X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

LOGO

علم و درس - استخراج بیتکوین
تحلیل سرورها و سایتهای استخراج , آموزش تصویری افتتاح حساب ارز مجازی،انواع والت و کیف پول تحت وب - نرم افزار،روش تولید بیت کوین,لایت کوین,داگ کوین,کریپتو,بیتکوین کلودسرویس,CEX,درآمد
 • banner 240x80px
 • Scam-invest 240x80px
 • scam_ponzi_pyramid

بیت کوین چیست - افتتاح حساب - طلای مجازی!

 ?What is bitcoin 

?How is created?   How is it used


 

بیتکوین چیست؟  چگونه ساخته میشود؟  چه کاربردی دارد؟


 

بیت کوین محدویتهای شبکه های بانکی را از بین خواهد برد

 عدم کنترل توسط یک نهاد متمرکز 

 تحریم معنا نخواهد داشت 


  در ادامه این مطلب مشاهد خواهید کرد:
 • بیت کوین چیست؟ چگونه و بوسیله چه کسی ساخته شد؟
 • آیا بیت کوین را میتوان خرید و فروش کرد؟
 • آیا دولت ها میتوانند برای بیت کوین مالیات بگیرند؟
 • آموزش افتتاح حساب بیت کوین (باز کردن یک کیف پول به صورت آنلاین)
 • بیت کوین چگونه تولید خواهد شد و آدرس بیت کوین چیست.
 • آشنایی با سایتهای خرید و فروش بیت کوین و سایت اصلی بیت کوین
 • آیا ارزهای مشابه بیت کوین نیز وجود دارند؟
 • تنظیمات اصلی در کیف پول بلاک چین.
 • راه های کسب درآمد بیت کوین.
 • مزیت و ویژگی های بیت کوین.
 • نمودار رشد قیمت بیت کوین

آموزش باز کردن حساب بیتکوین (تصویری)
(ادامه مطلب، در همین صفحه)

 دوستان  اگر برای اولین بار است که با بیت کوین آشنا میشوید ، با خواندن مطالب این صفحه  و سایت های دیگر در ابتدا شاید حیرت زده شده و تعجب کنید ، اما برای درک بهتر، در ذهن خود ، بیت کوین را با پول کاغذی و حتی دیگر پول های آلکترونیکی مقایسه کنید و اگر درست در زمان اختراع پول ، بیت کوین هم اختراع میشد ( با فرض بودن تکنولوژی)؛ شاید این همه درک آن سخت نبود و حل یک مسئله بسیار سخت ، با همکاری بسیاری از کامپیوترها ، بسیارارزشمندتر از یک تکه کاغذ ، که از آن به عنوان پول یاد میکنن، خواهد بود. پس اصلا هراس نداشته باشید و  بدانید تا انجام ندهید و خود تجربه نکنید ، با آن آشنا نمیشوید . ضمنا خواهید دید که کار با آن و افتتاح حساب آن در کیف پول الکترونیکی (در ابتدا) و نیز داشتن یک صندوق یا به تعبیری بانک در کامپیوتر خود ، حتی از بسیاری از کارهای کامپیوتری آسانتر است و بعد از چند روز میبینید که برای خود یک استاد در زمینه بیت کوین شده اید.کسب درآمد در نت ، تنها یک رویا است. به هیچ فعالیتی اعتماد نکنید!


 چه کسی بیتکوین را اختراع کرد ( در ادامه خواهیم دید) واقعا بیت کوین از کجا آمده و چیست؟


بیتکوین یک شبکه قراردادی است . یعنی تمام شرایط و موارد آن انتخاب و تعیین شده است. به عنوان نمونه در آن این طور تنظیم شده است که اگر تعداد ماینرها افزایش یافت ، بدست آوردن پاسخ (حل بلاک) سخت تر شود و یا اینکه قرارداد شده است که هر 4 سال یکبار جایزه ماین آن به نصف کاهش یابد . این کمک به رشد قیمت آن میکند.


بیت کوین ( Bitcoin‏ ): نوعی پول دیجیتال بر پایه شبکه همتا به همتا، امضای دیجیتال و اثبات دانایی صفر است و به کاربران امکان می دهد که بدون هیچ واسطه ای انتقال پول غیر قابل بازگشت انجام دهند. گره های شبکه هر معامله را در شبکه اعلام می کنند که پس از تایید در یک سیستم اثبات کار، در یک تاریخچه عمومی به نام Blockchain ذخیره می شود. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ مبتنی بر عقایدی که ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای منتشر کرد پایه گذاری شد. اصل مقاله ساتوشی ناکاموتو را می توانید از اینجا دانلود کنید. 

 بیت کوین پول دیجیتالی است که بر خلاف سایر پولهای دیجیتالی رایج یک مرکز کنترل مشخص ندارد و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمیگردد بلکه از ساختار P2P و کدگذاری در حد امنیت نظامی برای حفظ اطلاعات و تایید تراکنشها استفاده میکند. بطور خلاصه این پول به وسیله خود مردم اداره میشود اما به واسطه کدگذازی کسی امکان دستکاری سیستم را ندارد.

      مزیت اول این سیستم این است که هر کس میتواند بدون ارایه مدرک شناسایی در عرض 5 دقیقه یک حساب بیت کوین داشته باشد و بلافاصله با هرنقطه از جهان مبادله مالی داشته باشد که این امر برای ما ایرانیها که متاسفانه تحت تحریم سیستمهای مالی هستیم تجربه جالبیست .

     مزیت دوم عدم امکان دخالت دولت ها در این سیستم است چرا که کل سیستم در حد بسیار امن کدگذاری شده و هیچ سرور مرکزی وجود ندارد که مورد حمله قرار گیرد و یا با حکم قانونی متوقف شود . مزیت دیگر نداشتن یک سرور مرکزی اینست که تمام اطلاعات و تراکنشها در هزاران کامپیوتر که به صورت داوطلبانه در سرار دنیا با این سیستم همکاری میکنند درحال گردش است و اگر کسی بر فرض موفق به رمز گشایی سیستم و دستکاری اطلاعات بشود باید حداقل 51% از کل کامپیوتر های شبکه را در کنترل داشته باشد تا بتواند از پاک شدن اطلاعات دستکاری شده جلوگیری کند و با موفقیت آنها را به نفع خود ثبت کند .

بیت کوین ارزش ثابتی ندارد و هر بیت کوین الآن حدود 500 دلار میباشد(متغیر است) . سایت های کمی سود از طریق بیت کوین میدهند ولی حسن آن این است که بسرعت قابل انتقال و معامله است.

چون هر 4 سال یک بار باید تعداد بیت کوین تولید شده در دنیا نصف شود و ریاضیات نشان میدهد که تعداد انها هیچ وقت از 21 میلیون نمیگذرد برای همین در چند سال گذشته هیج جیز در دنیا مانند بیت کوین رشد نداشته( از نظر قیمت) و مطمئنان شاید هر از چند گاهی پس از یک رشد بی ثبات مقدای قیمت آن سقوط کند ولی مطمئن باشید در دراز مدت به همان دلیل نصف شدن تولید آن و یک پول الکترونیکی بدون مالیات و دور از تحریم است، قیمت آن خیلی رشد میکند

شما میتوانید در نمودار زیر رشد ارزش بیتکوین را ببینید.

 

این نمودار، قیمت یک بیت کوین را از ابتدای سال 2011 که بیت کوین توجه عمومی را جلب کرد نشان می دهد. قیمت بطور خارق العاده ای متلاطم بوده است. به عنوان مثال بیش از 90 درصد از ارزش بیت کوین بین ژوئن و اکتبر 2011 کاسته شده است. اما یک روند صعودی بلند مدت همواره وجود داشته. توجه کنید که این نمودار در مقیاس لگاریتمی است. نمودار نشان می دهد که پول بیت کوین از 0.3 دلار در ابتدای سال 2011 به حدود 900 دلار در امروز رسیده است. در حال حاضر حدود 12 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. بنابر این ارزش کل بیت کوینهای شبکه بیت کوین حدود 10 میلیارد دلار است.


جهت مشاهده جدول کامل معادل های کوچکتر و بزرگتر بیتکوین به این صفحه مراجعه نمایید

Smaller units and equivalents per bitcoin

1 Bitcoin

Bitcoin

BTC

0.001 Bitcoin

miliBitcoin

mBTC

Bitcoin 0.000001

microBitcoin

μBTC

 0.00000001 Bitcoin 

Satoshi

Satoshi

                                                       

     معادل های بیت کوین

elmodars.ir

   سایت علم و درس

 

 


ماشین حساب بیتکوین به ریال و ...(معادل های بیتکوین به ریال و .....) 
 یک میکرو بیت کوین = 100 ساتوشی
 یک میلی بیت کوین = 1000 میکرو بیت کوین=100,000 ساتوشی(صد هزار)
 یک بیت کوین = 1000 میلی = 1,000,000 میکرو = 100 میلیون ساتوشی 
 یک بیت کوین = یک میلیون  تا دو میلیون  (متغیر است - یعنی بین 350 تا 660 دلار)
 یک میلی بیت کوین = هزار تا دو هزار تومان = ده هزار ریال تا بیست هزار ریال

در زیر ، یک بیت کوین = یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است

0.00000001 =   1 ساتوشی = 0.1 ریال
0.00000010 =  10 ساتوشی =  1 ریال = 0.1 تومان
0.00000100 =   100 ساتوشی =  یک میکرو BTC  = یک تومان به عبارتی 10 ریال 
0.00001000 =   1000 ساتوشی = 10 میکرو BTC = ده تومان
0.00010000 = 10 هزار S = صد میکرو  =  یک صد تومان
0.00100000 = 100 هزار  = 1 میلی BTC  =  هزار تومان      
0.01000000 = 10 میلی BTC =  ده هزار تومان  
0.10000000 = 100 میلی BTC =  یک صد هزار تومان    
1.00000000 = 1 بیت کوین = یک میلیون تومان به عبارتی معادل ده میلیون ریال

 • روش اول محاسبه : محاسبه اعدادی که بر حسب بیتکوین برای شما عنوان میشود. (بر حسب تومان): مثال : 0.0376554  BTC

فرن ض کنید که قیمت بیتکوین= یک میلیون و صد هزار تومان است

تنها کافی است که بوسیله ماشین حساب، عدد بالا را در یک میلیون و صد هزار تومان ضرب نمایید:

1,100,000*0.0376554 = 41,420.94

پاسخ به صورت تقریبی برابر با 41,420 (چهل و یک هزار و چهارصدوبیست تومان است)

 • روش دوم محاسبه: محاسبه اعدادی که بر حسب ساتوشی گفته شده است و یا بر حسب بیتکوین است و به ساتوشی تبدیل نماییم: به عنوان مثال : 55000 ساتوشی  (0.00055000 BTC)

برای محاسبه هر مقدار ساتوشی به تومان، باید ابتدا قیمت حال حاضر بیتکوین را بر عدد 100 میلیون تقسیم نمایید

فرض کنید که یک بیتکوین برابر با یک میلیوین تومان باشد.

در نتیجه یک میلیون را بر صد میلیون تقسیم نمایید. پاسخ برابر با 0.01

1,000.000/100,000,000= 0.001

در نتیجه هر مقدار ساتوشی خود را در عدد 0.01 اگر ضرب نمایید، برابر با مبلغ تومانی آن میشود. معادل تومان

همین طور برای بدست آوردن به ریال،  میتوان یا عدد بدست آمده بالا را در 10 ضرب نمایید. و یا در همان ابتدا به جای قیمت بیتکوین که به تومان است، قیمت ریالی آن را که معادل ده برابر است، بر 100 میلیون تقسیم نمایید.

 مثال :

اگر عدد شما، بر حسب ساتوشی بود. به عنوان نمونه ، مقدار 265488 ساتوشی ، آنگاه تنها باید در عدد بدست آمده بالا ضرب نمایید(قیمت بیتکوین / صد میلیون) . اما اگر مانند عدد 0.00265488 را  که به بیتکوین نمایش داده شده است ،  باشد و بخواهید ابتدا به ساتوشی تبدیل نمایید. اگر پس از اعشار، هشت رقم موجود باشد، این یعنی همان مقدار سمت راست اعشار را میتوان به عنوان ساتوشی در نظر گرفت.

یعنی عدد بالا، برابر با 26588 ساتوشی است

همیشه دو نکته را در نظر داشته باشید (از نظر ریاضیات)

 1. صفر سمت راست یک عدد اعشاری ، تاثیری ندارد
 2. برای محاسبه ، اگر با اعدد اعشاری مشکل دارید، سعی کنید همیشه عدد خود را که به بیتکوین است و به صورت اعشاری است، به هشت رقم پس از اعشار تبدیل نمایید

یعنی اگر عدد شما= 0.002786 باشید، میتوانید پس از عدد 6 تا رسیدن به هشت رقم اعشار، صفر اضافه نمایید. یعنی عدد

0.002786 =0.00278600

در نتیجه برابر با 278600 ساتوشی به عبارتی برابر با دویست و هتفادوهشت هزارو شصد ساتوشی است

اگر موجودی شما را به صورت مستقیم برحسب ساتوشی اعلام نمایند، دیگر مشکلی نخواهید داشت و براحتی طبق محاسبه اول که گفته شد، میتوانید به تومان و یا برحسب ریال با توجه به قیمت همان لحظه بیتکوین محاسبه نمایید.

مثال 2:

 به عنوان مثال 200 ساتوشی یا همان دو میکرو بر حسب تومان = باید یک صدم بالا را که از قیمت بیتکوین، تقسیم بر صد میلیون بدست آمده است(قیمت یک میلیون تومان برای بیتکوین ) در عدد 200 ضرب نمایید. 

برای حساب کردن 0.00265488 = در صورتی که بیتکوین را معادل 9 میلیون ریال و به عبارتی 800 هزار تومان بدانیم، اگر بخواهیم به ریال محاسبه نماییم:

محاسبه بر حساب بر حسب ریال : باید عدد 0.09 را در 265488 ضرب نماییم

محاسبه بر حسب تومان :باید عدد 0.009  را در 264588 ضرب نماییم

نکته : 0.009 (9 هزارم) در بالا از تقسیم 900 هزار تومان بر صدمیلیون جهت محاسبه به تومان بدست آمده است و برای ریال، از تقسیم 9 میلیون ریال بر صد میلیون، عدد 0.09 (9 صدم) بدست آمده است.


را 

  Bitcoin 

price on Bitstamp - http://dc-charts.com 

 بیت کوین به زبان ساده 

.

 Key/key pair کلید/جفت کلید :

بیت کوین برپایه یک رمزگذاری قوی ساخته شده و تعدادی از اصطلاحات، مربوط به مفاهیم پایه در رمزگذاری هستش که برای همین مجبورم مطرحشون کنم، مثل “کلیدها “.در رمزگذاری، اطلاعاتی هست که فرمت خواندنش آسونه و از مقداری اطلاعات مخفی که کلید نامیده میشه استفاده میشه تا اونو رمزگذاری کنه. فقط در صورتی که یک نسخه مشابه از همون کلیدی که کار رمزگذاری رو انجام داده داشته باشین، این رمزگذاری قابل بازشدنه. روشهای دیگر رمزگذاری وجود داره که از ۲ کلید استفاده می کنه، یکی خصوصی و یکی عمومی. کلید خصوصی مخفی نگه داشته میشه و کلید عمومی رو میتونین به هر کسی بدین. اگر میخواین پیغامی برام بفرستین، میتونین با کلید عمومی من رمزگذاری کنین، اما فقط کلید خصوصی میتونه این پیغامو کشف رمز کنه. به این ۲ تا کلید “جفت کلید” میگن.

Signing علامت گذاری:

بیت کوین از یک روش رمزگذاری به نام علامت گداری استفاده زیادی میکنه که به نوعی شبیه روش رمزگذاریه که در بالا توضیح دادم، اما در واقع پیغام رو تغییر نمیده. بجاش یک سری عملیات ریاضی با پیغام و کلید خصوصیه شما انجام میده که در نتیجه مجموعه کوچکی اطلاعات میده که میتونین به آخر پیغامتون اضافه کنین. هر کس دیگه ای میتونه از کلید عمومی شما برای صحت اینکه پیغام با استفاده از اون داده ها و کلید خصوصیه شما ایجاد شده استفاده کنه که هر دو تایید میکنه که شما کلید درستی رو دارین و اینکه پیغام در انتقال تغییر نکرده یا خراب نشده.

علم و درس دات آی آرBlock/Block chain

این یک مفهوم مرکزی در بیت کوینه که زیادم سخت نیست
وقتی شما پولی رو در یک بانک عادی سپرده گذاری میکنین، اونها اطلاعاتی رو در مورد سپرده شما و حساب شما در یک پایگاه داده بزرگ ذخیره میکنن. بیت کوین هم همین کارو میکنه، اما بر خلاف یک بانک عادی، ما نمیتونیم به یک قدرت مرکزی که پایگاه داده رو برای ما مدیریت و ذخیره کنه، اعتماد کنیم که مشکلی نداشته باشه. بیت کوین این مشکلات رو با تقسیم کردن پایگاه داده به مجموعه های کوچکی که ” بلاکها” نامیده میشه حل میکنه. هر بلاک یه جور برچسبه (Label) که اونو به بلاک قبلی پیوند میده بترتیبی که هر کسی میتونه تمام پایگاه داده رو که از این قسمتهای مجزا تشکیل شده اسمبل کنه و هر کسی که از بیت کوین استفاده میکنه، یک نسخه از کل پایگاه داده رو (که زنجیره بلاک نامیده میشه) ذخیره میکنه و این مجموعه های بسیار کوچک رو بین هم رد و بدل میکنن.

حالا که تا اینجا رو فهمیدیم کارو جلوتر میبریم. بیت کوین تلاشی برای ایجاد یک ارز جدید در دوران دیجیتال است.
اگه بخواهیم خیلی صادق باشیم باید بگیم روش انجام تراکنشها به صورت آنلاین نسبتا قدیمی و خیلی نا امنه. ورای تراکنشها، بحثهایی هم در مورد نوع پولی که استفاده میشه وجود داره، اغلب قدرتهایی وجود دارن که از اونجایی که کنترل ارز رو در دست دارن، میتونن همه جوره مشکلات اقتصادیه جدی درست کنن و همیشه هم کارشون قابل پیش بینی نیست.
خلاصه، بعضی مشکلات جدی برای پول ما و روشهایی که برای خرج اونها استفاده می کنیم وجود داره و شاید تا کنون بیت کوین موفق ترین تلاش برای حل این مشکلات باشه.بیت کوین بر پایه یک سیستم رمزگذاری قویست، از نوعی که ماموران دولتی برای دور نگه داشتن اسرار از دست دولتهای دیگر استفاده می کنند، پس به جای تلاش برای افزایش امنیت یک ارز ذاتا غیر ایمن، ما باید از اول قوی عمل کنیم.

طراحی بیت کوین بر اساس سیستم غیر متمرکز است، بدین معنی که هیچ قدرت مرکزی، بیت کوین را کنترل نمیکنه. بیت کوینهای جدید با یک الگوریتم ریاضی منتشر شده که در اختیار همه قرار گرفته است و تغییر اون به طرز باورنکردنی اگر نگیم غیر ممکن، ولی مشکله، بنابر این همه دقیقا میدونن امروز چند تا بیت کوین وجود داره و فردا دقیقا چند تا خواهد بود.
کوینهای جدید برای افرادی که وقت کامپیوتراشونو صرف کمک به ایمنی پایگاه داده های تراکنشها میکنن منتشر میشه.به این روش عموما ماینینگ میگن که قبلا در موردش نوشتم.

جنبه غیر متمرکز بیت کوین به مهمی رمز گذاری اونه. هر کسی یک نسخه از پایگاه داده تراکنش ها داره، هر کسی درستی تراکنشها رو میتونه تحقیق کنه و هر کسی یک نسخه از تمام قوانینو میتونه داشته باشه. این به این معنیه که ما به بانک نیاز نداریم برای اینکه هممون بانک هستیم. ما نه به هیچ شرکتی که ممکنه ورشکست بشه متکی هستیم، نه به هیچ حزب و دولتی که ممکنه بالا و پایین بشه. مادامیکه یک اینترنت در حال کار و دو یا چند نفری که یک نسخه از نرم افزار بیت کوین رو اداره میکنن وجود داشته باشه، بیت کوین هنوز باقی خواهد موند. تعطیلیه اون خیلی سخته.از اونجاییکه همه ما بانک هستیم، پس هیچ قدرت مرکزی نمیتونه تصمیم بگیره که کی با کی معامله بکنه. مدتی قبل ویزا و مستر کارتو به خاطر بیارین که (…) اونو به پول نژادپرستانه تبدیل کرد. برای بیت کوین نمیتونه این اتفاق بیفته.طبیعت غیر متمرکز بیت کوینه که باعث میشه تعطیل کردن عمدی اون اگر غیر ممکن نباشه، خیلی سخت باشه. قبلا ارزهای اینترنتی دیگه هم وجود داشته اما بخاطر عیوب ذاتیشون ور افتادن.تمام ارزهای اینترنتی قبلی توسط افرادی اداره میشدن و دولت هر وقت می خواست میتونست در خونشونو بشکنه و داراییشونو توقیف کنه. خوبیه بیت کوین اینه که دری نداره که بشکننش، اما هنوز در معرض آسیب هست.

در ابتدا می گفتم بیت کوین هم “بی نام و گم نام (Anonymous)”- بعد افرادی تو اینترنت خوششون نیومد و ما رو مجبور کردن از کلمه “اسم مستعار” استفاده کنیم. بی نام به این معنیه که هیچ پیوندی با هیچ هویتی به هیچ شکلی نداره که عملا حقیقت نداره، ولی اسم مستعار به این معنیه که به شکلی از اشکال هویت پیوند داره، اما نه لزوما هویتی که به عنوان هویت شما قابل تشخیص باشه. بزارین توضیح بدم: هر “حساب-اکانت” بیت کوین در واقع یک زوج کلیده. ما یک قالب بندی روی کلید عمومی اعمال میکنیم و بهش میگیم یک ” آدرس”. این آدرسو فکر کنین مثل شماره حساب بانکیه، میتونین این آدرسو به یکی بدین و اونا براتون پول بفرستن. وقتی پولی به اون آدرس دریافت کنین، میتونین از کلید خصوصی مربوطه برای خرج کردن اون پول استفاده کنین. همه اینها پشت صحنه اتفاق میوفته، و کیف پول ( کلاینت) بیت کوین تمام مراحل رو اداره میکنه. اگرچه مطلب مهم اینه که اگر من عملا یک فیش با آدرس خودم به شما بدم، شما حالا میدونی که من اینکارو کردم و میتونین آدرس و تمام موجودیه اونو کنترل کنین. اگر من معامله ای به عنوان یک آدم بی نام با شما بکنم و آدرسمو به طریقی که هویت واقعی منو آشکار نکنه برای شما بفرستم، هیچ روشی که بتونین آدرسم رو با هویت من ربط بدین وجود نداره. این مهمه، چون از اونجاییکه هر کسی یک نسخه از پایگاه داده کل تراکنش رو در اختیار داره، اینکه به تمام تراکنشی که توسط یک ادرس خاصی انجام شده مراجعه کنیم کار جالبی نیست. این به نظر میاد از بابت پنهان سازی باشه، اما به خاطر داشته باشین غیر از اینکه برین همه جا در اینترنت جار بزنین ” های، همه توجه کنن، من فلانی هستم و اینم آدرس بیت کوین منه” اساسا فهمیدن اینکه یک آدرس متعلق به کیه وجود نداره.

حالا اینو با این حقیقت ترکیب کنین که اگه فکر میکنین بتونین هر شماره آدرسهای جدید رو در هر زمانی که دلتون خواست ایجاد کنین و بیت کوین هم بتونه بازم به اون اندازه ای که میخواین، ایمن بمونه یک چیز دور از ذهنه. آینده ای رو تصور کنین که غیر انتفاعی ها ( که نیاز به معرض عموم گذاشتن گزارشات مالیشون هست) مجبور نباشن کار خاصی رو برای انتشار حساب و کتابشون انجام بدن تا داده های مالیشون بطور کاملا شفاف و در هر لحظه قابل دیدن و بررسی باشه- در حین اینکه میلیونها نفر که تقریبا در گمنامی هستن دقیقا از همون سیستم استفاده میکنن و در ضمن اینکه نقل و انتقال بیت کوینها رو می بینن اما هیچ راهی هم برای اینکه بفهمن کی کدوم کلید رو داره نباشه.

جنبه مهم دیگر بیت کوین اینه که عمدا طوری طراحی شده که مثل پول نقد باشه. راههای زیادی وجود داره که بیت کوین رو خیلی بیشتر از اینکه شبیه یک پرداخت الکترونیکیش بکنن، شبیه پول کاغذی بکنن، اما من می خوام روی ۲ تا از مهمتریناش تمرکز کنم: کنار زدن افراد واسط و تراکنشهای برگشت ناپذیر.

تا حالا توجه کردین روز به روز برای خریدهای با پول نقد، تخفیفهای بیشتری قایل میشن؟ برای این کار دو دلیل کاملا معتبر وجود داره که بیت کوین هر دوشو حل کرده. اول اینکه در هر تراکنشی با کارت اعتباری، یک مشت واسطه وجود داره. فرض کنیم شما یک آبنبات با ۱ دلار میخرین، پولو به فروشنده میدین و تموم میشه ، معامله بین شما و فروشنده انجام شد. شما یک آبنبات گرفتین، فروشنده پولو گرفته و چون هیچ کس دیگه ای این وسط نیست فروشنده همه پول نصیبش شده. حالا اگر کارتتونو بکشین، فروشنده نیاز به کمک بانک شما، بانک خودش، خدمات یک شرکت تجاری که به تمام زبانهای مختلف تمام بانکها صحبت کنه و غیر مستقیم شرکتی که آرمش روی کارت اعتباری شما هست ( ویزا، مستر کارت و غیره) داره. هر کدوم از اینها از این تراکنشها سود میبرن. ساختار نرخ خدمات پیچیده و بسیار متنوع است، اما میتونین حدس بزنین که کشیدن کارت شما برای فروشنده بطور متوسط ۱۵ سنت به علاوه ۳% مبلغ این معامله هزینه داره. یک آبنبات ۱ دلاری شما، برای فروشنده ۱۸ سنت هزینه داره یا در واقع ۱۸% قیمت آبنبات.
در حین اینکه بیت کوین هم هزینه داره ولی فقط برای تراکنشهای خیلی پیچیده، مثلا بخواین یک پرداخت ترکیبی رو از ۳۰ حساب مختلف انجام بدین که همیشه هزینه ثابت و خیلی کمی داره. تقریبا تراکنشها مشمول هیچ هزینهای نیستند.

دومین روش مهمی که بیت کوین رو شبیه پول نقدی میکنه اینه که ترکنشهای بیت کوین برگشت پذیر هستند. برگردین به مثال آبنبات. تصور کنین نقدی پرداخت کردین. یک دلار به فروشنده دادین، با آبنباتتون میاین بیرون اما… اوه خدای من، این آبنبات کهنه و خیلی بد مزس. اینکه پولتون برگرده یا نه بستگی به فروشنده داره. اگر کاغذ خالی رو برگردونین فروشنده میتونه بگه: خوب، نمی تونسته اونقدرها هم بد بوده باشه، اگر هم چیز بدی در ظاهر آبنبات باشه میتونه بازم اونو گردن خودتون بندازه. این روشیه که سالهاست برای مرجوعی ها انجام میشه.
اما مراحل کارت اعتباری روشی رو ابداع کرده که فروشنده رو اذیت میکنه: جدال بر سر هزینه ها. اگر پول آبنبات رو با کارت اعتباری داده باشین، اول اینکه ۱۸% برای فروشنده هزینه داشته، بعد هم میتونین به بانکتون زنگ بزنین و سر نپرداختن این پول بحث کنین که خیلی وقتها هم نتیجه مثبته.حالا چی شده؟ فروشنده ۱ دلار رو نگرفته ، ۱۸ سنت براش هزینه داشته و ۵۰ سنتی که آبنباتو خریده بهش برنمیگرده و اغلب، هزینه هایی رو هم فروشنده برای این برگشت متحمل میشه ، حتی بدون اونها هم فروشنده ۱/۱۶۸ دلار از یک فروش ۱ دلاری که توش ۳۲ سنت سود داشته از دست داده. حالا اینو با مثلا خرید یک تلوزیون مقایسه کنین. آیا شکی دارین که فروشنده پول نقد رو ترجیح نده.

اما مشکلات فروشنده چه ربطی به شما داره؟ ربطش اینه که اگر فروشنده ها ۳% هزینه دارن، باید اونو از یک جایی جبران کنن، و این بدان معنیه که کل جنساشونو ۳% گرانتر میکنن. حالا من و شما برای جبران تراکنشهای معکوس ۳% بیشتر پرداخت می کنیم. بدتر از اون اینه که شرکتهای دیگه به تجربه آبنبات برگشتی نگاه میکنن و بطور انحصاری برای آمادگی تراکنشهای معکوس که هنوز پیش نیومده، قیمتها رو ۳% بالا میبرن.(blog.btctalk)  

 

خرید و فروش بیت کوین و دوژکوین و سایر ارزها به همراه آموزش ثبت نام  .برای ورود  کلیک کنید.


 بیت کوین واقعا چیست؟ چه کسی آن را اختراع کرد؟

بیت کوین (Bitcoin) نوعی واحد پول دیجیتال و در واقع واحد پول رایج در شبکه است. اما واقعاً بیت کوین چیست و از کجا آمده است؟ این پدیده اولین باراوایل فوریه سال ۲۰۰۹، در پی مقاله ای که توسط برنامه نویس ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) منتشر، و به دنیا معرفی شد. این برنامه نویس مرموز که تا کنون هیچ گونه اطلاعات شخصی از خود در دسترس قرار نداده در وب‌سایت (P2P Foundation) برای اولین بار از پول دیجیتال حرف زد و نوشت:

«من یک سیستم پرداخت الکتریکی متن‌باز (Open Source) ایجاد کرده‌ام که بیت کوین نامیده می‌شود، با سیستم کنترل‌کننده‌ی غیرمتمرکز، بدون سرور مرکزی یا تکیه بر نهادهای‌ اعتباری.»

ناکاموتو واحد پولی خلق کرد و آن را بیت کوین نامید که ترکیبی از کلمات بیت به معنای واحد اطلاعات کامپیوتری و کوین که به معنی سکه است. البته پول اختراع شده توسط او هیچ شباهتی به سکه یا اسکناس نداشت، هیچ اثری از کاغذ، مس، نقره یا طلا در ساخت این پول عجیب نبود، فقط ۳۱ هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی. ناکاموتو ادعا کرده بود که مردی ۳۶ ساله اهل کشور ژاپن است و اعلام کرده بود که بیش از یک سال وقت صرف نرم افزاری به نام بیت کوین کرده و انگیزه خود از این کار را خشم زیاد از وضعیت فاجعه بار اقتصادی برشمرد. وی افزود که می خواسته واحد پولی اختراع کند که تحت تاثیر سیاست های غیر قابل پیش بینی مالی، دزدی های بانکداران و سیاست نباشد.

 

 بیت کوین چگونه تولید می شود؟

اختراع ناکاموتو به طور نرم افزاری کنترل می شود و در طول ۲۰ سال آینده، ۲۱ میلیون بیت کوین تولید خواهد کرد، به این صورت که هر ده دقیقه یک بار سکه ها از طریق مکانیزمی شبیه به لاتاری به بازار عرضه می شوند. کسانی که به دنبال این سکه ها هستند، بارها و بارها در این لاتاری شرکت می کنند و سریع ترین کامپیوتر بیشترین پول را خواهد برد و سایرین هم به نسبت سرعت خود سهمی خواهند داشت. فرآیند تولید و توزیع بیت کوین به (Bitcoin Mining) معروف است و از نرم افزاری به اسم (Bitcoin Miner) جهت شرکت در این شبه لاتاری استفاده می شود. برای شروع شرکت در این فرآیند ابتدا باید یک کیف پول (Bitcoin Wallet) برای بیت کوین های خود داشته باشید زیرا این واحد پولی مجازی است و شما به جایی برای نگه داری آن نیاز دارید. می توانید با مراجعه به سایت Bitcoin برای سیستم عامل خود برنامه های بیت کوین را دانلود کنید. شما ابتدا باید شماره حساب داشته باشید و این برنامه به شما شماره حساب یا (Bitcoin Address) را می دهد. البته دقت کنید که تمام دارایی شما در کیف پول شماست پس مراقب باشید. شماره حساب بیت کوین همواره با عدد ۱ شروع می شود برای مثال: ۱GEEi5CfZitZ6XFmnwXt3jeArkRYd7QsPv

حساب بیت کوین:

در ابتدا این توضیح را بدهم که شما میتوانید برای نگهداری بیت کوین خود راههای مختلفی است

 •  استفاده از کیف پول های آنلاین(نرم افزارهای تحت وب)در مواردی که شما مقدار کمی دوژ کوین و یا بیت کوین دارید ، بهترین گزینه برای راحتی در تبادل های خود ، استفاده از کیف پول های آنلاین است و این کیف پول ها بسیار امن هستند (از نظر امنیت و نه اعتبار سایت )  و در گذشته چون ممکن بود که افراد و سارقان این کیف پول ها و سایتها را هک کنند ، برای مقدارهای بسیار بالا ، گزینه خوبی نیستند و شما باید به این کیف پول ها و سایت ها اعتماد کنید .   ولی در زمان حال به دلیل پایین آمدن احتمال هک به حدی که حتی میتوان گفت به صفر رسیده است ، گزینه های خوبی برای دریافت ها و پرداخت ها میتوانند باشند (در هر حال برای مقادیر بسیار بالای بیت کوین و دوژ کوین بهتر است که از کیف پول های سخصی استفاده کنید)
 • کیف پول های سخت افزاری که امروز در ایران هم میتوان تهیه کرد (بهترین و راحت ترین و نیز امن است)
 •  کیف پول های شخصی یا نرم افزار های مخصوص این(کلاینت ها) کار که شما باید آنها را در سیستم خود دانلود کنید و سپس از آنها استفاده کنید. این کیف نرم افزار ها خود به دو گروه تقسیم میشوند.

 1. نرم افزار های مخصوص موبایل(bitcoin wallet)
 2. نرم افزارهای مخصوص سیستم عامل کامپیوتر ها (ویندوز و ...)

نرم افزار های مخصوص کامپیوتر نیز ، مدل های متفاوتی دارند که تفاوت آنها در مقدار فضا و زمان دانلود آنها و در امنیت آنها و نیز در مقدار کامزدی که میگیرند (این مقدار بسیار ناچیز است) میباشد.

 • در میان این نرم افزار ها ،  مولتی بیت برای بیت کوین، بسیار سبک میباشند و شما تقریبا بعد از اینکه این نرم افزار ها را دانلود کردید(در عرض چند دقیقه آماده میشود و خیلی سریع خود را به روز میکند)، قابل استفاده میباشند و مزیت این نرم افزارها این است که زبان فارسی را نیز پشتیبانی میکنند.(MultiBit برای بیت کوین)( multidoge برای دوژ کوین)
 • کلاینت های دیگری نیز برای سیستم عامل ویندوز و ... وجود دارند که این نرم افزارها بسیار سنگین هستند و شما بعد از دانلود این کلاینت ها، باید تمام بلاک های موجود تا آن لحظه را دانلود کنند(دانلود این بلاک های برای این است که برنامه کیف پول بداند که تا این لحظه از چه آدرسهایی استفاده شده است)( Bitcoin Core) کلاینت اصلی بیت کوین است و بالاترین سطح امنیت را دارا میباشد و حریم شخصی و  پایداری را نیز ارائه میدهد و به تعبیری ستون فقرات شبکه را میسازد. دانلود از معایت این نرم افزار این است که بلاک های آن حتی ممکن است  بیش از یک روز طول بکشد. و برای دوژ کوین نیز چنین کلاینتی وجود دارد(dogecoin Core)


حال این سوال پیش می آید که عمل (mining) چیست و نقش آن در فرآیند ایجاد بیت کوین ها چیست؟ در واقع هر بیت کوین به جای این که توسط بانک مرکزی ایجاد شود، توسط عده ای معدن چی (miner ) ایجاد می شود که در یک شبکه غیر متمرکز بر سر یافتن جواب یک مساله یا در حقیقت یک (Hash) پیچیده با هم رقابت می کنند. اولین کسی که بتواند هر مساله را حل کند، مالک آن مساله و حل آن، که یک بیت کوین است می شود. حل هر مساله و اعلام عمومی آن، به معنای اعلام عمومی شروع مساله بعد است و کامپیوترهایی که حل مساله را دریافت کرده اند می توانند شروع به حل مساله بعدی بر سر تصاحب بیت کوین جدید کنند. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که مشکل چاپ بی پشتوانه پول توسط دولت ها را حل کند. پیچیدگی مسائل به صورتی تغییر می کند که میزان بیت کوین ها به طور مداوم به گونه ای کاهش یابد که هر چهار سال یک بار میزان بیت کوین های جدید نصف شود، بدین صورت تعداد بیت کوین ها تا سال ۲۱۴۰ در مرز ۲۱ میلیون ثابت خواهد شد.(علت اصلی بالا رفتن این ارز یکی به همین دلیل میباشد و دیگری رواج یافتن آن و به رسمیت شناختن دولتهایی چون کانادا و انگلیس و آمریکا و حتی در کشورهای کانادا و  امارات برای آن اولین خودپردازها را ایجاد کرده اند و این به این معنی است که وارد شبکه بانکی آنها شده است.

اختراع عجیب ناکاموتو توجه زیادی را به خود جلب کرد طوری که بسیاری از مردم در این لاتاری شرکت کردند و صرافی های آنلاین بسیاری به وجود آمد تا مردم بتوانند بیت کوین ها را با پول های رسمی مثل دلار و یورو تعویض کنند. هر کسی قادر به خرید بیت کوین است. قیمت بیت کوین در ابتدا کمتر از یک پنی بود، اما کم کم با پذیرش آن در پایان سال ۲۰۱۰ افزایش قابل توجهی پیدا کرد و در ژانویه سال ۲۰۱۱ هر بیت کوین ارزشی بیش از ۲۹ دلار داشت. البته این روند ادامه پیدا نکرد و در سپتامبر همان سال به ۵ دلار سقوط کرد. با این وجود هم چنان حدود ۷ میلیون بیت کوین در گردش بود که با این حساب ساتوشی ناکاموتو ۳۵ میلیون دلار دارایی تولید کرده بود. در نمودار زیر نوسانات قیمت بیت کوین را از دسامبر سال ۲۰۱۲ تا نوامبر ۲۰۱۳ مشاهده می کنید:


 با وجود این، شخص ناکاموتو هنوز در پرده ای از ابهام باقی مانده بود. قبل از پدیده بیت کوین هیچ اثری از برنامه نویسی به این نام نبود، وی از ایمیل و وب سایت غیر قابل ردیابی استفاده می کرد. در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ ناکاموتو صدها پست به انگلیسی روان در وبسایتش منتشر کرد و با وجود این که از برنامه نویسان دیگر برای بهبود بخشیدن بیت کوین کمک خواسته بود و با برخی در ارتباط بود اما هرگز جزییاتی از هویت و زندگی شخصی خود برای کسی فاش نکرد. وی سرانجام در ایمیلی که به یکی از این برنامه نویسان فرستاده بود اعلام کرده بود که دیگر بیت کوین در حوزه فعالیت هایش نیست و از آن زمان به بعد ناپدید شد. بعد ازآن صدها داستان و نظریه در مورد هویت واقعی ناکاموتو و محل زندگی اش ساخته و پرداخته شد، سوال اصلی این بود که آیا می توان به وی اعتماد کرد؟

 .

یکی از وبلاگ نویسان و مفسران تکنولوژی این گونه نوشت:

می توانم به راحتی تصور کنم که ناکاموتو در راس یک حقه کلاه برداری پانزی قرار دارد (حقه پانزی شیوه ای خاص در کلاه برداری توسط ایجاد شرکت های هرمی است).

اما با همه این اوصاف این گونه به نظر می رسد که اهداف ناکاموتو بیشتر سیاسی بوده است تا کلاه برداری. با کمی دقت می بینیم که او واحد پول خود را فقط چند ماه بعد از بحران بانکداری جهانی عرضه کرد و مقاله ای طویل درباره واحد های پول سنتی که تحت پشتیبانی دولت ها هستند نوشت. ناکاموتو معتقد بود که مشکل اصلی پول سنتی اطمینان از این موضوع است که بانک مرکزی ارزش پول را پایین نمی آورد اما از تاریخچه واحدهای پول موجود این طور به نظر می رسد که این اعتماد بارها و بارها توسط بانک مرکزی شکسته شده است، به علاوه بانک ها این پول ها را با پشتوانه اندک به خریداران املاک ، ماشین و … قرض می دهد.


ویژگی ها  :

به طور کلی نرم افزار بیت کوین قابلیت های قابل توجهی مانند تراکنش های بی واسطه به هر نقطه ای از جهان و نداشتن کارمزد یا بسیار کم بودن آن برای این تراکنش ها است. از دیگر خصوصیات نرم افزار این است که مردم می توانند بدون هیچ واسطه ای انتقالات مالی انجام دهند، به علاوه هیچ کس از خارج سیستم قادر به تولید پول بیشتری نیست. بانک های مرکزی و دولت ها نقشی در تولید بیت کوین ندارند. در بیت کوین همه چیز بر پایه رمزنگاری است نه بر پایه اعتماد.


بانک ها همواره بر تبادل الکترونیکی مالی نظارت دارند، تا کسی نتواند یک پول را دو بار خرج کند! درباره پول نقد چنین مساله ای مطرح نیست زیرا نمی توان یک اسکناس را به دو نفر همزمان داد، اما در مورد پول دیجیتال همواره این خطر وجود دارد که یک پول چند بار خرج شود. ناکاموتو راه حل هوشمندانه ای با استفاده از روش رمزنگاری ارائه کرد. نرم افزار بیت کوین تمام تبادلات مالی را رمزنگاری می کند، فرستنده و دریافت کننده بیت کوین در هر مبادله با رشته ای از اعداد شناخته می شوند اما یک مدرک عمومی از حرکت هر بیت کوین در تمام شبکه منتشر می شود. در این مبادلات نام طرفین مبادله محفوظ است اما همه می توانند انتقال پول را مشاهده کنند بنابر این نرم افزار اجازه نمی دهد یک پول دو بار خرج شود. یک زنجیره بلوکی (Blockchain) محلی برای ثبت تراکنش های عمومی است که به اشتراک گذاشته شده است و کل شبکه بیت کوین را شامل می شود. همه تراکنش های تایید شده در این زنجیره ثبت می شوند. به این ترتیب می توان در  تراکنش های جدید بررسی کرد که بیت کوین هایی که خرج می شوند متعلق به فرستنده هستند یا خیر.


 مساله امنیت :

در مورد بحث امنیت در بیت کوین می توان آن را نرم افزاری با امنیت بالا دانست. دن کامینسکی، پژوهشگر معروف در زمینه امنیت اینترنت (هکری که ایراد اساسی دی ان اس را یافت و دنیای اینترنت را از خطر جدی نجات داد) می گوید:


    ابتدا که نرم افزار بیت کوین را بررسی کردم، مطمئن بودم که می توانم سیستم امنیتی آن را بشکنم و بیت کوین را هک کنم. برنامه بیت کوین به طور بسیار فشرده و غیر قابل فهمی نوشته شده است و در این نوع برنامه نویسی، برنامه نویس باید بسیار حساس و وسواسی باشد تا مرتکب اشتباه نشود. من باگ های زیادی در بیت کوین پیدا کردم اما هر بار که می خواستم از یکی از آن ها برای هک کردن استفاده کنم بلافاصله خط دیگری از برنامه را می دیدم که این اشتباهات را اصلاح کرده است. من ۹ راه مختلف برای نفوذ به بیت کوین یافتم اما هر بار سیستم حمله را دفع کرد.


کامینسکی می گوید که تا به حال با چنین چیزی رو به رو نشده بود و به نظر وی ناکاموتو باید برنامه نویسی درجه یک با درک بسیار عمیق از زبان ++C ، دانش اقتصادی، رمزنگاری و شبکه های (Peer to Peer) باشد. با این حساب یا یک گروه بر روی این نرم افزار کار کرده اند یا ناکاموتو واقعا یک نابغه است.


البته کامینسکی تنها کسی نیست که چنین عقیده ای دارد. ناکاموتو پس از عرضه بیت کوین مقاله ای ۹ صفحه ای در مورد طرز کار آن منتشر کرد که شامل سه ارجاع به مقالات علمی استوارت هیبر پژوهشگری در (HP Labs) در پرینستون بود. برای اطلاعات بیشتر این مقاله (ترجمه فارسی) را مطالعه کنید. هیبر معتقد است کسانی که پروژه بیت کوین را به انجام رسانده اند درک بسیار عمیقی از رمزنگاری داشته اند و از هوش بسیار بالایی برخوردارند و مفاهیم رمزنگاری را به صورت نوینی با هم ترکیب کرده اند.


حدس زده می شود دلیل این که ناکاموتو اصرار به مخفی ماندن هویت واقعی خود داشته است این بوده که اغلب کسانی که با این گونه مسائل مربوط به پول سر و کار داشته اند، دچار مشکلات و دردسرهای قانونی شده اند. بیانیه ای از طرف (FBI) به این شرح موجود است:


    خلق سکه یا واحد پول به منظور رقابت با سکه ها و واحد پول رسمی بر خلاف قانون فدرال است و این شامل واحد های پول آنلاین نیز می باشد.


در سال ۲۰۰۷ دولت فدرال بر علیه شرکت (E-Gold) که یک واحد پولی قابل تعویض با طلا به وجود آورده بود اقامه دعوا کرد و استدلالش این بود که این واحد پولی زمینه پولشویی را فراهم می کند زیرا استفاده کنندگان از آن نیازی به ارائه هویت خود نداشتند. این شرکت سرانجام تعطیل شد. به نظر می رسد بیت کوین کاری شبیه به همین انجام می دهد، یعنی با واحد پولی رایج دلار رقابت دارد و هویت استفاده کنندگان نیز کاملا محفوظ می ماند. این امر توجه مجرمان را به خود جلب می کند، برای مثال وبسایتی با عنوان راه ابریشم ایجاد شد که در ازای ارائه بیت کوین مبادلات هروئین و حشیش انجام می داد. اما برخی معتقدند که ممکن است بیت کوین مشکل قانونی نداشته باشد چون هنوز معلوم نیست که باید با آن مانند واحد پول برخورد کرد یا نوعی کالا و یا ضمانت نامه. با این وجود مسائل سوال برانگیز و نامعلوم در مورد بیت کوین می تواند خطرناک باشد. شاید به همین دلیل باشد که ناکاموتو بیت کوین را بر پایه سیستم (Peer to Peer) نوشت که عموما برای رد و بدل کردن آهنگ ها و فیلم های بدون مجوز استفاده می شود. در این سیستم ها کاربران به جای ارتباط با یک سرور مرکزی با یک دیگر مرتبط اند بنابراین هیچ شرکتی وجود ندارد که مرکزیت امور را بر عهده داشته باشد و فرد خاصی در آن مرکز نیست که بتوان او را محکوم و دستگیر کرد.


لایت کوین چیست؟

لایت کوین (Litecoin) هم نوعی ارز مجازی تقریبا شناخته شده است که تولید آن بسیار راحت تر می باشد و همچنین مقدار بیشتری از آن در بازار وجود دارد. به این ترتیب، اگر بیت کوین را طلا در نظر بگیریم می توانیم به لایت کوین لقب نقره را بدهیم. در واقع،  زمانی که تولید بیت کوین در مقدار ۲۱ میلیون متوقف شود، ۸۴ میلیون لایت کوین تولید خواهد شد. هم چنین معاملات لایت کوین تنها به ۲٫۵ دقیقه زمان احتیاج دارد در حالی که بیت کوین برای کامل کردن فرآیند معامله بیش از ۱۰ دقیقه زمان می گیرد. تفاوت اصلی آن با بیت کوین در میزان امنیت آن است. به دلیل استفاده از تکنیک های خاص رمزنگاری، میزان امنیت لایت کوین نسبت به بیت کوین بیشتر است و در واقع به دلیل میزان بالای حافظه درگیر در آن، هک کردن و ایجاد اختلال درلایت کوین بسیار دشوار و پرهزینه است. در مقایسه با وضعیت بیت کوین، لایت کوین در دوران جنینی قرار دارد. ارزش هر لایت کوین طی چند هفته اخیر از ۹ دلار به هم اکنون ۴۸ دلار آمریکا رسیده است. البته هنوز توسط Mt Gox، بزرگترین صرافی بیت کوین ، پشتیبانی نمی شود. در صورت تمایل می توانید برای لایت کوین هم با مراجعه به سایت Litecoin فرآیند مشابه بیت کوین را طی کنید.


Denominations: Equivalent units litecoin

LTC 0.00000001

1  nominal units

LTC 0.000001

1 µLTC or 1 microlitecoin

LTC 0.001

1 mLTC or 1 millilitecoin

LTC 0.01

1 cLTC or 1 centilitecoin

LTC 1.0

1 litecoin

سایت علم و درس                     معادل ها و واحدهای لایتکوین

elmodars.ir

 

 

 سایت کسب درآمد بیتکوبن - آموزش در این صفحهتجارت بیت کوینی :

امروزه از بیت کوین می توان برای خرید و فروش برخی اقلام به صورت آنلاین استفاده کرد. برای به دست آوردن بیت کوین شرکت در لاتاری آن کار عاقلانه ای نیست زیرا هر چه تعداد کاربران شرکت کننده بیشتر باشد شانس برنده شدن کاهش می یابد و نیاز به ابر کامپوترهای پر سرعت است تا بتوان لاتاری را برد. با این حساب در ابتدا که شرکت کنندگان کم بودند امکان برنده شدن بیشتر بود، اما هم اکنون باز کردن حساب در سایت های صرافی آنلاین بیت کوین عاقلانه ترین راه برای به دست آوردن آن به نظر می رسد. بیت کوین می تواند مثل پول یا سرمایه باشد، می توان در ازای آن کالا دریافت کرد یا می توان مانند اوراق بهادار یا سهام به آن نگریست به هر نحو این پدیده این روزها بازار داغی در بین مردم برای خود دست و پا کرده است.


برای استفاده از واحد پولی بیت کوین از آن جا که هیچ پشتوانه ای مثل طلا یا دولت ها ندارد، باید به آن اعتماد کرد. یعنی فرض کنیم بیت کوین هرگز هک نخواهد شد و ناکاموتو پول ها را بالا نخواهد کشید. بعد از این که این اعتماد شکل گرفت قیمت واقعی بیت کوین از عواملی چون تعداد بازرگانانی که از آن استفاده می کنند و تخمین های احتمالی یا این که دولت ناگهان آن را غیر قانونی اعلام کند تاثیر خواهد پذیرفت.


قیمت بیت کوین هم اکنون در زمان نوشتن این مطلب ۱۱۴۶ دلار، کمی پایین تر از قیمت هر اونس طلا که ۱۲۴۶ دلار آمریکا می باشد است. قیمت بیت کوین طی چند روز اخیر برای اولین بار به بیش از ۱۰۰۰ دلار آمریکا رسید. این طور که به نظر می رسد بیت کوین دیگر یک واحد پولی ارزان قیمت نیست. در زیر نمودار تغییرات قیمت بیت کوین را در چند ماه اخیر مشاهده می کنید. گفته می شود از جمله دلایل افزایش چشم گیر قیمت بیت کوین افزایش محبوبیت آن در کشور چین و بالا رفتن مبادلات آن است. از دلایل دیگر آن شاید شکست وبسایت راه ابریشم باشد که در ازای بیت کوین مواد مخدر خرید و فروش می کرد.


 راه های به دست آوردن بیت کوین :

به طور کلی چند راه مشخص برای دستیابی به این پول نو پا وجود دارد. اولین راه همان روش ماین کردن است که پیش تر شرح داده شد اما می توان بیت کوین را خریداری نیز کرد یعنی به ازای پول های رایج بیت کوین دریافت کرد. به این عمل در اصطلاح (Exchange) گفته می شود. برای این کار می توان به صرافی های آنلاین بیت کوین که تعداد آنها کم هم نیست مراجعه کرد. راه دیگر جمع آوری قطره ای است. در این روش شما با داشتن یک آدرس بیت کوین می توانید از طریق سایت های تبلیغاتی درآمد بیت کوینی کسب کنید. این سایت ها به ازای بازدید شما از تبلیغات به شما مقدار اندکی پول می دهند که در صورت تداوم می تواند منبع درآمد بیت کوین به حساب بیاید.  

روش‌های کسب بیت کوین به همراه آموزش

       بیتکوین‌ها عموما از طریق فعالیت‌های ماینینگ بیت کوین و یا همان استخراج بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است. البته راه دیگر کسب درآمد آن به این صورت است که شما به جای خرید این طور تجهیزات، گیگا هاش خریداری میکنید و بیتکوین استخراج(همان ماین کردن -Mining) میکنید همان عمل ماینینگ را انجام میدهید و حتی میتوانید بیتکوین را به ارزهای دیگر تبدیل کنید و خرید و فروش کنید. برای آموزش این روش و آشنا شدن با سایتهای این گروه کلیک کنید(البته این نوع بهترین نوع درآمد است) .همچنین برخی از وب سایت‌ها نیز وجود دارند که به اعضای خود بیت کوین رایگان می‌دهند. نحوه عملکرد این وب سایتها عموما مبتنی بر بخت آزمایی و یا قطره ای است و به ازای بازدید شما ، بیت کوین پرداخت میکنند.
هر کدام از ارزها یعنی بیت کوین و لایتکوین و .... به مقدار محدود  استخراج میشوند یعنی مثلا بیت کوین مقدار تولید آن هر 4 سال یکبار نصف میشود و ریاضیان نشان میدهد که مقدار تولید آن (حل مسائله)  از مرز 21 میلیون نمیگذرد در حالی که در زمان حال نزدیک به 13 میلیون بیت کوین در جهان وجود دارد(یعنی مانند یک معدن میمانند و استخراج آنها رو به کاهش است و روزی به مقادیر خیلی اندک میرسد. پیچیدگی مسائل بگونه ای طراحی شده که مقدار استخراج آن هر 4 سال نصف میشود.اگر در زمان حال هر 10 دقیقه 25 بیت کون ساخته شده(25 مساله حل میشود ) در 4 سال آینده در هر 10 دقیقه  12.5 مسائله حل میشود.
برای دیدن سرپوش بازار هر کدام از این ارزها روی کلید زیر کلیک نمایید

 پس این نشان میدهد که بیت کوین درآینده بسیار بالا تر میرود (در دراز مدت) و همینطورکه نمودار قیمت آن در دراز مدت نشان میدهد و این مساله را ثابت میکند.
بخصوص در 2017 که جایزه آن نصب میشود.جهت آموزش و افتتاح حساب بیت کوین(به زبان فارسی به همرا تصویر)در ادامه مطلب درهمین صغحه

              
در خرید و فروش ارزهای رمزنگاری مانند بیتکوین، ابتدا اعتبار صرافی را چک نمایید. در صفحه زیر...


پیوند ها و منابع مطالب: 

 •  قیمت بیتکوین 
 • تعدادی از کلمات بیت کوینی که ممکن است بشنوید: سایت بیت کوین(سایت اصلی بیت کوین)
 • دانلود نرم افزارهای کیف پول در سایت اصلی بیت کوین . برای آموزش میتوانید به آموزش داگ کوین کر در این صفحه مراجعه نمایید(کاملا منطبق و مشابه بیتکوین کر میباشد) - جهت دانلود به صورت مستقیم از سایت بیتکوین به این صفحه مراجعه نمایید
 • دانلود و آموزش نرم افزار مولتی بیت - برای ورود  کلیک کنید.
 • ضمنا برای تبدیل بیت کوین به دلار پرفکت و به صورت مردمی و نیز برای اطمینان از طریق پنل این سایت میتوانید استفاده کنید. با ایرانی ها نیز میتوانید معامله کنید.
  از هیچ سایت و جایی دیگر خرید نکنید و جون از برخی صرافی ها میشود برای پولشویی استفاده کرد، برای همین از سایتهایی که مجوز ندارند، خرید نکنید و ممکن است پول شما هر لحظه و لحظه خرید و فروش بلوکه شود. مواظب باشید
 • یک سایت خارجی برای تبدیل و خرید و فروش بیتکوین به پرفکت مانی و سایر ارزها و نیز تبدیل در پنل خود سایت(بررسی مانند سایر موارد به عهده کاربر است) -کلیک نمایید.
 • برای جستجو در تراکنش‌های انجام شده Bitcoin Block Explorer
 • پولهای اینترنتی پولشوئی را آسان ساخته است
 • انجمن فارسی بیت کوین وب سایت خبری بیت کوین پولفا
 • در مورد بیت کوین بیشتر بدانید  کلیک کنید :parsish
 • قیمت های تاریخی بیت‌کوین اخبار
 • تبدیل و محاسبه بیتکوین به دلار و ارزهایی نظیر خودش مانند لایتکوین و خرید لایتکوین: کلیک کنید. سایر ایکسچنجرها و تریدرهای خارجی در این صفحه (به همراه آموزش) و این صفحه معرفی شده اند. (در انتخاب صرافی - تریدر و ایکسچنجر خود بسیار بسیار دقت نمایید و به هر سایتی اعتماد نکنید - نظرات شخصی را اهمیت ندهید - حتی نظرات شخصی ما - هر کسی ممکن است اشتباه کند و خودتان اعتبار را بررسی کنید . برخی از سایت حتی ممکن است خود دست به درج نظرات جعلی به عنوان کاربر نمایند.
 • شورای ملی فضای مجازی به دنبال تدوین مقررات پول مجازی «بیت‌کوین» کلیک کنید.
 • آمار و نمودار بیت کوین در سایت بلاک چین. برای ورود کلیک کنید
 • نمودارهای بیت کوین برای ورود کلیک کنید
 • چگونگی تجارت(انگلیسی) برای ورود کلیک کنید
 • ویکی بیت کوین(انگلیسی) برای ورود کلیک کنید. پرسش های متداول (انگلیسی) برای ورود کلیک کنید
 • انجمن بیت کوین در گوگل. برای ورود کلیک کنید
 • انجمن بیتکوین (بیتکوین تاک) . برای ورود کلیک کنید . بزرگترین انجمن بیتکوین در دنیا 
 • نشریه بیت کوین.برای ورود کلیک کنید

 • ارزهای مشابه بیت کوین
                       
  سوخت و آتش گرفتن دلار در این تصویر، نمادی از بیتکوین جایگزین پولهای کاغذی است
   Bitcoin
   FeatherCoin
   FedoraCoin
   InfiniteCoin
   Litecoin  
   Earthcoin
   WorldCoin


      افتتاح حساب بیت کوین 


  Opening bitcoin account

  آموزش زیر مربوط به پنل اولیه سایت بلاک چین است - امروزه کیف پول های معتبر بسیاری آمده اند - حتی مولتی کیف پول

  جهت افتتاح حساب روی کلید زیر کلیک کنید. و مانند تصاویر زیر عمل کنید.

  Click the button below to open an account


   

  پس از ورود به سایت blockchain مراحل را مطابق تصاویر زیر انجام دهید.


   step 1 

  بر روی Wallet کلیک کنید.

  Click on the Wallet

  ابتدا برای ورود روی گزینه والت کلیک نمایید - آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین در کیف پول بلاک چین


   step 2 

  مانند تصویر زیر بر روی کلید Create My Free Wallet کلیک کنید.

  .As shown on the button click Create My Free Wallet

  روی کلید کریت مای فری والت کلیک نمایید. جهت ساخت یک والت بیتکوین در بلاک چین


   step 3 

  باید ثبت نام کنید.مشخصات خود را وارد کنید.پسورد خود را یادداشت کنید.

  .You need to register. Enter your profile. Write down your password

  اطلاعات خواسته شده را مانند تصویر وارد نمایید - آموزش ساخت کیف پول بلاک چین


  فراموش کردن پسورد در بلاک چین = گم کردن کیف پول خود

   step 4 

  یک ایمیل برای شما ارسال میشود.وارد ایمیل خود شده وبر روی لینک فعال سازی کلیک کنید.

  An email will be sent to you. Enter your email and click on the activation link

  به ایمیل خود مراجعه نمایید - سایت علم و درس - سایت آنلالیز سرورهای کلود بیتکوین

   step 5 

  اکنون ایمیل شما تأُیید شده .شما میتوانید وارد سایت شوید

  Your email is confirmed., You can login

  اگر چنین پیغامی دریافت کردید، یعنی حساب شما تایید شده است

   step 6 

  پسورد خود را وارد کنید و وارد سایت شوید.

  شماره قسمت Identifier ، شماره حساب شما میباشد.از آن یک کپی بگیرید.

  Enter your password and login. 

  Part Number Identifier, is your account number. Make a copy of it

  حال میتوانید مانند تصویر وارد حساب و کیف پول بیت کوین خود در بلاک چین شوید

   step 7 

  تبریک میگویم . حساب شما با موفقیت افتتاح شد.

  Congratulations. Account successfully opened

  یادداشت کردن شماره والت خود در blockchain پس از ورود

  شما باید شماره حساب بیت کوین خود را حتماً یادداشت کنید. این شماره حساب مانند هر شماره حساب بانکی دیگر برای کلیه معاملات شما واجب میباشد. هر سایتی که خواستار آدرس یا شماره حساب شما شد شما باید همین شماره حساب را وارد نمایید. برای ورود به سایت نیز باید پسورد خود را بهمراه شماره قسمت   را که در بالا اشاره شد وارد نمایید.البته شما 

   step 8 

  securety

  safe میتوانید برای امنیت بیشتر حساب خود ،با رفتن به قسمتَ  Acconting Setting  و  زدن گزینه continue  در قسمت تنظیمات به گزینه securety مانند تصویر زیر(شماره 1) بروید.(ممکن است رمز خود را مجدد تکرار کنید) و فلش رو به پایین را بزنید.  در اینجا میتوانید از میان گزینه ها ایمیل یا sms را انتخاب کنید. این کار باعث میشود که هنگام ورود به سایت بلاک چنج در از شمایک کد بخواهد.و این کد به ایمیل یا موبایل شما فرستاده میشود.شما آن را در قسمت کد وارد کرده و گزینه open را میزنید.پیشنهاد میکنم در ابتدای  کار آن را فعال نکنید.


  تنها در سایت qoinpro ثبت نام کنید. و هر روز  بیت کوین و لایتکوین و .... بگیرید.


  تنظیمات امنیتی و فعال کردن فاکتور دوم حساب خود


   step9 

  کارمزد.

  Commission
  ممکن است مقداری کارمزد جهت ارسال بیت کوین از شما گرفته شود. توجه کنید که هر چقدر شما کارمزد بیشتری بپردازید، تراکنشهای شما از اولویت بالاتری برخوردار خواهند بود و هر جقدر دستمزد کمتری بپردازید ، تراکنشهای شما با سرعت کمتری تایید میشوند. مقدار کارمزد بستگی به دو جیز دارد:
  • مقدار بیت کوینی که شما ارسال میکنید.
  • سرعت انتقال بیت کوین
  شما در پنل تنظیمات خود شه گزینه برای نزخ کارمزد دارید . و خودتان میتوانید مقدار کامزد خود را تعیین کنید(عکس زیر)
  ضمنا برای رقتن به تنظیمات کامزد ، مانند مرحله قبل عمل میکنید ، با این تفاوت که در پنل خود به گزینه General بروید و در آن قسمت از میان سه گزینه یکی را انتخاب کنید:
  • گزینه 1.(Frugal) زمان انتقال بسیار بالا میرود و ممکن است از شما تنها 1000 ساتوشی دریافت کند که مبلغی ناچیز است.(زمان ارسال و تایید تراکنش شما ممکن است تا سه روز طول بکشد.
  • گزینه 1.(Normal) این گزینه به طور پیش فرض برای شما انتخاب شده است و توصیه ما نیز همین گزینه میباشد.  و انتقال بین پنج دقیقه تا بیست و چهارساعت بسته به ترافیک سایت انجام میشود.(معمولا مانند شبکه بانکی همان 5 دقیقه است.
  • گزینه 3.(Generous) در صورت انتخاب این گزینه، در هر ارسال حدود 0.001 بیت کوین به عنوان دستمزد از حساب شما کسر خواهد شد. در این نوع انتقال حساب شما بصورت آنی و بدون وقفه انتقال پیدا میکند و تضمین می کند که تراکنش شما از اولویت بسیار بالایی جهت تایید و پردازش برخوردار است.
  تنظیمات کارمزد در بلاک چین
  توضیح: در سیستم انتقال بیت کوین هربار که شما عمل انتقال را انجام میدهید 120 بلوک ریاضی باید حل گردد تا انتقال پول شما موفقیت آمیز باشد و تا زمانی که این بلوک ها حل نشود انتقال کامل نمیشود و شما با مقدار کارمزدی که میدهید سرعت انتقال را مشخص میکنید.
  ضمنا در 4 گزینه ای که در بالای گزینه های کارمزد قرار دارد و به صورت دقیقه آمده است، زمانی را میتوانید انتخاب کنید که هر با ورود به سایت، نیاز به انجام عملیات دارید و بعد از آن زمان دوباره باید جهت استفاده از امکانات سایت، پسورد خود را وارد کنید.
   step10 

  ارسال بیت کوین به دیگران

  Send bitcoin to others
  برای ارسال پول به روی گزینه Send money  در بالای صفحه کلیک کنید و سپس مطابق بصویر زیر آدرس بیت کوین طرف مقابل و مقدار آن را مشخص کنید و روی دکمه سبز کیک کنید.


   جهت امنیت و نکات بیشتر در بلاک چین، کلیک نمایید  برای آموزش افتتاح حساب داگ کوین (آنلاین- آفلاین) کلیک نمایید

   Click the button below to open an dogecoin account 


   


   
  دانلود و آموزش نرم افزار های کیف پول بیت کوین (سبک) نرم افزار مولتی بیت و آشنایی با سایر کلاینت ها بیت کوین و مزیت هر کدام

  Click the button below to download an account
  بیت کوین به صورت تخصصی تر

   

  آدرس (Address)

  بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی استفاده می کند. هر کیف پول شامل تعدادی جُفت کلید عمومی و خصوصی است. کلید های عمومی به آدرس های بیت کوین تبدیل می شوند که به عنوان آدرس برای دریافت بیت کوین به پرداخت کننده اعلام می شوند. این آدرس ها در حالت قابل خواندن برای انسان ها به رشته ای با تقریباً ۳۳ نویسه تبدیل می شوند که همیشه با عدد ۱ یا ۳ شروع می شوند. به عنوان مثال 13NbyTofA5ziwLngHYuALGCb7FHi9GdUMH یک آدرس معتبر است.

  ایجاد یک آدرس جدید عملی کاملاً محلی و بی نیاز از اتصال به شبکه همتا به همتای بیت کوین است.

  اکثر آدرس های بیت کوین بی معنی به نظر می رسند. امکان ایجاد آدرس های شخصی تر به وسیله نرم‌افزاری که به سرعت آدرس های بسیاری تولید می کند و آدرس هایی را که با الگوی مورد نظر همخوانی دارند، ذخیره می کند، وجود دارد. به عنوان مثال 1FarsirZdrsWJdh3SeUAosQJAkv4PSeZap با 1Farsi در ابتدا. 

  روش استفاده (How to use)

  کسانی که از سیستم استفاده می‌کنند باید دارای یک کیف پول دیجیتال  باشند. این کیف پول می‌تواند روی کامپیوتر خود شخص و توسط نرم‌افزار بیت‌کوین (وب سایت بیت کوین -حمایت از زبان فارسی و دانلود نرم افزار) مدیریت شود یا روی یک سایت مستقل. اگر برای اولین بار است که با بیت کوین آشنا میشوید فعلا از کیف پول دیجیتالی استفاده کنید.


  شبکه (Network)

  هر کاربر متصل به شبکه بیت‌کوین، یک گره (node) محسوب می‌شود. در شبکه بیت‌کوین هر گره با چند گره دیگر در ارتباط است. برای انتقال وجه، گره فرستنده بیت‌کوین یک درخواست انتقال وجه تولید می‌کند و با کلید شخصی خود آن را امضا می‌کند؛ سپس این درخواست را برای تمام گره‌هایی که به آنها متصل است می‌فرستد. این گره‌ها نیز درصورت دریافت این درخواست آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند و به این روش این درخواست در تمام شبکه پخش می‌شود.


  بلوک (Block)

  گره‌های مولد بلوک، که Miner نامیده می‌شوند در صورت دریافت یک درخواست انتقال وجه، آن را وارد بلوکی که در حال ساخت هستند می‌کنند. ساخت بلوک کاری زمان بر و مبتنی بر شانس است. سختی ساخت بلوک متغییر است و تقریباً هر دو هفته یک بار به نسبت سرعت تولید بلوک در دو هفته اخیر طوری تغییر می‌کند که هر بلوک به طور متوسط ۱۰ دقیقه زمان برای ساخت لازم داشته باشد. در صورتی که یک گره مولد بلوک موفق به تولید یک بلوک شود، آن را به تمام گره‌هایی که با آنها در ارتباط است می‌فرستد. این گره‌ها درستی بلوک را بررسی می‌کنند و در صورت صحت بلوک و تمام درخواست‌های داخل آن، آن را برای تمام گره‌های مرتبط خود می‌فرستند. به این روش هر بلوک معتبر، به سرعت در شبکه پخش می‌شود. مولدهای دیگر، در صورت دریافت یک بلوک معتبر، کار روی درخواست‌های انتقالی که داخل این بلوک است را رها می‌کنند و شروع به تلاش برای تولید بلوک بعدی می‌کنند. به همین دلیل درخواستی که داخل یک بلوک ثبت می‌شود در واقع توسط اکثریت شبکه تایید شده است. مولدی که موفق به تولید یک بلوک می‌شود، یک درخواست انتقال ویژه به آن اضافه می‌کند که هیچ فرستنده‌ای ندارد و ۲۵ بیت‌کوین به آدرس خودش واریز می‌کند. این ۲۵ بیت‌کوین به عنوان پاداش مولد محسوب می‌شود و با اینکه هیچ فرستنده‌ای ندارد، توسط بقیه گره‌ها یک انتقال وجه درست محسوب می‌شود. البته این جایزه در ابتدا ۵۰ بیت‌کوین بود. این جایزه هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک نصف می‌شود.

  کپی تنها با ذکر منبع


  روش‌های کسب بیت کوین

   بیت کوین‌ها عموما از طریق فعالیت‌های ماینینگ بیت کوین و یا همان استخراج بدست می‌آیند. این روش مستلزم در اختیار داشتن کامپیوترها و سخت‌افزارهای قدرتمندی است. البته راه دیگر کسب درآمد آن به این صورت است که شما به جای خرید این طور تجهیزات، گیگا هاش خریداری میکنید و بیتکوین استخراج میکنید همان عمل ماینینگ را انجام میدهید و حتی میتوانید بیتکوین را به ارزهای دیگر تبدیل کنید و خرید و فروش کنید .همچنین برخی از وب سایت‌ها نیز وجود دارند که به اعضای خود بیت کوین رایگان می‌دهند. نحوه عملکرد این وب سایتها عموما مبتنی بر بخت آزمایی و یا قطره ای است و به ازای بازدید شما ، بیت کوین پرداخت میکنند.

  آدرسهای بیت کوین به آدرس ایمیل شباهت دارند

  با عدد 1 و یا 3 شروع میشود

  آدرس های لایتکوین با حرف   "ال" لاتین و  برای داگ کوین با حرف  "دی" لاتین و ...شروع میشوند

  از طریق یک کیف پول که همان بانک شما است، میتوانید به آدرس حساب  دیگران ، بیت کوین ارسال نمایید،  و هر فردی مانند یک ایمیل میتواند، تعداد بسیاری آدرس برای خود به جهت امنیت بیشتر ، ایجاد کند. شما میتوانید برای ساخت آدرس از طریق نرم افزارها  و یا به کمک سایتها اقدام نمایید. حتی کیف پول های سخت افزاری.

  اکثر آدرس های بیت کوین دارای 34 حرف هستند و برخی نیز کمتر میباشند و در یک آدرس بیت کوین ، حروفی از آن جهت چک کردن صحت آدرس بکار میروند و  اشتباه تایپی و ... کامل به صفر میرسد..

  و در یک آدرس بیت کوین برای جلوگیری از اشتباهات دیداری ، از حروفی چون اوی بزرگ "O" و ال کوچک "l" و همچنین آی بزرگ "I" و نیز عدد صفر استفاده نمیشود.

  نمونه ای از یک ادرس بیت کوین

  19GFJGtFuonpoWtXLnPD7az9u8Jfzii7YU

  همانطور که مشاهده میکنید آدرس بیت کوین بوسیله مجموع  حروف بزرگ وکوچک و اعداد  نوشته شده است و مطمئننا یک آدرس  به حروف کوچک و بزرگ حساس میباشد.برای اینتقال ادرس ها بهتری راه استفاده از حافظه کلیپ بورد کامپیوتر میباشد(همان عمل  کپی و پیست کردن) در صورتی که یک آدرس اشتباه باشد ، نرم افزار سریعا آن را تشخیص داده و رد میکند.

  امکان اینکه یک آدرس به غلط و اشتباه تایپی ،به عنوان یک آدرس صحیح پذیرفته شود 1 در 2^32 است که یک احتمال تقریبا   غیرممکن میباشد..

  ضمنا آدرس های بیت کوین یک کلید خصوصی دارند (یک شماره محرمانه) و این کلید در پوشه اطلاعات بیت کوین ذخیره این کلید یک هدف خاص را دنبال میکند و از آن برای تایید پرداخت وجه به آدرس مقصد استفاده میکند و در صورتی که یک تراکنش بیتکوین از بین برود یعنی دیگر بیت کوینی وجود ندارد و برای همیشه از بین خواهد رفت.

  آدرس های چند امضایی

  برای جلوگیری ازهک شدن و سرقت یک آدرس میتوان برای آن سه امضا تعریف کرد(آدرس های که از ترکیب چند کلید ساخته شده اند) و کسی که به دنبال ربودن این آدرس است ، باید هر سه کلید را پیدا کند و با حرف 3 شروع خواهند شد.  Price bicoin

  معادل و واحدهای کوچکتر  بیت کوین(Bitcoin units)

                      Smaller units and equivalents per bitcoin            

  1 Bitcoin

  Bitcoin

  BTC

  0.001 Bitcoin

  miliBitcoin

  mBTC

  Bitcoin 0.000001

  microBitcoin

  μBTC

   0.00000001 Bitcoin 

  Satoshi

  Satoshi  علم و درس


   بیشترین نرخ سود (استخراج بیت کوین)Mininig  


  منابع:

  1. Nakamoto, Satoshi (24 May 2009), Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System, retrieved 14 December 2010
  2. Total Number of Bitcoins in Existence"Bitcoin Block Explorer. 2013-12-04. Retrieved 2013-12-04
  3. اگر مطلبی از جای دیگری درج شده است . در توضیحات بالا و لینک های لازم درج شد هاست


  کپی تنها با ذکر منبع


  برچسب‌ها: یتکوین چیست بیت کوین یعنی چه، قیمت بیتکویننرخ ارزهای رمزنگاری، پیبی ماینینگ- آموزش بیتکوین کلود، واقعا بیت کوین چیست همه چیز در، واقعا بیت کوین چیست .از کجا آمده، توضیح و آموزش ساده برای بیتکون، نکات فنی و حرفه ای بیت کوین، آموزش استخراج و تولید بیتکوین، BITCOIN LIECOIN DOGECOIN، Bitcoincloudservice-CEX-Pbmining
  نظرات (33)
  1394/09/11 ساعت 23:15
  د وست عزیز سلام ، من یه حساب بیت کوین باز کردم در ابتدا مقدار ساتوشی های درون حسابم رو میدیدم ولی الان چند هفته ای هست که مقدار آنها در حساب بیت کوین من مقدار صفر رو نشون میده ولی با سایتی که با اعلام شماره حساب مقدار بیت کوین در حساب رو نمایس می دهند مقدار بیت کوین در حساب خودم رو مشاهده کردم علت چیه و من چطور این مشکل خود رو حل کنم با تشکر.

  Read more: http://elmodars.blogsky.com/bitcoin#ixzz3tC6bQHUL
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  حساب شما صفر نشده است
  احتمالا وقتی به بلاکچین مراجعه میکنید(اگر منظورتان این کیف پول است) به صورت کامل برای نمایش اطلاعات شما لود نمیشود
  در سمت راست و بالای صفحه این کیف پول ، پس از ورود به حساب خود، یک علامت لودینگ موجود است که اگر همچنان در حال لود است، یعنی مشکلی از بابت سرویس دهند اینترنتی و ارسال اطلاعات سرورهای مختلف در بازگذاری و... موجود است
  بهتر است که در یک ساعت دیگر و یا از طریق یک مرورگر دیگری و نهایت از طریق یک آی پی دیگر امتحان کنید . از چی P ان نیز میتوانید استفاده نمایید
  اگر باز هم مشکلی داشتید، شماره والت خود را برای بررسی ارسال کنید

  با احترام
  1394/09/08 ساعت 21:50
  سلام وقت بخیر من درسایت فری بیت کوین ثبت نام کردم وبه حداقل واریزم رسیدم وانتقال انجام شد ودرپایان هفته حساب فری بیتکوینم صفر شد وموجودی کم شو ولی به کیف پول بیت کوینم انتقال پیدا نکرد ولی سایت ebey انتقال انجام داد ودزسته ولی فری بیت کوین نداد؟پرا؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  اگر برداشت شما به صورت خودکار بوده است ، کمی صبر بفرمایید ، به کیف پول شما هم واریز خواهد شد
  بهتر است به سربرگ پرو فایل در بالای است(در زمان لوگین) مراجعه نمایید و تیک های قسمت پایین را پر کنید. اگر قبلا .. که ...
  در این صورت به محض واریز به کیف پول شما، لینک هش برای شما به ایمیل موجود در حسابتان ارسال میشود و ...

  با احترام
  1394/08/15 ساعت 00:07
  با سلام
  خدمت مدیر وب لاگ علم دوست همچنان از راهنمایی های شما سپاس گزارم

  سوال دیگه ای برام پیش اومده

  من یه کیف پول بیت کوین تحت نظر برنامه بیت کوین کور ساختم
  ایا امکان داره وقتی درخواست واریزی یا جابه جایی وجوه نقدی مابین کیف های بیت کوین ویندوز و سرور انجام میدم در همان حین مقداری از موجودی یا کل ان در حین جابجایی و انتقال از بین برود

  چرا این سوالو میپرسم چون اینترنت دوهفته اخیر با نوسان شدید سرعت مواجه شده و اینکه مرتب اینترنت Time out میده و این وجوه همه داده های الکترو نیکی هستند
  اگه وسط انتقال برق رفت دیگه بدتر

  لطفا کمک کنید
  سپاس گزارم
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  خیر و این طور اصلا ممکن است نیست . این موارد صد درصد در شبکه بیتکوین پیش بینی شده است و جزء ابتدایی ترین مشکلاتی است که پیش بینی شده است و وجود ندارد. حتی اگر یک سایت معمولی درج معاملات درست برنامه نویسی شده باشد و از مواردی چون ترنسکشن ها استفاده شده باشد، این مسئله برایش پیش نخواهد آمد - اگر دقت کنید وقتی شما اقدام به خرید یک کالا از طریق درگاه بانکی میکنید، حتی اگر پرداخت کنید و کالا تایید نشود؛ مبلغ به حساب شما بازگشت داده میشود. یعنی دریافت پول تنها با تایید دریافت کالا خواهد بود. اما برای بیتکوین چون به صورت دیگری است، و تاییدیه ها به صورت زنجیره هستند؛ این مشکل به صفر خواهد رسید.
  شما اگر تراکنشی را در کیف پول خود به صورت موفق انجام دهید که ارسال درست انجام میشود
  اما اگر مثلا به هر دلیلی در ارسال مشکل ایجاد شود، هیچگاه این طور نیست که از کیف مبدا و آدرس مبدا ارسال شود ولی به آدرس مقصد نرسد
  یا از کیف پول مبدا ارسال انجام نمیشود و یا اگر انجام شد، مطمئنا در آدرس مقصد ...
  یعنی اگر شما ارسالی انجام دهید و مشکلی در ارسال ایجاد شود که همین خیلی بعید است ، مطمئنا چون در حساب مقصد آن مقدار وجود ندارد و ارسال نشده است، در حساب مبدا حتما میتوانید آن مقدار را مشاهده کنید و ارسال انجام نشده است

  پس نوسانات ممکن است باعث شود که مثلا تاخیر در پرداخت و یا کانفیرم و .. انجام شود ولی این طور نیست که موجودی کسی این وسط گم شود و ...

  مگر شما از یک کیف پول غیر معتبر و یا سایر موارد مانند بلاک های غیر معتبر و ... که این موارد هیچ ارتباطی به شبکه بیتکوین ندارد و دخالت انسانی در آن ...
  با احترام
  1394/08/14 ساعت 01:26
  سلامی زیبا خدمت مدیر وبلاک علم دوست

  از راهنمایی پیشین سپاسگزارم

  حالا بازم دوتا مسئله دارم
  بعضی از سایت های بیت کوین موقه لود شدن هشدار اد بلاک میدن در صورتی که من اصلن این افزونه اد بلاک رو روی مرورگرم نصب نکردم
  بلافاصله بعد ریلود کردن صفحه مجبورم سریع صفحه رو استوپ کنم تا هشدار اد بلاک بالا نیاد حول 80 تا سایت این شکی دارم لطف کمک کنید

  دوم: پس در مورد حساب های بیت کوین در روی وب و برنامه بیت کوین تفاوت انچنانی باهم ندارن پس میشه به جای اینکه موجودی های موجود در کیف پول کوین در روی وب رو همونجا نگه داشت و برای معاملات خرید و فروش از اون استفاده کرد جدا از مسائل امنیت سرورها ؟
  یا حتما باید به کیف پول ساخته شده توسط برنامه بیت کوین کور روی ویندوز اول انتقال داده شوند سپس مبادرت به خرید و فروش کرد ؟
  لطفا راهنمایی کنید

  با سپاس
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  اون هشدار در حالت طبیعی درست است و مربوط به افزونه "ادبلاک" و یا افزونه های شبیه به آن است.
  اما این مسئله در برخی از سایت هیچ ارتباطی با این مسئله ندارد-
  یعنی در برخی مربوط به آی پی شما است- مثلا با آی پی ایران ...
  اما در اکثر آنها وقتی موجودی بالانس سایت کم است و یا شما بارها برای درآمد به آن مراجعه کردید، بی جهت این هشدار ... (یک کار عمدی از خود سایت است )
  برای همین مثلا در بخش رایگان تفاوت سایتی چون فری بیتکو با سایر سایت ها مشخص میشود.

  2- از نظر معاملات و .. نه تفاوت ندارند
  اتفاقا یکی از محاسن کیف پول های تحت وب، همین راحتی برای کار و در دسترس بودن آن ها است.
  اما برای درک بهتر صحبت من نسبت به اعتبار و ..:
  به عنوان مثال فرض کنید که یک کیف پول تحت وب را به مانند یک موسسه اعتباری در نظر بگیرید (نمیگویم بانک چون نمیتوان از برخی جهات مانند بانک نسبت به آن مطمئن بود. مثلا کوین بیس شاید نزدیک به یک بانک ... ولی باز ریسک ایران وتحریمات ...- بلاکچین هم نسبتا اعتبار خود را ثابت کرده است)
  حال شما بیتکوین را مانند یک گاوصندوق در خانه خود در نظر بگیرید. (در این مورد بیتکوین کر یعنی نرم افزار اصلی بیتکوین و برای مولتی بیت و .. باز معایب دیگری نیز هست)
  البته من این مثال را تنها از نظر اعتبار و امنیت گفتم و اگر نه تفاوت های بسیاری ...
  مثلا شما خودتان مسئول امنیت گاو صندوق هستید - ولی اگر نسبت به این امنیت درست عمل کنید، همه چیز دست خودتان است
  فقط یک مسئله دیگری برای بیتکوین کر وجود دارد که البته این یک سال دو بار پیش آمد و آن بلاک های غیر معتبر و ... است که با بروزرسانی و آبدیت بودن نرم افزار و پیگیری نکات لازم در سایت بیتکوین، قابل حل است

  اما امنیت یک کیف پول تحت وب به مانند یک موسسه اعتبار دست شما نیست - اگر به موسسه دسبرد زده شود و یا برشکست کند .....
  همانطور اگر یک کیف پول بیتکوین ، هک شود(این مورد برای بلاکچین و کوین بیس بسیار بعید است ولی به هر حال نمیتوان گفت که "صفر" است.
  از طرفی یک موسسه ممکن است که خودشان مشکلاتی داشته باشند. یک کیف پول هم ...

  اما خارج از این موارد :
  نه
  و هیچ تفاوتی نمیکند که شما موجودی خود را از کدام کیف پول خرج کنید. در کدام یک نگهداری کنید
  اصلا یک شخصی میتواند که تنها فقط و فقط یک کیف پول یعنی مثلا فقط بلاکچین را داشته باشد و حتی یک بار هم سایر کیف پول ها را استفاده نکرده باشد - ممکن است شخصی در طول چند سایت فقط و فقط با کیف پول بلاکچین آشنا باشد و فقط با آن کار کند - از آن برداشت کند- از آن برای انتقال استفاده کند- تنها شماره حساب های کیف پول بلاکچین خود را برای واریز دیگران، ارائه کند و ...
  همه آنها از یک بابت به شبکه بیتکوین مرتبط هستند
  و از طرفی همه آنها هیچ ارتباطی به شبکه بیتکوین ندارند
  از بابت اینکه شما به محض اینکه دارای یک شماره حساب و والت در هر کدام داشته باشید و به آن موجودی واریز شود، در شبکه بیتکوین ثبت میشود که این موجودی برای این شماره حساب است. اصلا مهم نیست که در کدام کیف پول است - آیا تحت وب است ویا دسکتاپ

  از این بابت که همه آنها اصلا به شبکه بیتکوین ارتباط ندارند، نیز مستقل هستند - یعنی اینکه هر کدام از این کیف پول ها وجود داشته باشند ویا نداشته باشند، در شبکه بیتکوین هیچ تاثیری ندارد.
  با احترام
  1394/08/13 ساعت 15:46
  باسلام وخداقوت خدمت مدیر وبلاگ علم دوست
  چندتا از سایت های سرمایه گذاری بیت وکوین قابل اعتماد رو میخواستم با تشکر

  و یه سوال اساسی
  من توی سایت بلاک چاین یک حساب کاربری همون کیف پول مجازی دارم سوالم این بود که
  ایا نیازی ضروری به انتقال وجوه واریزی موجود در کیف مجازی در سرور بلاک چاین به کیف پول بیت کوین ساخته شده توسط برنامه بیت کوین کور در کامپیوتر خودمون هست یانه
  میدونم که هر دوتاش مال خودمه ولی جهت اطمینان خواستم بدونم

  و سوال دوم ایا جابه جاییهای موجودی بیت کوین در یک سرور مابین حساب هایش هزینه بر است یانه
  چون من جهت اطمینانی 10000بیت کوین از یک حسابم به دیگر حسابم در سرور بلاک چاین اقدام کردم منتها بعد از اون انتظار که همان اندازه بر روی موجودی حساب مورد نظرم اضاف بشه ولی اینطور نشد
  البته ساعاتی بعد از اون کار چندتا واریزی از سایت های مختلف به حساب کاربری مورد بحث واریز شد و کلا دیگه قاطی کردم
  چون میخوام جساب هامو یک پارچه کنم همه حساب هامو به یک حساب اصلی انتقال بدم
  لطفا کمکم کنید


  با تشکر
  امتیاز: 1 0
  پاسخ:
  سلام
  ببینید من خودم بیشترین کارم را همان بلاکچین است - بیشترین انتقالی و شاید خواب موجودی را در همان داشته باشم
  اما اگر بیتکوین کر را دارید، مطمئنا بهترین و مطمئن ترین کیف پول است- البته با در نظر گرفتن مشکلات اخیر آن باید نسبت به ورژن و معایب آن در سایت بیتکوین کر دنبال کنید- اخبار آن را در صفحه اخبار علم و درس درج میکنم.
  یعنی
  کیف پول های تحت وب دارای ویژگی های خاص خود هستند و همین طور معایت خاص خود را دارند
  مثلا در برار هک و یا اعتماد خود کیف پول (صاحبان) این ها معایت کیف پول های تحت وب ...
  اما کیف پول بیتکوین کر فقط باید از نظر امنیت سیستم خود مطمن باشید+موردی که در بالا گفته شد را همیشه به روز باشید - مانند بلاک های غیر معتبر و ..

  البته این را هم بگویم که بلاکچین یا کوین بیس از نظر امنیتی آنقدر بالا هستند که چیزی کمتر از شبکه بیتکوین ندارند/

  ضمنا یک توضیح اضافه بدهم
  هر کدام از این کیف پول ها مانند همان بلاک چین، این طور اشتباه نکنید که ارتباط مستقیمی با شبکه بیتکوین دارند
  بیتکوین یک نرم افزار متن باز است - البته با گسترش آن و تبدیل شدن به یک صنعت کمی استفاده های خاص از آن نیاز به مراحل قانونی و ...دارد
  یعنی شما بوسیله این نرم افزار و شبکه میتوانید اقدام به تاسیس یک کیف پول بیتکوین نمایید (جدا از فرض موارد قانونی) و سپس به شبکه بیتکوین متصل نمایید/
  همینطور که ده ها و یا صدها کیف پول تحت وب وجود دارد
  نرم افزار اصلی بیتکوین یعنی بیتکوین کر هم به همین شکل است . با این تفاوت که این نرم افزار توسط خود شبکه بیتکوین ارائه شده است_منظور شبکه ای که توسط حمایت کنندگان آن ....

  پس در نتیجه : جابجایی بین کیف پول ها مستلزم همان کارمزد انتقال بین حساب ها را دارا میباشد
  یعنی بدانید که بلاکچین هیچ ارتباطی به شبکه بیتکوین ندارد- اما چون به عنوان اولین سایت از نظر گرافیکی جهت ارائه بلاک های شبکه بیتکوین... دارای محبوبیت شد و البته اعتبار خود را هم ثابت کرده است
  امروزه در سایت بیتکوین حتی برای بلاک ها هم به سایت بلاک های اصلی که بسیار بروز شده است اشاره شده است . حتی کیف پول بلاک چین در آن اشاره نشده است
  البته این به دلیل سیاست ها و مشکلاتی است که خود این حمایت کنندگان با یکدیگر ...
  چون بلاک چین آنقدر محبوب شده بود و یا هست که سهم عجیبی از تراکنش ها را به خود ..
  و این برای خیلی از رقبا و حمایت کنندگان اصلا خوشایند نیست و ..

  در مورد انتقال :
  ببینید شما دو مفهوم را اول باید ..
  1- کیف پول 2- آدرس
  شما میتوانید اقدام به تاسیس چندین کیف پول نمایید (حال چه در بلاک چین و چه در بیتکوین کر و یا مولتی بیت و ...)
  در هر کدام از این کیف پول ها میتوانید اقدام به ایجاد هزاران شماره آدرس نمایید (در حقیقت اصلی شبکه بیتکوین هم بر این بوده است- یعنی هر آدرسی یک بار مصرف است - میتوان از ان استفاده های مجدد کرد- اما در اصل آن را میگویم)
  پس وقتی شما یک کیف پول مثلا در بلاکچین تاسیس میکنید،، اون شماره حسابی که به شما داده میشود، یک شماره آدرس پیش فرض ساخته شده است که با تمامی آدرس هایی که شما ایجاد میکنید ، تفاوت ندارد-
  چطوربگویم : شما کیف پول خود را به عنوان یک ظرف در نظر بگیرید (البته ظرفیت مشخصی ندارد و ظرفیت را قلم بگیرید)-حال فرض کنید شما میتوانید این ظرف را به صدها قسمت جدا تقسیم کنید
  هر قسمت یعنی یک آدرس - پس اگر شما و یا هر کسی به هر کدام از آدرس ها و یا حتی آدرس پیش فرض کیف پول خود، موجودی واریز کنید
  یعنی وارد کیف پول شما یا همان ظرف شده است- میتوانید ظرف را به قسمت های بیشتری تقسیم کنید- یعنی آدرس های بیشتری بسازید
  میتوانید از یک آدرس به یک ادرس دیگر خود انتقال دهید- یعنی از یک قسمت کیف پول خود به یک قسمت دیگر آن (در واقع همان ظرف...)

  اما وقتی شما یک کیف پول دیگر می سازید- یعنی با یک نام کاربری و ایمیل دیگر اقدام به ساخت یک کیف پول میکنید.
  درست به مانند این رفتار میشود که انگار شخص دیگری آن کیف پول را ساخته است. یعنی این کیف پول جدید کاملا مجزا از قبلی است

  برای مولتی بیت و مولتی کر هم به همین شکل است
  اگر دقت کنید شما در این نرم افزارها ، دو راه برای ساخت آدرس دارید
  1- گزینه ساخت آدرس جدید : به معنای ساخت یک آدرس جدید در همان کیف پول است (یعنی باز هم همان کیف پول)
  و شما تنها یک بک آپ دارید (تنها یک کیف پول اما ممکن است در آن ده ها آدرس ساخته باشد)
  در این حالت شما تنها یک ذخیره در کامپیوتر خود دارید (مثلا ذخیره و یا بک آپ کیف پولتان تحت نامی که مشخص کردید)
  2- شما میتوانید با این نرم افزار، اقدام به ساخت یک والت جدید و یا هر تعداد کنید
  یعنی میتوانید این بار یک والت جدید را (کیف پول) در یک درایو دیگر کامپیوتر خود ذخیره کنید.
  و بک آپ و فایل آن کاملا از کیف پول اول شما متفاوت است.(معمولا یک کیف پول در هر نرم افزار و یا تحت وبی به عنوان پیش فرض با یک آدرس پیش فرض وجود دارد)
  در این حالت دسترسی به کیف پول دوم شما، هیچ ارتباطی به دسترسی به کیف پول اول ندارد- شما میتوانید در کیف پول دوم خود هم اقدام به ساخت هر تعداد آدرس نمایید

  ضمنا برای سایت و سرمایه گذاری، فعلا دست نگه دارید- حداقل دو هفته دیگر - میدانم که مدام قول میدهم ولی مشکلی باعث شده است که دائم بدقول شوم. باور کنید که برحست تقدیر از دستان من ...
  اما اصلا سرمایه گذاری نکنید- ترید کنید اما با توجه به توضیحاتی که مدام میدهم - یعنی در انتخاب تریدر و یا زمان لازم برای انتقال به کیف پول و .. دقت کنید
  مطمئن باشید که با حل مشکلاتم ، هم از بابت ترید و گروه سعی خواهم کرد که با ایجاد یک گروه ، درآمدهای ایده آلی را ...
  و هم یکی دو روش کسب درآمد و بدون ریسک را ....
  سرمایه گذاری نکنید
  با احترام - من در خدمت شما هستم
  1394/08/05 ساعت 14:56
  salam manie khataie erorr dwonlaodin wallet balance to saiaiblock chainn chist
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  دوست گرامی
  متن پیغام را اشتباه نوشته اید
  لطف کنید متن را صحیح یا اصلا تصویر متن را ....
  در هر صورت خطا ممکن است :
  مثلا پس از ورود به بلاک چین به دلیل مشکلات لود و سرور - آی پی و سرویس دهندگان و ... موجودی شما لود نشود. برخی مواقع با تغییر مرورگر .. و یا آی پی ..
  باید متن صحیح را برای من ...
  با احترام
  1394/07/14 ساعت 15:16
  سلام داداش
  من یه حساب بیت کوین ساختم
  هر سایتی هم میرمبیت کوین فری بگیرم شماره حسابو کپی میکنم ولی نمیدونم چرا هنوز حسابم 0 هست و من نتونستم چیزی کسب کنم
  یه راهنمایی بکن لطفا
  ممنون از سایت خوبتون
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  ابتدا به من بگویید که شماره حساب را در کدام کیف پول ساخته اید

  با فرض اینکه شما شماره حساب را در بلاک چین و یا مولتی بیت و یا بیتکوین کر ساخته اید . در مورد بلاک چین : دامنه blockchain.info
  و نیز با فرض اینکه منظور شما کسب درآمد در بخش رایگان و قطره ای است

  ببینید دوست گرامی
  در هر سایتی قوانین پرداخت متفاوت است
  به عنوان مثال در سایت معتبر فری بیتکو ، در صورت فعال کردن اتو برداشت از سوی شما، پس از رسیدن به مبلغ 5 هزار و خورده ای ساتوشی، برای شما در یک روز خاص هفته (معمولا دوشنبه) پرداخت میشود و حدود چند ساعت تا یکی دو روز به حساب شما واریز میشود

  اما در صورت عدم فعال کردن اتو از سوی شما، شما میتوانید به صورت دستی پس از رسیدن به حداقل گفته شده، برداشت نمایید
  سایر سایت های قطره ای و ... نیز قوانین متفاوت و مختص به خود را دارند
  به عنوان مثال برای این سایت به صورت کامل در صفحه زیر آموزش داده شده است
  http://elmodars.ir/1393/01/01/post-118
  اگر میخواهید حساب خود را تست نمایید
  بهتر است از یک صرافی ، حداقل مقدار بسیار کمی بیتکوین در حد چند میلی خرید نمایید و برای پرداخت، آدرس کیف پول خود را به صرافی بدهید

  بنده در خدمت شما هستم
  اگر سوالی دارید، مطرح نمایید - موفق باشید
  1394/07/08 ساعت 11:56
  WOW
  WOW
  FREE Bitcoin cloud mining .Very Nice.Monitoring now.

  http://hexhash.ml/signup?r=saeid0188
  امتیاز: 0 0
  1394/07/03 ساعت 09:55
  باسلام وخسته نباشیدایادربلاک چین بایک کامپیوترمیشه چند کیف پول داشت چون اولی هامشکل دارند رمز قبول نمیشه وکیف پول بازنمیشه
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  نه - مشکلی نیست
  ببینید ، البته باز هم سعی کنید ، آخرین آبدیت قوانین آن را یک مطالعه ای داشته باشید - آخرین باری که مطالعه داشتم، این سایت با این مسئله مشکلی ندارد و فقط به عدم ثبت اطلاعات صحیح از سوی کاربر و نیز استفاده از ابزار دور زدن فیلترینگ مشکل داشت.
  در عین حال این را قبول کنید که هر کاربری موظف است ، قبل از استفاده از خدمات هر سایت و فعالیتی ، حداقل یک بار آخرین آبدیت قوانین و شرایط آن سایت را مطالعه نماید و این قوانین مدام در حال بروزرسانی است.
  ضمنا معمولا سایت هایی با مسئله ایجاد چند حساب مشکل دارند که دارای پروسانت و کمیسیون و یا رفرال گیری باشند.
  بالطبع این مسئله برای بلاک چین صدق نمیکند

  نکته :
  ضمنا به دلیل مسائل مربوط به ارزهای رمزنگاری و امنیت خاص آنها ، به هر دو سایت بلاک چین با پسوند کام و اینفو ، اعتبار متوسطی داده میشود.
  ضعف و پایین بودن این اعتبار به خود سایت ارتباطی ندارد و مربوط به نوع فعالیت آنها است.
  در عین حال معتبرترین و بهترین کیف پول در صورت امکان ، همان کیف پول دسکتاپ و اصلی بیتکوین است - با این حال blockchain.info یکی از گزینه های اصلی خودم است که شاید نیمی از معاملات خودم را از این کیف پول انجام میدهم بابت تاخیر واقعا عذرخواهی میکنم و برای همین از طریق ایمیل نیز به شما اطلاع خواهم داد
  با احترام - موفق باشید
  1394/06/24 ساعت 12:19
  با سلام و خسته نباشید بابت سایت خیلی خوبتون. من چند روزی میشه که در حساب بلاک چینم به مشکل خوردم و خواستم از شما راهنمایی بگیرم. من یک هفته پیش مقداری بیت کوین به یک ادرس دیگه ارسال کردم اما بعد متوجه شدم که بیت کوین من با یه ادرس دیگه ارسال شده . تا اینکه فهمیدم زیر ادرس بیت کوینم یه ادرس دیگه ایجاد شده . من هم اون ادرس جدیدو پاک کردم اما باز هم تمام ارسال هام با اون ادرس انجام میشه لطفا کمکم کنید چطوری این مشکلو حل کنم
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  بابت تاخیر عذرخواهی میکنم
  ببینید اول اینکه باید دو مسئله را از هم تفکیک نمایید
  کیف پول یا والت بیتکوین - آدرس کیف پول بیتکوین
  شما وقتی اقدام به ایجاد یک کیف پول در بلاکچین و یا ... میکنید، میتوانید هزاران آدرس بر روی این کیف پول ایجاد نمایید و ا ین با ساخت چند کیف پول متفاوت است . و وقتی دریافت و یا ارسالی انجام میدهید، در حقیقت همه این تراکنش ها مربوط به همان کیف پول است
  ببینید آدرس بیتکوین در اصل یک بار مصرف استفاده میشود(توصیه این است)
  و حال تفاوت آن با یک حساب بانکی در این است. یعنی یک حساب بانکی همیشه از همان شماره حساب استفاده میکند
  در یک کیف پول هم به همین شکل میتوان استفاده کرد و عیبی ندارد. یعنی از همان شماره حساب اول ، بارها و بارها استفاده نمود.
  پس در نتیجه کیف پول شما همان آدرس بیتکوین شما نیست. بلکه آدرس جزیی از کیف پول است و میتوانید هزاران آدرس بسازید.
  در حقیقت وقتی که شما یک کیف پول میسازید، بالطبع برای شروع باید یک آدرس داشته باشد و اولین ادرس به صورت پیش فرض برای کیف پول شما ساخته شده است. حال شما میتوانید آدرس های بسیاری برای کیف پول خود بسازید و این آدرس اول و آدرس های بعدی، به عنوان در اصل تنها یک آدرس یک بار مصرف ارائه میشوند.
  نمیدانم متوجه میشوید و یا بنده درست مطلب را انتقال نمدهم
  به عنوان مثال اگر در نرم افزارهای تحت دسکتاپ نگاه کنید(والت های مولتی بیت و بیتکوین کر)
  شما یک گزینه ساخت کیف پول دارید و یک گزینه ساخت ادرس
  این یعنی اگر آدرس بسازید، سپس بک آپ و یا کپی کیف پول خود را در هر نرم افزارو والتی بر روی سیستم دیگری اجرا نمایید، کیف پول شما به همراه تمام آدرس هایش نمایش می یابد. حتی ممکن است آدرسی را پس از بک آپ بسازید ، ولی با اجرای بک آپ در جای دیگر، موجودی یکی است.

  اما زمانی که اقدام به ساخت یک کیف پول دیگر میکنید(گزینه ساخت کیف پول در والت دسکتاپ) ، در حقیقت این کیف پول را باید به صورت جداگانه در سیستم خود ذخیره نمایید و بک آپ آن نیز متفات است. روی این کیف پول هم میتوانید هزاران آدرس دیگر بسازید.
  این مسئله مربوط به همان کلید عمومی و خصوصی است.

  اما مشکل شما :
  خوب شما در والت بلاک چین خود، مثلا خودتان و ... یک آدرس دیگری ایجاد کرده اید،
  خوب در زمان ارسال میتوان از گزینه سفارشی ارسال استفاده کرد(گزینه سوم در پنل سمت چپ) و هر آدرسی را برای ارسال انتخاب کرد تا زمان ارسال از آن استفاده شود(علاوه بر تعیین دستی کارمزد و ...)
  اما اگر شما این کار را برای ارسال انجام نداده اید؛ دلیل آن این است که شماره حساب اول شما دارای موجودی نیست و شماره حسابی که دوم ایجاد کرده اید، موجودی دارد و شما به دلیل اینکه از نوع پیش فرض ارسال یعنی همان اولین گزینه ارسال استفاده میکنید، به صورت خودکار از آدرسی که موجودی دارد، ارسال میشود و برای همین .....

  اگر میخواهید روی صحبت بنده مطمئن شوید، به قسمت Receive Money در والت خود بروید و موجودی هر دو آدرس خود را چک نمایید

  هشدار: در پاک کردن آدرس ها در بلاکچین بسیار مراقب باشید(موجودی شما از دست نرود)
  موفق باشید
  1394/06/01 ساعت 20:13
  سلام
  ببخشید من تو بیت کوین حساب باز کردم یک مقداری هم کسب کردم ولی به روز یکشنبه رسید حسابم صفر شد
  بیت کوین های من کجا رفتند ؟
  میشه راهنمایی کنید
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  این اصلا ممکن نیست
  ببینید حساب بیتکوین ، یعنی حسابی که در بلاک چین یا کیف پول هایی چون مولتی بیت و یا بیت کوین کر وجود دارد . البته کیف پولهای بسیاری موجود هست که به برخی نمیتوان م....
  ببینید دوست گرامی، برخی ممکن است در همین بیتکوین، در حساب خود و یا معاملات آنها، چند میلیون و یا چند صد میلیون شود و درست مانند یک شبکه بانکی است. یعنی اگر بخواهد مشکلی داشته باشد و حساب کسی پاک شود و یا کم شود، که دیگر کسی به این شبکه و یا چند کیف پول و خدمات برتر آن اعتماد ندارد. این شبکه خودکار است و هیچ شخص و یک کاربر و .... نمیتواند در آن دست ببرد. بزرگترین هکرهای جهان.....
  و حتی از سوی بسیاری برنامه نویسان و هکرها و شرکت های کله گنده حمایت میشود. (به سایت بیتکوین و بنیاد بیتکوین مراجعه نمایی)

  حال شما بگویید که اصلا در کجا حساب داشته اید.
  اگر در بلاک چین است، شماره والت خود را برای من ارسال کنید
  و توضیح کامل تری بدهید

  موفق باشید
  1394/05/17 ساعت 23:32
  ممنون داداش
  شما هم پشتیبانی خوبی داری

  من تماس گرفتم (از طریق ایمیل ) گفت احراز هویت کن منم هرچی خواست فرستادم ولی گفت کارت ملی شما فاقد حروف انگلیسی و ما نمی تونیم اونو بپذیریم

  چه کنم؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  ببینید، شما باید کارت هویت خود را به به انگلیسی ترجمه نمایید(البته برخی فارسی قبول میکنند) و سپس ارسال نمایید. این مسئله نه تنها برای این سایت بلکه برای بسیاری از سایت ها و بانک های اینترنتی یکسان است
  یعنی کلیه اسنادی که ارسال میشود باید دارای ترجمه انگلیسی باشد. این کار را خودتان هم میتوانید انجام دهید. فقط قسمت عکس را اصلا دست نزنید. اگر کارت هویت شما دارای مهر است، به آن قسمت نیز کاری نداشته باشید (با رعایت سایر موارد مربوط به طراحی)
  با احترام
  1394/05/15 ساعت 18:51
  سلام من توی سایت cex.io حساب داشتم بعد یه نرم افزار نصب کردم که برای ورود یه هر چند ثانیه یه کد جدید می داد تا وارد کنم و وارد حساب کاربری بشم ولی نرم افزار الان حذف شده و از من اون کدو می خواهد من دوباره نصب کردم ولی جواب نمیده
  تورو خدا بگین چطوری حسابمو برگردونم
  کلی بیت داشتم
  امتیاز: 1 0
  پاسخ:
  سلام
  دوست گرامی به ایمیل زیر تماس بگیرید و مشکل ورود خود را به دلیل حذف نرم افزار 2FA اعلام کنید. پس از اینکه برای سایت احراز هویت شدید و مشخص شد که شما صاحب حساب هستید، موقتا فاکتور دوم شما را غیر فعال خواهند نمود و شما با ورود به حساب خود، میتوانید فاکتور دوم جدیدی تنظیم نمایید
  support@cex.io
  ضمنا این را هم بگویم که من خودم تقریبا از ابتدای کار این سایت با فاکتور دوم اس ام اس از طریق اپراتور ایرانسل کار میکنم و حتی یک بار هم برای ورود مشکل نداشته ام.
  در مورد نرم افزار google authenticator هم ،پس از نصب لازم است که از از تنظیم صحیح منطقه زمانی و نیز ( ساعت و تاریخ گوشی‌تان) مطمئن شوید و البته این مشکل زمانی که کدهای دریافتی قابل قبول نیست و تایید نمیشود، قابل بررسی است. (خودش همگام سازی دارد )

  شما برای سینگ کردن نرم افزارgoogle authenticator و ... با حساب کاربری خود در سایت، نیاز به یک بارکد (RQ Code) یا کد دستی خواهید داشت. این کد را نزد خود نگه دارید تا بعدا ....
  با ایمیل ذکر شده مربوط به سایت تماس بگیرید.
  سایت CEX بدون اغراق دارای بهترین و بی نظیرترین پشتیبانی در ردیف سایت های خودش میباشد . به محض مطرح کردن مشکل خود و سپس احراز هویت حساب خود، مطمئن باشید که به سرعت مشکل شما حل خواهد شد. در عین حال از نظر موجودی مشکلی نخواهید داشت . البته تا این لحظه از این بابت کوچکترین مشکلی نداشته است. در مورد آینده نمیتوان قضاوتی نمود
  اما از نظر ماین ، کارنامه جالبی نداشته است - از نظر خرید و فروش عالی است - البته بسیاری از کوین ها حذف شده است
  البته قبلا از طریق صفحه زیر در پنل قبلی این سایت امکان ارسال تیکت بود، اما در حال حاضر از طریق همان ایمیل اشاره شده در بالا، اقدام نمایید:
  https://support.cex.io/hc/en-us/requests/new
  ایمیل برای رفع مشکل در CEX:
  support@cex.io
  ایمیل مدیریت:
  webmaster@cex.io

  جهت دانلود نرم افزار فاکتور دوم گوگل (Google Authenticator 2FA) نیز از آدرس زیر استفاده نمایید: (google.android.apps.authenticator)

  https://play.google.com/store

  جهت مشکلات مربوط به فاکتور دوم در اکانت جیمیل خود و ...به آدرس زیر:
  https://support.google.com/accounts?source=404#topic=3382296
  با احترام
  1394/04/10 ساعت 03:43
  با سلام وخسته نباشید
  از یه سایتی برام به حساب بلاک چین بیتکوین فرستادن و باید برم تو سایت بلاک چین اون رو تایید کنم به برداشت کنم ممنون میشم راهنمای کنید لطفا
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  نه دوست گرامی
  اصلا نیاز به تایید نیست

  ببینید در حالت معمول نیاز به تایید دریافتی ها نیست (کاملا مانند یک شماره حساب بانک در ایران به آن تصور کنید- اصلا مانند شماره کارت 16 رقمی به آن نگاه کنید)
  البته برای امنیت روش هایی است که نیاز به تایید طرف مقابل دارد. مثلا شما یک کوین را برای من ارسال میکنید و از یک پیغام جهت تایید و ... استفاده میکنید که در بحث اینجا نیست
  در نتیجه شما نیاز به تایید ندارید.

  تخصصی تر:
  منظور از 1 تایید و یا چند تایید، (کانفیرم) ، شبکه بیتکوین است. یعنی وقتی من یک مقدار مشخصی را ارسال میکنید، برای اینکه همان مقدار را در یک زمان برای دو نفر ارسال نکنم و یا اینکه برگشت نزنم، باید این مقدار به یک بلاک بیتکوین پیوست شود. حال این پیوست حدود 10 دقیقه زمان میبرد. و روش پیوست آن به روش خودکار و با رمزگذاری انجام میشود. حال این محاسبات را همان کاربرانی انجام میدهند که به نحوی سیستم و یا سایر روش ها مانند کلود، در این کار مشارکت دارند و سود ماین دریافت میکنند (در اصطلاح همان مایننیگ گفته میشود)
  وقتی میگویند تعداد بیشتری تایید(البته به صورت خودکار است و به شما ارتباطی ندارد) یعنی تراکنش شما و موجودی حساب شما، چندین بار توسط محاسبات رمزنگاری تایید و ضمیمه یک بلاک شده است . کوچکترین تغییری در یک تراکنش و یا بلاک، تحت تاثیر و یا بستگی در بلاک های قبل و بعد خود دارد و بلاک ها به صورت یک زنجیره ای به یکدیگر ارتباط دارند
  با احترام
  1394/04/03 ساعت 09:15
  سلام
  ببخشید حساب پرفکت مانی چیه؟همون حساب بلاک چین مگه نیست؟
  اگه میشه ی سایت خوب ک اسکم نباشه معرفی کنین
  ممنون ک سوال قبلیمو جواب دادین
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  نه و کاملا متفاوت است
  ببینید سایتی که شما نام بردید، اصلا ارتباطی با ارزهای رمزنگاری چون بیتکوین ندارد . بلاکچین نیز یک کیف پول برای بیتکوین است.
  حساب پرفکت مانی یک بانکی اینترنتی است
  مانند حساب پیزا و یا پی پال و به عبارتی بانک پیزا و پی پال
  با این تفاوت که این بانک در آشیای شرق یعنی در واقع هنگ کنگ واقع شده است. در نتیجه با کشور ایران و ... نیز مشکلی ندارد. البته این مسئله سالیان سال است و به دلیل اینکه کشور آن، بعید به نظر میرسد که با ایران مشکل داشته باشد.
  ضمن اینکه اتفاقا به علت شرایط کاری و قانونی و مشکلاتی که پیش از این گریبان بانک های اینترنتی با این سیستم شده است، تا جایی که براحتی میتوان از زبان فارسی برای استفاده از خدمات این بانک استفاده نمود. اتفاقا شهروندان آمریکا حق استفاده از خدمات این بانک را نخواهند داشت
  باز کردن حساب در این بانک بسیار ساده است
  لینک بانک : perfectmoney.is
  ببینید پس از ورود به سایت این بانک ، بهتر است همان ابتدا از طریق گزینه بالای صفحه در سمت راست، زبان فارسی را برای خود انتخاب نمایید. سپس به گزینه ثبت نام بروید (ساخت حساب جدید)
  اطلاعات لازم را وارد نمایید و سپس یک ایمیل برای شما ارسال میشود که با تایید آن، حساب شما تایید و باز خواهد شد. ضمنا ایمیل حاوی یک Member ID (تشکیل شده از چند رقم) میباشد. این آی دی به همراه پسوردی که در زمان ثبت نام وارد نموده اید، جهت ورود به حسابتان استفاده خواهد شد. با انجام مراحل بالا، حساب شما باز و آماده استفاده خواهد بود. پس از ورود، سه شماره حساب به شما داده خواهد شد. (پیش فرض، امکان افزایش است)
  اولین شماره برای حساب طلای شما است که با G شروع میشود و کاملا مسخص است
  دومین شماره که بیشتر با آن سروکار خواهید داشت، برای حساب دلار شما است و با حرف U شروع میشود ( مثال : U6322202)
  و حساب سوم مربوط به حساب یورویی شما است
  در این بانک امکان ارسال به تمامی حساب های کاربران را در صورت داشتن موجودی خواهید داشت
  همچنین تمامی کاربران میتوانند به این شماره حساب ها برای شما ، ارز اینترنتی که به صورت معمول همان حساب دلار شما است، واریز نمایند. ( مثال : U6322202)
  امکانات دیگری چون گرفتن وام و یا پرداخت وام و قرض دارد که پیشنهاد میکنم در ابتدای کار استفاده نکنید و باعث از دست دادن اموال شما میشود (منظور با سایر کاربران است و نه با بانک)

  نکته مهم :
  این حساب شما، حالت معمول حساب است و هنوز ویرفای نشده است
  البته بانک پرفکت مانی نیاز به تایید حساب ندارد
  اما اگر حساب خودتان را تایید و ویرفای نمایید، برای ارسال های خود(همیشه کارمزد با شخص ارسال کننده است) کارمزد کمتری میدهید
  یعنی حدود 1 چهارم کارمزد شما کاهش خواهید یافت
  اگر در حالت عادی برای 100 دلار، حدود 1.9 دلار کارمزد بدهید، با ویرفای حساب خود، این مقدار به 0.5 کاهش خواهید یافت. حدود همان یک چهارم

  منوهای پرکاربرد: (البته زبان فارسی دارد و نیازی ندارید)
  Send Money: برای ارسال وجه به دیگران (انتقال وجه)
  History: تراکنش ها و سوابق مالی شما ثبت شده است
  Settings: تنظیمات مربوط به حساب و اطلاعات شخصی
  Logout: پس از هر بار ورود به حساب و پایان کارتان، برای امنیت این گزینه را حتما استفاده نمایید

  نکته: ممکن است ، چند ماهی که از حساب شما بگذرد، در بدو ورود(پس از وارد کردن آی دی و پسورد، ابتدای وارد صفحه ای برای تغییر رمز شوید که میتوانید انجام دهید و یا کنسل نمایید)

  موارد زیر را عجله نکنید و فعلا نیازی ندارید . بگذارید کمی تجربه کسب نمایید و این کار را خودتان هم میتوانید انجام دهید و بیخودی هزینه نکنید.
  برای تایید حساب خود: شما سه گزینه را باید کامل و ارسال نمایید
  1- تایید کارت شناسایی خود: یعنی باید ترجمه گواهی نامه و یا کارت ملی و یا پاسپورت و ..... خود را ارسال نمایید(میتوان با فتوشاپ انجام داد ولی سعی کنید در زمان ترجمه؛ کمترین تغییر در آن ایجاد نشود - بخصوص در قسمت مهتر اصلا تغییر ایجاد نکنید)
  2- ویرفای آدرس : میتوان مراحل بالا را برای قبض منزلتان انجام دهید
  3- شماره تماس: کدی که بوسیله اس ام اس و یا تلفن گویا (بسته به انتخاب شما) ارسال میشود ، تنها باید وارد نمود.

  باز هم تاکید میکنم که شما اصلا نیازی به ویرفای در همان ابتدای کار ندارید و بگذارید سه ماه زمان ببرد


  نکته : بانک های دیگری چون وب مانی - اکوپی نیز مانند پرفکت مانی برای ایرانیان قابل استفاده است (Webmoney - Okpay)

  پس از داشتن حساب پرفکت مانی، باز کردن حساب اکوپی و وبمانی بسیار برایتان ساده میشود
  ضمنا وبمانی کمی دارای پنل سخت تری میباشد و زبان انگلیسی را ساپورت نمیکند. (اکوپی را با اگوپی اشتباه نگیرید)

  بانک هایی چون پی پال و پیزا و ... نیز دارای اعتبار بالایی هستند . اما برای ایرانیان ممنون است به محض متوجه شدن، حساب شما مسدود میشود. حتی نباید یک بار هم با آی پی ایران وارد شوید. ضمنا این بانکها نیاز به تایید حساب دارند و شرایط بسیار سختی دارا میباشند.

  با احترام
  سعی خواهم نمود، این گونه آموزش های اولیه و نیز جامع، در سایت قرار گیرد. اما میتوانید از گوگل جهت آموزش استفاده نمایید
  1394/03/27 ساعت 16:21
  با سلام و خسته نباشید و تشکر از شما
  سایتی که در اون فعالیت رایگان میکنم
  Mycoinads هستش
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  دوست عزیزم ، مای کوین ادز (Mycoinads) از نظر ما اسکم است
  این یعنی معمولاپرداخت ندارد
  حال ممکن است که برای شخصی پرداخت کند و این هم تنها یک سیاست برای انجام تبلیغات اولیه برای سایت بدست کاربران بدون هیچ هزینه ای از سوی خودشان است

  بزرگترین دلیل این امر:
  پرداخت هایی که به صورت آفلان صورت میگیرد
  عدم کلید خصوصی و یا همان شماره والت است

  لطفا
  1- اول اینکه وقت خود را صرف هیچ درآمدی در نت چه رایگان و چه سرمایه گذای نکنید
  منظورم درآمدهایی مانند همین ها و یا باکس های کلیکی و سایت های جذب سرمایه است

  2- اگر هم در فراغت این کار را انجام میدهید، حداقل در همان چند سایت معتبرتر انجام دهید

  دوست عزیز : وقتی از ساتوشی و بیتکوین برای پرداخت و تبلیغات استفاده میکنند، تاثیر بهتری میگذارند
  در نظر بگیرید که شما 100 هزار ساتوشی داشته باشید، تنها 800 تا یک تومانی از شما میخرند
  این یعنی هر 100 ساتوشی یا همان 0.00000100 بیتکوین، حتی به یک تومان هم نمیرسد (ده ریال)

  در نتیجه حتی کمترین هزینه های شما یعنی پول برق و نت شما در نخواهد آمد
  اگر واقعا به آینده بیتکوین امیدوارید، خودتان را راحت نمایید و به عنوان مثال ده هزار تومانی که پس از مدتها در این قطره ای ها میخواهید بدست آورید، بروید بخرید و خیال خود را راحت کنید
  این طور فقط هزینه برای خود ایجاد میکنید

  موفق باشید
  1394/03/26 ساعت 18:52
  با سلام به شما
  مشکل بنده این هست که وقتی از سایت بیت کوین یا ساتوشی در میارم موجودی حساب من در بلاک چین صفر یا 0.00 BTC به این صورت هست حتی نحوه نمایش موجودی رو هم تغییر میدم بالانس حسابم یا موجودیم صفر هست
  لطفاً اگه میشه منو راهنمایی کنید
  با تشکر
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  ببینید، درست است که شما با داشتن یک آدرس بیتکوین در هر جایی چه بلاکچین و چه کیف پول اصلی بیتکوین یعنی بیتکوین کر و چه هر کیف پولی (چه آفلاین و چه آنلاین) ، شماره شما در شبکه بیتکوین میباشد و واریز به این شماره یعنی داشتن موجودی بیتکوین برای شما در شبکه بیتکوین. ولی هیچگاه این طور تصور نکنید که کیف پول بلاک چین، همان شبکه بیتکوین است و یا سایت اصلی بیتکوین است. اصلا برای بیتکوین یک سایت اصلی وجود ندارد. تنها حامیان اصلی اقدام به ایجاد یک سایت نموده اند. یعنی پس از رشد و گسترش بیتکوین برای هماهنگی و تجمع بهتر در جهت گسترش آن. به مرور هم این اعضا افزوده شده اند. نه سایت بیتکوین نه بنیاد و نه هیچ کیف پولی، به عنوان شبکه بیتکوین شناخته نمیشود و نیست. بلکه شبکه بیتکوین تنها یک برنامه است که بسیار پیچیده و به صورت کدگزاری میباشد.
  وقتی شما در اکثر قطره ای ها فعالیت میکنند؛ آنها به صورت مجموعه هایی ابتدا درآمد شما را به یک کیف پول واسطه ای واریز میکنند و سپس با توجه به شرایط آن کیف پول واسطه ای در یک حداقل و یا به صورت دستی توسط شما به حساب بیتکوین شما در شبکه بیتکوین واریز میشود/ البته این مسئله برای هر مجموعه متفاوت است
  به عنوان مثال در مجموعه گروه زیر، ابتدا به epay میرزند و سپس از آنجا یا به صورت خودکار و یا دستی ، بستگی به تنظیمات شما، به حساب بیتکوین شما که در شبکه بیتکوین است واریز میشود

  elmodars.ir/1393/11/11/post-435/epay

  برخی سایت های کسب درآمد رایگان و قطره ای مانند ، صفحه زیر ، به کیف پول واسطه ای (اینها کیف پول اصلی نیستند و در شبکه بیتکوین ...) میکرو والت واریز میکنند
  برخی نیز مانند فری بیتکو، مستقیم به حساب شما در شبکه بیتکوین با توجه به شرایط سایت واریز میکنند (آدرس بلند بود و به صورت لینک کوتاه گذاشتم- روی Ad skip کلیک کنید)
  http://cur.lv/n2hym

  شما باید ببینید که مکانی که در آن به فعالیت رایگان پرداخته اید، به چه جایی در ابتدا واریز میکند و یا روش پرداخت آن چگونه است؟

  شما باید نام آن مکان و سایت را برای من عنوان کنید تا بتوانم راهنمایی نمایم.

  موفق باشید
  1394/03/25 ساعت 01:13
  سلام ایا بیت کوین قانونیه؟قانونی در موردش هست؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  در برخی کشورها، (معدود) قوانینی وضع شده است. در آمریکا اتفاقا به دنبال قوانین پیچیده برای نظارت هم هستند. همین روزها در موردش در خبرگزاری ها بحث میباشد
  برخی کشورهای معدود حتی قوانین منع کننده وضع کرده اند
  برخی کشورها هم حتی خودپرداز برای آن ایجاد نموده اند
  و ...
  در ایران شورای نظارت بر شبکه مجازی، از وضع قوانین و یا ساماندهی صحبت نموده است ولی هنوز ساماندهی نشده است

  موفق باشید
  1394/03/15 ساعت 22:36
  یک سوال آیا کسی از سایت cloudminir.io خروجی بیت داشته یا نه؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  دوست گرامی این سوال شما، جزء اولین بررسی های هر سایت و سرورماست. یعنی این مسئله نه تنها برای یک نفر بلکه برای تعداد نفرات بسیاری و البته نه برای یک لحظه بررسی میشود. یعنی از زمان ایجاد یک سرور و سایت تا همان لحظه مورد بحث، حتی نباید یک مورد هم در مورد شخص و یا کاربری مشکل داشته باشد. یعنی حتی اگر در کمترین شبکه های اجتماعی ، اعتراضی نسبت به پرداخت فلان فعالیتی صورت پذیرد، اگر مستند انجام پذیرد،(برخی مواقع ممکن است به دلیل رقابت های ناسالم سایر رقبا صورت پذیرد) باید مدیریت و عوامل آن فعالیت پاسخ گو باشند و در غیر این صورت شک نکنید که آن فعالیت به چالش کشیده میشود و رتبه خود را از دست میدهد

  تمام کسانی که در کلودمنر ثبت نام و سرمایه گذاری دارند، هر هفته در حال دریافت موجودی پنل خود میباشند. البته این سرور جزء دسته سرورهایی است که نسبت به آینده آن تردید بسیاری است. این سرور هر لحظه ممکن است اسکم شود. ضمن اینکه هیچ فعالیتی را به صورت قطع نمیتوان در نت تایید نمود . بخصوص امروزه که احتمال اسکم شدن هر سایتی حتی در اصطلاح معتبر وجود دارد. اما سایت ها و فعالیت های دارای معیارهای لازم از جمله هویت و تایید - اثبات آن و ده ها معیار دیگر، به مراتب مطمئن تر هستند و تجربه نیز همین را ثابت نموده است. یعنی سایت هایی که دارای معیارهای لازم نمیباشند، اسکم شدن آنها تقریبا حتمی است و البته با وجود داشتن معیارهای لازم در سایتی، نمیتوان به قطع به آن اعتماد کرد.

  در عین حال نظر ما اصلا جالب نیست

  موفق باشید
  1394/03/03 ساعت 12:25
  با سلام
  من یه حساب بیت کوین باز کردم منتها این حسابم همش صفر هست . ممنون میشم راهنمایی کنید.
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  دوست عزیزم
  آیا در ابتدای آشنایی با ارزهای رمزنگاری میباشید(مانند بیتکوین و ...)
  اگر این طور است ، ابتدا به من بگویید که حساب خود را به چه صورت باز نموده اید
  یعنی در یک سایت و سرویس دهنده کیف پول تحت وب و یا در نرم افزاراصلی بیتکوین - یا نرم افزار سبک مولتی بیت

  اما اگر میخواهید در این زمینه اطلاعاتی کسب نمایید و در آینده خود یک تصمیم گیرنده خبره باشید، باید قدم به قدم در طی چند نظر با من پیش بروید

  شما باید ابتدا یک کیف پول داشته باشید . کیف پول اصلی بیتکوین - کیف پول های تحت وب و یا آنلاین - کیف پول سبک بیتکوین (مولتی بیت - اچ دی) و یا اگر دسترسی دارید یک کیف پول ساخت افزاری (شبیه به یک فلش مموری و یا ...)
  مثلا در زیر آموزش کیف پول مولتی بیت...
  elmodars.ir/1393/01/07/post-220
  نکته : کیف پول اصلی بیتکوین نیست.
  مثلا برای بیتکوین (والت اصلی بیتکوین) حداقل باید چندین روز بلاک های قبلی یعنی همان تراکنش ها و آدرس های قبلی را دانلود نمایید. یعنی هزینه بالایی برای دانلود این حجم بالا و از طرفی فضای بالایی در سیستم شما نیاز است. (اما خیالتان بابت اعتبار راحت است و تنها باید امنیت سیستم خود را داشته باشید)

  ضمنا حتما برای شروع ؛ نکات ایمنی و امنیتی صفحه زیر و صفحات ارجاعی آن را مطالعه نمایید
  elmodars.ir/1393/09/14/post-404/load-java-blockchain-cex

  اصلا در کارتان عجله نکنید. با اینکه هنوز مفهوم این ارزها برای شما ممکن است گنگ باشد، ولی مطمئن باشید که به مرور چنان برایتان قابل هضم خواهد بود .

  موفق باشید
  1393/12/27 ساعت 19:38
  سلام منون از سایت خیلی خوب شما واقعا آموزنده هستش
  آدرس سایت رو جدید پیدا کردم اخبار روزانه ترجمه میکنه در باره ارزهای دیجیتالی خواستم برای شما هم معرفی کنم
  http://coiniran.ir
  امتیاز: 1 0
  پاسخ:
  مرسی
  سایت خوبی است
  اما من همیشه اخبار را از سایت های خارجی و دست اول .... . و
  معمولا سعی میکنم خبرهای مهم و تاثیر گذار روی قیمت و ... را درج میکند

  موفق باشید
  1393/12/25 ساعت 10:47
  چرا سوال من نمیاد
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  دوست عزیز
  در همین صفحه شما دو نظر داشته اید که پاسخ داده شده است

  نظر :
  یکشنبه 24 اسفند 1393 @ 21:56
  یکشنبه 24 اسفند 1393 @ 23:37

  اگر درخواست - سوال و یا ایده و راهنمایی دیگری دارید، ارسال نمایید
  موفق باشید
  1393/12/24 ساعت 23:37
  ارز کجا میتونم litecoin بخرم؟
  راهنمایی کنید ممنون
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  در نظر قبلی پاسخ داده شد
  موفق باشید. لطفا با تامل و ... به خرید خود بپردازید
  با احساسات برخودر نکنید
  برخی ممکن است کوین خاصی داشته باشند و بی دلیل و در جهت منافع خود به تبلیغ آن بپردازند
  بهترین تصمیم گیرنده همیشه خود شخص است. اگر با مطالعه - دنبال نمودن اخبار و از همه مهمتر دنبال نمودن نکات فنی هر کوین + نمودارهای قیمت - دیفیکالتی و قدرت هش شبکه هر کوین است
  1393/12/24 ساعت 21:56
  من می خوام 2 لایت کون بخرم یه راهنمایی می کنید
  ممنون
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  صرافی هایی که در صفحه ایکسچنجرها معرفی شده اند، معمولا با لایتکوین نیز کار میکنند
  به صفحه زیر بروید
  http://elmodars.ir/exchanging
  ضمنا برای خرید هر ارزی میتوان اقدام کرد. حتی اگر اون ارز را نتوان با ریال خرید، براحتی میتوان مثلا بیتکوین خرید و سپس در یک تریدر به ارز مورد نظر خود تبدیل نمود
  ضمنا لایتکوین در برابر سایر طرح ها و کریپتوها در ماه های اخیر بسیار ضعیف عمل کرده است
  همانطور که برای داگ کوین تا ماه های قبل خیلی خوب پیش میرفت اما به سرعت ارزهای دارک کوین و دیجی و ... جای آن را با طرح های خود گرفته اند
  البته دلیل اصلی آن به ماین این کوین ها برمیگردد. یعنی من کاملا این را تجربه کرده ام که تمام مسائل و قیمت ها دست سرمایه داران و صاحبان استخرها و سازندگان دستگاه های اسیک است
  زیرا به محض کاهش ماین هر کوین، آن کوین کمی نادیده گرفته میشود
  در نهایت یعنی همان دلال بازی
  بالابردن قیمت در طول ماین برای بدست آوردن سود اصلی برای خود

  موفق باشید
  1393/12/19 ساعت 20:31
  سلام من در یک سایت بیت کوین الان به من این مقدار را داده است : Your Balance: 34.02777769 Satoshi این مقدار به پول ایران چقدر است ؟ و معنای این جمله minimum 10000 for weekly payout) چیست ؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  دوست گرامی
  این مقدار مربوط به کسب درآمد در سایت های قطره ای و به میزان کم است
  همان طور که از نام آن پیداست، سایت قطره ای . یعنی درآمد قطره قطره و بسیار کم . البته رایگان
  این طور فکر کنید که هر 100 میلیون ساتوشی= 1 بیت کوین= 1 میلیون تومان - قیمت حال حاضر بیتکوین یعنی 298 دلار (حدودی)

  حال این مقدار شما آنقدر کم میشود که حتی نمیتوان به تومان گفت
  یعنی اگر 100 هزار ساتوشی شود= تازه میشود یک میلی بیتکوین که = هزار تومان ما و یا ده هزار ریال

  آن نوشته هم به شما میگوید که به محض رسیدن به ده هزار ساتوشی در هر هفته پرداخت انجام میشود
  یعنی این سایت مورد نظر شما، هر هفته برای کاربران خود در یک روز خاص پرداخت میکند و البته برای کسانی این کار را انجام میدهد که بیش از ده هزار ساتوشی موجودی داشته باشند

  سایت های قطره ای

  اول باید مطمئن باشید (معمولا آنهایی که پرداخت سریع و یا مستقیم دارن ، مطمئن هستند)

  دوم . درآمد آنقدر بالا نیست و کلا محدود است ولی در نهایت برای کسی خوب است که ده ها و صدها رفرال جذب کند و ابزار جذب رفرال را داشته باشد

  سوم : درآمد مستقیم خودتان فقط به جهت اوقات فراغت است و در غیر این یعنی هدر دادن وقت - نت - برق و سایر هزینه ها.
  اما بیتکوین هایتان را نگه دارید

  موفق باشید
  1393/12/16 ساعت 23:45
  سلام من در حساب بلاک چین موجودی من بدین صورت است 0.00006221 BTC یعنی به پول ایران چقدر می شود ؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  این موجودی ارزشی ندارد مگر در آینده ....
  حدود 500 ریال معادل 50 تومان (تقریبا)

  ببینید هر 100 میلیون ساتوشی برابر است با یک بیتکوین
  حال شما تنها 6221 ساتوشی دارید

  موفق باشید
  1393/11/23 ساعت 14:23
  سلام خسته نباشید
  من نرم افزار استخراج بیت کوین رو نصب کردم و در سایت هم عضو شدم هنگام ورود این error رو میده
  need more than 1 value to unpack
  الان من چه کار کنم ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید
  مرسی
  امتیاز: 0 1
  پاسخ:
  سلام

  دوست گرامی
  شما نرم افزار برای استخراج دانلود کرده اید و یا یک کیف پول
  اگر برای استخراج است، این نرم افزارها میتواند متفاوت باشد
  ضمنا این کار بوسیله پی سی که با استفاده از سی پی یو و وکارت گرافیک امکان دارد، منسوخ شده است
  به دلیل هزینه ها و فشار بسیار نسبت به درآمد

  با تشکر
  1393/11/20 ساعت 08:45
  با سلام من مدتی از حسابم استفاده نکردم بعد از مدتی رمزمو فراموش کردم چطور رمزو بازیابی کنم
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  اگر منظورتان بلاک چین است، هیچ راهی برای بازیابی حساب وجود ندارد
  اما اگر آخرین رمز خود را به یاد می آورید و پاسخی دریافت نمیکنید:

  صفحه کلید خود را به حالت فارسی نیز امتحان کنید و یا کلید کپس لوک را در دو حالت امتحان کنید
  اما اگر هیچ رمزی را به خاصر نمی آورید، هیچ راهی وجود ندارد و بیتکوین شما به صورت راکد در شبکه باقی خواهد ماند مگر...!

  با تشکر


  ویرایش :

  پاسخ بالا برای کیف پول قبلی سایت بلاک چین است - در کیف پول جدید همانطور که در مطالب اشاره شد، امکان بازیابی با گرفتن 12 کلمه (عبارت ) وجود دارد )
  باید این تنظیمات و سایر موارد امنیتی را خودتان فعال کنید
  البته کیف پولهای بسیار وجود دارد که از نظر کارمزد ارجح تر از بلاکچین جدید هستند
  1393/11/19 ساعت 22:22
  با عرض سلام وادب حضور آقا حامدوقت بخیرمن مقداری ساتوشی در فری بیت کویین بدست آوردم روز یکشنبه پیغام دادکه مبلغ ارسال شده اما توحسابم نیست در ضمن تو بیت فری بیت کویین autoراهم تیک زدم ودر بلاک چین هم میلی بلیت کویین رو فعال کردم پیغام اینه
  PENDING PAYOUT (AUTO / MANUAL WITHDRAW)
  2015-02-08 08:06:55 0.00042051 BTC

  لطفا به جیمیلم ارسال کنیددر ضمن آقا حامد میخواستم تلفنی با شما صحبت کنم در صورت امکان شمارتونو هم ارسال نمایید .با تشکر
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  لطفا شماره والت خود را در سایت فری بیتکوین را برای ما ارسال نمایید
  این سایت در مدتی که فعالیت داشته است، حتی یکبار هم مشکل نداشته است. البته منظور بخش رایگان است و سایر بخش های آن صددرصد اسکم است
  ضمنا اگر مقدار از پنل فری بیتکوین شما کسر شده است، یعنی پرداخکت شده است و نهایت تا 48 ساعت در حساب شما است
  حال اگر از پنل شما کسر شده است، شماره والت خود را برای من ابتدا ارسال نمایید
  سپس بابت ... و تلفن با ...
  موفق باشید  ویرایش : مطمئن باشید که تمام سایت های شرط بندی و مولتی پلی و لاتاری ها ، کلاهبرای است - پس سعی کنید تنها برای فراغت و آن هم اگر هزینه نت ندارید (مانند نامحدود) از بخش رایگان آنها بهره ببرید
  1393/11/19 ساعت 09:20
  الان که به سایت میرم خبری از جایزه بزرگش نیست؟
  یه راهنماییم در باره کیف پولش کنید.
  تشکر
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  بله
  این طرح برای مدتی بود
  ضمنا این کوین برای وقت گذاشتن نیست و تنها باید ثبت نام کنید و اگر امکان رواج آن را داشتید، آن را رواج دهید
  مدام طرح های سایت تغییر میکند
  پس از سقوط و ناموفق بودن PLCN آنها دوباره کریپتو Pelestock را ایجاد کرده اند
  در حال حاضر هر 10 میلیون پلی کوین = Pelestock
  و اگر 1 پلی استک داشته باشید ، از شما حدود 1 دهم بیتکوین یعنی حدود 100 هزار تومان کمتر و ... می خرد
  تنها نکته ای که وجود دارد همان است که اشاره شد و این سایت برای وقت گذاشتن نیست

  موفق باشید
  1393/11/02 ساعت 10:31
  با سلام و احترام
  ببخشید فیلمی را که برایتان فرستادم را دریافت کردید نظر شما در مورد آن چیست به نظر شما از چه روشی استفاده شده.من چند بار فیلم را دیدم ولی اصلا متوجه نمی شوم چطور کار می کند اگر بتوانیم راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.باتشکر
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام

  ببخشید و از پنجشنبه شب نبودم
  و امشب فیلم شما را نیز مشاهده کردم
  دوست عزیزم:
  این تصویر غلطی است که شما با چند بار کلیک ، الگوریتم آن را پیدا نمایید و کسی که این موضوع را مطرح نموده است، کمی به مسئله سطحی نگاه کرده است.
  انتخاب برنده و بازنده بر اساس هش انجام میشود. یعنی بر اساس سه پارامتر سرور و مشتری و البته هر بار لود حاضر (فعلی) و تنها بر اساس یک الگوریتم نیست که شما با چند بار تست آن را حدس بزنید
  این طور سایت های شامل چندین الگوریتم هستند که هیچ زمان امکان برنده شدن شما با ادامه کار وجود ندارد.( به دلیل اینکه الگوریتم های سایت و سرور که به نفع آن طراحی شده است-قسمتی و یا بهتر بگوییم بخش اصلی الگوریتم به صورت کلی است و نه به شکلی که این دوستمان اشاره میکند)
  به عنوان مثال به صورت کامل مشخص است که الگوریتم اصلی در سال گذشته بر روی رول بود (تعداد انجام) اما در حال حاضر الگوریتم سایت بر روی مقدار است و ضمن اینکه الگوریتم به این صورت است که هر چه مقدار بزرگ تر میشود، بیشتر به نفع سایت است
  دوست عزیزم
  همانطور که قبلا اشاره کردم ، شما تنها اگر موجودی خود را افزایش دهد (هر چه بالاتر مقدار ریسک کمتر) و از روشی که در فیلم به آن اشاره کرده ام، پیش بروید؛ میتوانید در هر پرداختی، مقدار محدودی برنده شوید و اگر این کار را ادامه دهید، شک نکنید که در انتها شما بازنده خواهید بود
  اصلا وقت خود را صرف این نکنید که الگوریتم آن را پیدا نمایید و اصلا به شکلی که دوستمان گفته است نیست و اتفاقا در اینکه شما برنده شوید و یا بازنده در هر بار رول کاملا اتفاقی است و این طور نیست که در هر بار یک شکل مشخصی تکرار شود. الگوریتم به صورت کلی اعمال میشود و نه به این شکل مبتدیانه!
  و مطمئن باشید که این دوستمان، اگر این کار را خود بارها انجام داده اند؛ به این نتیجه رسیده اند که با ادامه کار به باخت خواهید رسید. پس حتما به این فکر غلط خود پی برده اند و چون این فکر غلط را به کاربران اینترنتی فروخته اند، در این صورت تنها میتوان کلمه سوء استفاده ار کاربران را برای این شخص بکار برد

  دوست عزیز فقط و فقط به شکلی که گفتم میتوانید برای یک مقدار محدود با بالا بودن موجودی خود برنده شوید و اگر این کار را ادامه دهید
  با باخت مواجه خواهید شد
  تنها به صورت فیلم و آن هم برای مقدار محدود میتوانید برنده شوید
  به عنوان مثال، شخصی که هر روی حدود چندین بار سایت را باز میکند و در هر بار مقداری برنده میشود، میتواند از فیلم این صفحه استفاده نماید و ابتدا موجودی خود را افزایش دهد و به جای آن چند باری که هر روی سایت را باز میکند، روزی یک بار سایت را باز کند و از این روش به اندازه همان چند بار باز کردن سایت از این روش برنده شود. اما اگر شخص این کار را در مقادیر بالا انجام دهد و موجودی او کم باشد، منجر به باخت وی خواهد شد. زیرا الگوریتم این طور سایت ها بسیار پیچیده و البته کلی تر میباشد

  با احترام
  بابت تاخیر عذرخواهی میکنم
  1393/06/20 ساعت 16:09
  سلام ببخشید توی مقدار ارسال بیت کویین چه قد ینویسم چه جوری میتونم این پول رو به ریال ایران نه به طور مجازی بلکه به طور ملموسی دریافت کنم من سرمایه ای باید بگذارم؟ لطفا به زبان خیلی ساده برای تازه کاری مثل من توضیحات لازم را انجام دهید با سپاس فراوان و لطفا در همه موارد بالا راهنماییم کنید
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  این ارز را شما کاملا مانند دلار در نظر بگیرید که حتی اگر به صورت مجازی در نت در یک بانک داشته باشید به سادگی قابل تبدیل به ریال است و به راحتی به کارت بانکی شما و عابر بانک شما، معادل آن واریز میشود و حسن این کریپتو(ارز رمزنگاری) در این است که از تحریماتی که بانک های اینترنتی اعمال میکنند، در امان است و تنها ممکن است کیف پولی(بانک بیت کون) شما را تحریم نماید که برای
  آن هم چاره است و در سایتها و کیف پولهایی مانند بلاکچین میتوان پشتیبان گرفت و در نرم افزار آفلاین در شبکه باز نمود. البته بلاکچین بسیار بعید و غیر قابل باور است که به سوی تحریم برود و این کار تا حدودی شدنی نیست و تنها کوین بیس(سایت و کیف پول آمریکایی) این کار را انجام داد.
  برای درک این مسئله و آشنایی با دو صرافی ایرانی ,و خارجی به صفحات زیر بروید(تبدیل به ریال و یا خرید با ریال _ شماره حساب بانکی شما در ایران و عابر بانک شما)
  http://elmodars.ir/exchanging
  http://elmodars.ir/iranbitcash
  صفحه معرفی صرافی های خارجی(تبدیل به دلار پرفکت مانی و سایر کریپتوها (لایتکوین و داگ کوین و نیم کوین و ......و دلار پی پال و پیزا و ......)
  http://elmodars.blogsky.com/page-8
  http://elmodars.blogsky.com/dogecoin-trade
  1393/06/07 ساعت 16:20
  سلام میخواستم بپرسم میشه رمزمونو عوض کنیم؟
  امتیاز: 0 0
  پاسخ:
  سلام
  اگر منظورتان سایت بلاکچین است ، بله و میشود و مشابه استیپ 8 و 9 و در همان قسمت است.
  ضمنا رمز عبور خود را در تمامی سایت ها میتوانید عوض نمایید و تنها نام کاربری و نیز ایمیل در سایتهایی که به عنوان نام کاربری استفاده میشود، امکان تغییر ندارد.
  موفق باشید

  اصلاح:

  در سایت بلاچین با تغییر کیف پول (کیف پول جدید)
  حتی شما میتوانید گزینه امکان بازیابی رمز عبور خود را نیز فعال نمایید (عبارت بازیابی- Phrase Recover)
  امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
  درباره ما
  >>>>>>>>> سلام <<<<<<<<< ------- از انتخاب شما متشکریم -------- این سایت تنها جهت آموزش میباشد . با توجه به اینکه کلاهبرداری درنت مرسوم است و سایت های اسکم در هر لباس و شکلی با اعمال بالاترین سیاست ها ظاهر میشوند، پایداری هیچ فعالیتی را نمیتوان مطمئن بود. پس صحت مطالب - جزوات و مقالات باید از سوی کاربر بررسی شود و سایت هیچ مسئولیتی درباره مطالب منتشر شده نخواهد داشت.
  ایمیل : elmodarsarticle@gmail.com

  banner 240x200px
  No Data

  Name

  BTC

  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  NO Data NO Data!
  banner 240x200px