نام "Wallet"  تغییر نام نمایید


مراحل اجرای نسخه پشتیبان :

1- نصب نرم افزار (اگر قبلا نرم افزار را در سیستم خود دارید به مرحله 2 بروید)

2- رفتن به پوشه و محل ذخیره اطلاعات (در اینجا پوشه Dogecoin - جهت مولتی داگ)

3- تغییر نام بک آپ خود به "Wallet" ( کلیک راست روی فایل بک آپ گزینه Rename)

4- کپی یا به عبارتی جایگزینی بک آپ به جای فایل  "Wallet" و ذخیره آن در پوشه Dogecoin

           *** اگر بک آپ به نام دیگری ذخیره شده است، به "Wallet تغییر نام دهید و سپس جایگزین ....

5- اجرا نرم افزار و انتظار برای همگام سازی نرم افزار و والت شما


نکته :

بلاک ها نیز مانند کیف پول قابل انتقال هستند. درست مانند فایل تورنت برای بیتکوین کر.

یعنی شما نیاز نیست که هر بار بلاک ها را دانلود نمایید و تنها یک بار که دانلود نمودید، باید سعی نمایید که در یک فلش و یا سیستم دیگری یک نسخه از آنها را دانلود نمایید.


توضیح (بلاک ها) :

اگر قبلا در نرم افزار تا تاریخ خاصی، بلاک ها را دانلود کرده باشید، دیگر نیاز به دانلود بلاک های قبلی نیست و پس از نصب و راه اندازی مجدد نرم افزار، در زمانی که نرم افزار بسته است، بلاک ها را جایگزین بلاک های جدید نمایید(پوشه بلاک)- با راه اندازی نرم افزار، حتی نیاز به اتصال به نت ندارید.  بلاک های قبلی همگام سازی خواهند شد و البته تا تاریخی که قبلا دانلود و به روز رسانی- دانلود شده اند. پس از آن با اتصال به نت(اگر از قبل اتصال نداشته اید)، منتظر میمانید تا نرم افزار بلاک های جدید تا تاریخ روز را دانلود و همگام سازی نماید.در نتیجه ارجهتر است همشه از بلاک های دانلود شده نرم افزار که نیاز به زمان و حجم دانلود است، یک بک آپ تهیه نمود. (کل پوشه بلاک) - همچنین برای اولین همگام سازی و دانلود بلاک ها، میتوان از فایل های تورنت (torrent ) نیز استفاده کرد و پس از دانلود فایل تورنت ، فایل مربوطه را در پوشه نصب قرار داد. 

از نسخه پشتیبان بلاک ها و کیف پول میتوان در یک سیستم دوم نیز استفاده کرد . به عنوان نمونه میتوان کیف پول را در سیستم دوستتان که دارای نرم افزار مربوطه است (داگ کوین کر برای داگ کوین و بیتکوین کر برای بیت کوین )

همچننین میتوان با یک نرم افزار هر تعداد کیف پول داشت - البته باید برای هر کدام رمز مشخص نمود(از نظر امنیت ) و از هر کدام یک نسخه پشتیبان جداگانه داشت - و پس از جایگزینی هر کیف پول (کپی کیف پول و یا بک آپ آن)، با اجرای نرم افزار، همان اجرا خواهد شد.

(مانند اینکه شما دو کیف پول دارید و میخواهید کیف پول دوم خود و یا کیف پول دوستتان را در نرم افزار سیستم خودتان اجرا نمایید)

بلاک ها:  پس از اولین نصب نرم افزار درسیستم، (برای اولین بار) مانند تصویر زیر، کادری باز شده و محل ذخیره بلاک ها از شما پرسیده میشود.

Dogecoin Core - Bitcoin Core  - تعیین مکان ذخیره بلاک ها و اطلاعات تراکنش های قبلی - نیاز به حجم بالا است

نکته بسیار مهم:


نتیجه : علاوه بر داشتن نسخه پشتیبان از والت، بهتر است به جهت صرفه جویی در زمان و بخصوص هزینه نت و دانلود، یک نسخه از بلاک های خود نیز داشته باشید. در ذخیره پوشه داگ کوین کر بسیار مراقب باشید که اگر کیف پول شما رمز نداشته باشد و تمامی فایل ها را در یک مکان ذخیره و نگهداری نمایید، کیف پول شما نیز قابل اجرا است . یعنی همان فایل والت.


نکته مهم :  بنا به توصیه سازندگان والت ، به دلیل تفاوت های فنی در کوین های مختلف ، بهتر است که هر از چند گاهی یک بک آپ از کیف پول خود بگیرید - زیرا اشاره شده است که داشتن یک بک آپ و تغییرات کیف پول یعنی ایجاد آدرس جدید و یا حذف آدرس ها  ممکن است باعث گم شدن برخی از کوین های شما شود. 

در نتیجه همیشه سعی کنید که با ایجاد آدرس جدید و یا تغییرات اساسی در موجودی کف پول خود، یک بک آپ جدید از آن گرفته و در آرشیو خود در کنار بک آپ قبلی نگه داری نمایید (میتوانید بک آپ های خود را شماره گذاری نمایید)


اگر مطالب نقص و کاستی دارد، لطفا اشاره نمایید تا برطرف شود. موفق باشیدآموزش کامل و تصویری نرم افزار Dogecoin Core , ... کلیک نمایید

آموزش کامل و تصویری MultiBit,... کلیک نمایید

امنیت در کیف پولها - کلیک نمایید

هر آنچه که شما نیاز دارید - کلیک نماییدعلم و درس - حامد
کپی با ذکر منبع و لینک
بهترین سایت افزایش بازدیدسایت - میتوانید با بیتکوین پرداخت نمایید - آموزش در این صفحه

Website Trafficموفق باشید