(digibyte (DGB

 ارز رمزنگاری (digibyte (DGB    
ارز رمزنگاری دیجی بایت که بر پایه الگوریتم scrypt میباشد. این کریپتو یک نقطه عطف و برتری دارد و آن وجود انعطاف پذیر در ماین با تغییر در 5 الگوریتم میباشد. این مسئله باعث تمایز این ارز و توجه کاربران به سوی آن شده است. البته این سایت تا به حال مبالغ بسیار بالایی برای به نتیجه رساندن این ارز به عنوان یک کریپتو مطرح ، سرمایه گذاری و هزینه نموده است. 
بنیان گذار دیجی بایت ، Jared Tate میباشد که این برنامه نویس پس از اینکه بیتکوین پدیده نوظهوری که در سال 2011 پا به عرصه دنیای نت گذاشت، با تلاش و پشتکار به برسی شبکه بیتکوین پرداخت و سعی بر این داشت تا تمامی نقاط ضعف و قوت بیتکوین را بازبینی نماید. Jared حدود 14 ماه به تجزیه و تحلیل و ارزیابی شبکه بیتکوین پرداخت ، در سال 2013 این برنامه نویس تصمیم به تغییرات و بهبود کدهای بیتکوین اما با یک نام تجاری جدید نمود . این کوین از سوی او دیجی بایت نامیده شد. در 10 ژانویه 2014 ، دیجی بایت به صورت رسمی راه اندازی شد. این کریپتو با استقبال خوبی از سوی کاربران همراه بوده است. این کریپتو در 28 فوریه این کوین به جهت توسعه یک سیستم تعدیل سختی نامتقارن با تغییراتی مواجه شد. و همزمان در بسیاری از کوین ها از جمله داگ کوین به اجرا گذاشته شد. ( DigiShield )
در بلوک 145000 یعنی در 1 سپتامبر 2014 این کوین وارد مرحله جدید تحت عنوان مولتی الگو شد که این یک حرکت بسیار نو و جدید از سوی این کوین بود. یعنی امکان استخراج و انعطاف در 5 الگوریتم.( hardfork MultiAlgo )
Scrypt : الگورتیمی که دیجی بایت بر پایه این الگوریتم راه اندازی شد. الگوریتمی که قبل از ساخت مدارهای مجتمع اسکریپت اسیک، بوسیله واحد پردازش گرافیک GPU از سوی ماینرها جهت ماین استفاده میشود و تا حدودی هنوز کاربرد دارد.
Sha256 :  الگوریتم بیتکوین ، تنها ارز رسمی دنیا. به جهت دیفیکالتی بالا بوسیله مدارهای مجتمع ، امکان پذیر است
Qubit : بهترین الگوریتم برای CPU
Skein : بهترین الگوریتم برای  GPU ATI
Groestl : برای کاربران و معدنچیانی  که از  NVIDIA G استفاده خواهند نمود.

توضیحات و مسائل فنی دیجی بایت جهت ماینرها و تریدرهای این کریپتو
 

Genesis Block Created

Friday, January 10, 2014 22:27:56 GMT

digibyte (DGB)

Icon

 

Name

DigiByte

Symbol / Tag

DGB

Website

http://www.digibyte.co/

Github / Source Code

Github

Forum

Bitcointalk

Client Version

v3.0.3.0-g354c0f3-MultiAlgo

Get Info RPC
Version: 3000300
Protocol Version: 70002
Wallet Version: 60000

Status

Healthy

 

Connections

8

Hash Algorithm

Scrypt 

Coins to be Issued

21,000,000,000

Block Time

1.00 minute(s)

Block Reward

2,410.0659 coins

Difficulty Retarget

144 blocks

elmodars.irاین کریپتو به همراه داگ کوین - دارک کوین - لایت کوین از سوی علم ودرس پیشنهاد میشود. البته لازم به ذکر است که بیتکوین رسمی ترین ارز رمزنگاری دنیا است که سایر کریپتوها با رپایه این ارز معامله  و ارزش گذاری میشوند (در تریدرها)- علم ودرس

اخبار و مطالب جدیدی از دیجی بایت

در 29 نوامبر این شرکت اقدام به سرمایه گذاری 250 هزار دلاری جهت گسترش خدمات دیجی بایت نموده است.

دیجی بایت در 10 دسامبر 2014 به جهت گشترش، وارد مرحله جدیدی از پیشرفت خود شد و در این زمان یعنی در بلوک 400،000 با تصویب اجرای 21 سال استخراج این کوین برای 21 بیلیون که با کاهش پاداش در هر بلوک همراه بود. ( ardfork MultiShield )