LOGO

علم و درس - استخراج بیتکوین
تحلیل سرورها و سایتهای استخراج , آموزش تصویری افتتاح حساب ارز مجازی،انواع والت و کیف پول تحت وب - نرم افزار،روش تولید بیت کوین,لایت کوین,داگ کوین,کریپتو,بیتکوین کلودسرویس,CEX,درآمد
  • بیت کوین
  • Scam-invest
  • scam_ponzi_pyramid

کدهای کپچا چیست(یک نکته بسیار جالب در مورد آنها)

1393/07/06 @ 11:54
در ادامه مطلب...  


 در بسیاری از سایتها به خصوص ساتیهایی که به نوعی برای آنها مهم است که بررسی نمایند که آیا چه فردی و یا چه چیزی در حال استفاده از سایت و آن صفحه میباشد و اینکه آیا یک انسان است و نه یک نرم افزار و ربات، از کدهایی که به کپچا (به انگلیسی: CAPTCHAمعروف است استفاده میکنند.

امروز ما میخواهیم یک نکته در مورد این کدها برای شما مطرح نماییم.

در کد کپچا بالا شما دو لغت و کلمه میبینید که برای استفاده از آن، باید این دو کلمه را با یک فاصله در کادر زیر آن 
( در اکثر مواقع) وارد نمایید و سپس به کار خود ادامه دهید. نکته ای که درباره این کد دو کلمه ای وجود دارد این است که شما تنها میتوانید کدی را وارد نمایید که به صورت درهم است و معمولا نوشته ای بی معنا است.نرم افزار همیشه آن کد را از سوی شما بررسی میکند. این مسئله به همان اندازه ای میتواند خطا داشته باشد که شما هر دو کلمه را وارد نمایید.(میتوانید امتحان نمایید)
یعنی اگر کدی که درهم است را به صورت دقیق وارد نمایید، از شما قبول میشود.

تعریف کد کپچا در ویکی پدیا

کپچا (به انگلیسیCAPTCHA)، که سرنام برابر انگلیسی «آزمون همگانی کاملا خودکارشدهٔ تورینگ برای مجزا کردن انسان و رایانه» می‌باشد، یک سامانهٔ امنیتی و روند ارزیابی است که برای جلوگیری از برخی حمله‌های خرابکارانهٔ ربات‌های اینترنتی به‌کار می‌رود. این روند می‌تواند مشخص کند که مراجعه کنندگان به یک وب‌گاه و یا سایر خدمات آنلاین انسان هستند یا کامپیوتر. بدین منظور برنامهٔ کپچا آزمون‌هایی را تولید می‌کند که تنها انسان‌ها قادر به پاسخ‌گویی به آنها باشند. چون کامپیوترها و نرم‌افزارهای فعلی احتمالاً  نمی‌توانند پاسخ درستی به این آزمون بدهند، هر کاربری که آنرا درست حل کند، انسان فرض می‌شود.

دانشگاه کارنگی ملون که تحقیقات زیادی در زمینه کپچا دارد، می‌خواست واژه کپچا را به نام خود به ثبت برساند که این اقدام مورد پذیرش واقع نشد. به همین دلیل آن‌ها از واژه یِ ReCAPTCHA برای اقدامات خود استفاده نمودند.

تا کنون احتمالاً با تصویری از حروف و اعداد که عمداً کج و ناواضح رسم شده‌اند در وب‌گاه‌های مختلف برخورد کرده‌اید و از شما خواسته شده تا آنرا به شکل صحیح خوانده و بادقت در یک جعبهٔ متن  وارد کنید. اگر چنین است شما با یک کپچا سر و کار داشته‌اید.

کپچا گاهی «معکوس تست تورینگ» نامیده می‌شود. چون تست تورینگ توسط انسان برگزار می‌شود و هدفش تشخیص ماشین است اما کپچا توسط ماشین برگزار می‌شود و هدفش تشخیص انسان است.

کاربردهای کپچا

  • جلوگیری از اسپم در بلاگها و سایر وب‌گاه‌ها
  • جلوگیری از نفوذ روبات ها به رایانه ها
  • جلوگیری از نفوذ هکر ها به رایانه ها

Bitcoin Cloud Mining


برچسب‌ها: کد کپچا چیست، کد کپچا چه کاربردی دارد، کد کپچا برای چیست، کدهای CAPTCHA به چه چهت استفاده، استفاده کدهای کپچا چیست، روش وارد کردن کد کپچا، آموزش درج کد کپچا، شیوه صحیح درج کپچا
نظرات (1)
1393/07/12 ساعت 04:36
یوزروپسوردی که از طرف گروه مییاد کجااستفاده کنیم پستهای رمزدار چی
امتیاز: 0 elmodars 0 elmodars
پاسخ:
سلام
دوست گرامی این یوزر و پسوردها مربوط به آنتی ویروس نود (ایست)است.(در ارسالی های اول اشاره شده است.
پستهای رمزدار همان ایمیل های آموزشی است که برای راحتی کار به صورت پست درآمده است.
با احترام (علم و درس)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما
>>>>>>>>> سلام <<<<<<<<< ------- از انتخاب شما متشکریم -------- این سایت تنها جهت آموزش میباشد . با توجه به اینکه کلاهبرداری درنت مرسوم است و سایت های اسکم در هر لباس و شکلی با اعمال بالاترین سیاست ها ظاهر میشوند، پایداری هیچ فعالیتی را نمیتوان مطمئن بود. پس صحت مطالب - جزوات و مقالات باید از سوی کاربر بررسی شود و سایت هیچ مسئولیتی درباره مطالب منتشر شده نخواهد داشت.
ایمیل : elmodarsarticle@gmail.com

banner 240x200px
No Data

Name

BTC

NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
banner 240x200px